Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2022 10 13, 21:04

6 pigiausi šio sezono Europos slidinėjimo kurortai: dienai užteks ir 30 eurų

Atšalus orams tūkstančiai europiečių išsiima slidinėjimo įrangą, tačiau sniego sportas nėra pigus pomėgis. Keltuvų bilietai, įrangos nuoma, transportas, pamokos – atostogų kalnuose išlaidos gali greitai susikaupti, rašoma „Euronews“.
Pojana Brašovas, Rumunija
Pojana Brašovas, Rumunija / 123RF.com nuotr.

Tikėtina, kad šiemet slidinėjimo atostogos bus dar brangesnės, nes daug energijos naudojantys kurortai didina kainas, siekdami spręsti sparčiai augančių elektros ir dujų kainų problemą.

Vis dėlto slidinėti galima ir neišleidžiant daug pinigų. Skaitykite toliau ir sužinokite apie 6-is pigiausius slidinėjimo kurortus Europoje.

6. Apsilankykite seniausiame Bulgarijos slidinėjimo kurorte – Borovece

Borovecas – seniausias slidinėjimo kurortas Bulgarijoje, įsikūręs 1300 m aukštyje Rilos kalnuose. Dauguma trasų yra plačios ir atviros, todėl geriausiai tinka pradedantiesiems ir vidutinio lygio slidininkams. Kurortas garsėja savo šurmuliuojančiomis pramogomis po slidinėjimo – čia rasite daugybę populiarių užeigų ir barų.

123RF.com nuotr. / Borovecas, Bulgarija
123RF.com nuotr. / Borovecas, Bulgarija

Vidutinė slidinėjimo abonemento kaina: 37 eurai už dienos abonementą, 182 eurai už šešių dienų abonementą (2021–2022 m. kainos; šio sezono kainos dar nepaskelbtos).

Trasos: 58 km

Po slidinėjimo: alus kainuoja 2,50 euro

Artimiausias miestas: Sofija (49 km)

5. Geriausias slidinėjimas ne trasose: Vogelis, Slovėnija

Vogelis atsiveria virš gražaus Bochinio ežero Triglavo nacionaliniame parke. Slovėnijoje jame yra tik 16 km slidinėjimo trasų, tačiau dėl vietovės be medžių čia galima ištyrinėti daugybę trasų už kalnų. Iki 1800 m aukštyje esantis Vogelis yra vienas iš aukščiausiai esančių šalies kurortų, o tinkama sniego danga paprastai garantuojama iki balandžio mėn.

Vidutinė slidinėjimo abonemento kaina: dienos slidinėjimo abonementas kainuoja 35 eurus, o šešių dienų abonementas – 153 eurus.

Trasos: 16 km

Po slidinėjimo: alus kainuoja 2,50 euro

Artimiausias miestas: Liubliana (85 km)

4. Slidinėjimas Pirėnuose: Grandvalira, Andora

Tarp Ispanijos ir Prancūzijos įsiterpusi Andora yra mažytė šalis – vos pusės Berlyno dydžio. Nepaisant to, ji gali pasigirti trimis slidinėjimo kurortais. Didžiausias iš jų – Grandvalira, turintis 210 km slidinėjimo trasų ir siūlantis vietoves įvairaus meistriškumo slidininkams. Šalyje yra vienas mažiausių alkoholio mokesčių Vakarų Europoje, todėl po slidinėjimo vartojami gėrimai neturėtų pernelyg sumažinti jūsų santaupų.

123RF.com nuotr. / Grandvalira, Andora
123RF.com nuotr. / Grandvalira, Andora

Vidutinė slidinėjimo abonemento kaina: dienos slidinėjimo abonementas kainuoja 58 eurus, o šešių dienų abonementas – 310 eurų.

Trasos: 210 km

Po slidinėjimo: alus kainuoja 2,00 eurus

Artimiausias miestas: šalis yra už 190 km nuo Tulūzos oro uosto (Prancūzija) ir už 210 km nuo Barselonos-El Prato oro uosto (Ispanija).

3. Slidinėkite kaip sportininkas: Jahorina, Bosnija ir Hercegovina

Jei norite slidinėti kaip sportininkas, keliaukite į Jahoriną. Šiame kurorte 1984 m. Sarajevo žiemos olimpinėse žaidynėse vyko moterų kalnų slidinėjimo varžybos. Dešimtajame dešimtmetyje jis buvo uždarytas, nes regioną buvo apėmęs konfliktas, tačiau pasibaigus karui jo būklė nuolat gerėja. Vien praėjusį sezoną pastatyti trys nauji keltuvai.

Vida Press nuotr. / Jahorina, Bosnija ir Hercegovina
Vida Press nuotr. / Jahorina, Bosnija ir Hercegovina

Vidutinė slidinėjimo abonemento kaina: slidinėjimo abonementas kainuoja 36 eurus, savaitės abonementas – 166 eurus.

Trasų ilgis: 47 km

Po slidinėjimo: alaus kaina – 2,50 euro

Artimiausias miestas: Sarajevas (53 km)

2. Keliaukite į Transilvanijos kalnus: Pojana Brašovas, Rumunija

Populiariausias Rumunijos slidinėjimo kurortas Pojana Brašovas išvertus reiškia „saulėta pieva“. Giliai Transilvanijos Karpatų kalnų širdyje esantį miestą supa tankūs spygliuočių miškai ir aukštai iškilusios viršukalnės. Jei pavargsite slidinėti, apžiūrėkite netoliese esančią Brano pilį – gotikinę tvirtovę, kuri įkvėpė Bramą Stokerį parašyti „Drakulą“.

123RF.com nuotr. / Pojana Brašovas, Rumunija
123RF.com nuotr. / Pojana Brašovas, Rumunija

Vidutinė slidinėjimo abonemento kaina: slidinėjimo abonemento dienos kaina – 30 eurų, savaitės abonemento kaina – 130 eurų.

Trasos: 24,5 km

Po slidinėjimo: alus kainuoja 1,60–2,50 euro

Artimiausias didesnis miestas: Bukareštas (136 km)

1. Adrenalino ieškotojams, turintiems nedidelį biudžetą: Jasna, Slovakija

Didžiausiame Slovakijos kurorte Jasnoje yra 50 km trasų. Tačiau tikrasis jos patrauklumas – tai trasos už pagrindinės trasos ribų, besidriekiančios per medžius abipus Chopoko kalno. Čia kiekvienas adrenalino ieškotojas ras ką pasirinkti – nuo atvirų duburių iki stačių kalnų. Šis kurortas šiek tiek brangesnis nei kiti šiame sąraše esantys kurortai, tačiau jį mėgsta profesionalai.

123RF.com nuotr. / Jasna, Slovakija
123RF.com nuotr. / Jasna, Slovakija

Vidutinė slidinėjimo abonemento kaina: dienos slidinėjimo abonementas kainuoja 49 eurus (59 eurus sezono metu), šešių dienų abonementas – 265 eurus (319 eurų sezono metu).

Trasos: 50 km

Po slidinėjimo: alus kainuoja 1,60–2,00 eurus

Artimiausias miestas: Popradas (68 km)

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje