Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 19d. 07:00

3 įdomios vietos netoli Vilniaus, kur nereikės bendrauti su žmonėmis

3 įdomios vietos netoli Vilniaus, kur nereikės bendrauti su žmonėmis
3 įdomios vietos netoli Vilniaus, kur nereikės bendrauti su žmonėmis

Daugumai atostogos pasibaigė, bet tai nereiškia, kad kartu ir noras keliauti. Dabar tiesiog reikės rinktis trumpesnes ir kompaktiškesnes keliones po Lietuvą – kad ir pusdienio. Ką įdomaus ir dar nematyto galima pamatyti šalia Vilniaus?

Po vasaros klajonių visiems grįžus į namus, tikėtina, kad tokios populiarios vietos aplink Vilnių kaip Šilėnų ar Varnikų pažintiniai takai ir vėl atrodys kaip Geležinio vilko gatvė piko metu.

Gal ir derėtų priminti, kad dėl tebesitęsiančios pandemijos reikėtų laikytis atstumo nuo kitų žmonių, bet man savaitgaliais jo norisi ir ne tik dėl COVID-19. Tad kur vykti tuomet?

Santakos geležinkelio tiltas (+kabantis)

Nuo Vilniaus iki Pabradės galima rasti bent 5 „beždžionių“ tiltus. Tvirčiausias ir stabiliausias ištemptas per Žeimeną prie Santakos sodų bendrijos. Nieko ekstremalaus, bet tai kartu ir didelis pliusas nemėgstantiems aukščio ir vertinantiems tvirtesnį pagrindą po kojomis.

Įdomesnę vietą už šį tiltą rasite paėjėję vos kelias minutes takeliu. Neries krantus čia sujungia įspūdingai atrodantis senasis geležinkelio tiltas, virš upės ištiesęs plienines arkas.

Itin fotogeniškai atrodantis senasis tiltas jau kelias dešimtis metų nebenaudojamas, paliktas surūdijimui. Traukiniai dabar važiuoja visai šalia jo prisiglaudusiu naujuoju tiltu, kuris gal ir neturi industrinio paveldo žavesio, bet bent jau yra saugesnis.

Kažkokios itin įdomios istorijos apie senąjį tiltą nepavyko rasti, tačiau jį aplankyti verta vien dėl estetinių priežasčių. Metalo konstrukcijų simetrija nuramina mintis, įdomu apžiūrėti senuosius išlikusius berūdijančius turėklus, o aplink atsiveriantys vešlios upių pakrančių žalumos vaizdai užburia.

Skersabalių karjeras

Bloga žinia – šis smėlio ir žvyro telkinys jau nebėra toks „neatrastas“, tad tikriausiai nebebūsite vieni čia besilankantys. Vasarį čia net vyko „Netflix“ serialo „Stranger Things“ ketvirtojo sezono filmavimo darbai. Beje, prieš kelerius metus čia buvo filmuotas ir lietuviškasis „Tarp pilkų debesų“.

Gera žinia – erdvės išties daug, kampų fotografijoms – irgi, tad visi lankytojai išsitektų net ir jei jų čia būtų ir nemažai.

Populiariausi kadrai šioje vietoje yra prie bėgių, kurie panyra į užžėlusį vandenį. Tačiau gražiausi vaizdai visgi atsiveria nuo karjero viršaus.

Karjeras paliktas užmarštyje miškuose, kurie ir patys verti atskirų liaupsių. Iki karjero sekant „Google Maps“ navigacija, juose teko šiek tiek paklaidžioti, tačiau augalija čia – lyg iš paveiksliuko. Tiesūs it stygos medžiai į dangų kyla iš raudonuojančių uogienojų, o tokių didelių viržiais gražiai apaugusių plotų jau seniai nebuvau mačiusi.

Rudaminos Viešpaties Atsivertimo cerkvė

Šiemet itin daug žmonių, pasidavusių „griuvėsių turizmo“ traukai, iš Vilniaus vyko Merkinės link. Čia stūkso įdomia istorija apipintos Paulavos respublikos griuvėsiai. Vietą tikrai verta pamatyti, tačiau ji nei apleista, nei tuščia – puikiai sutvarkytoje aplinkoje tikriausiai sutiksite ir vestuvininkų, ir iškylautojų.

O štai pakeliui stabtelkite Rudaminoje, kur kovą laikui pralaimi Viešpaties Atsivertimo cerkvės griuvėsiai. Per Antrąjį pasaulinį kartą apgriauti stačiatikių maldos namai taip ir liko neatstatyti.

Pirmoji stačiatikių šventykla Rudaminoje įrengta 1866 m. buvusioje Švč. Mergelės Marijos katalikų bažnyčioje ir pavadinta Viešpaties Atsivertimo cerkve. 1874–1876 m. ji išardyta, jos vietoje pastatyta nauja akmeninė cerkvė, iš kurios dabar likę griuvėsiai. Iš senosios šventyklos pastatyta medinė kapinių Rudaminos Šv. Nikolajaus Stebukladario koplyčia, tebestovinti visai netoliese.

I pasaulinio karo metu akmeninė cerkvė išvogta. XX a. tarpukariu ji prirašyta Vilniaus Skaisčiausios Dievo motinos cerkvei. 1944 m. per karą cerkvė apgriauta, vėliau nebebuvo atstatyta.

Nors griuvėsiai stovi pagrindinėje Rudaminos gatvėje, visai šalia yra ir gyvenamieji pastatai, apžiūrinėjant raudonų plytų statinį atrodo, kad net nesigirdi aplinkinio triukšmo. Viduje primėtyti alkoholio buteliai leidžia manyti, kad vakarais čia situacija tikriausiai visgi pasikeičia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Video

02:26
08:17
27:59

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje