Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugsėjo 15d. 07:59

700 m. senumo apleista Europos bažnyčia, paversta vienu gražiausių knygynų pasaulyje

„Boekhandel Dominicanen“
„Boekhandel Dominicanen“ feisbuko nuotr. / „Boekhandel Dominicanen“
„Boekhandel Dominicanen“ yra unikalus ir gražus knygynas Mastrichte – mieste pietų Nyderlanduose. Šimtų metų senumo bažnyčia dabar yra virtusi knygų namais.

1294 m. baigta statyti bažnyčia buvo katalikų maldos namai iki XVIII a. pabaigos. Kelis šimtų metų čia buvo vykdomi įvairūs renginiai, verslai ir užsiėmimai, kol 2009 m. durys buvo atvertos į knygyną.

Iki tol bažnyčios patalpose veikė ir dviračių dirbtuvės, spaustuvė, jos buvo virtusios sandėliu, arklide, net renginių vieta ir archyvu. Galiausiai pastatas liko apleistas. Tačiau šio tūkstantmečio pradžioje grupė architektų ir dizainerių nusprendė gotikinę bažnyčią atgaivinti.

Erdvė buvo puikiai pritaikyta knygyno reikmėms, tačiau dėl funkcionalumo nebuvo paaukoti religiniai elementai. Priešingai – architektų ir dizainerių tikslas buvo išsaugoti senuosius vitražus, sienų puošybą.

Flickr/Jorge Franganillo nuotr./„Boekhandel Dominicanen“
Flickr/Jorge Franganillo nuotr./„Boekhandel Dominicanen“

Buvo restauruotos XVI a. freskos, šalia kurių prisiglaudė kelios dešimtys tūkstančių knygų. O choro balkonas virto jaukia skaitykla ir kavinaite. Knygynas ne kartą gavo architektūrinių apdovanojimų už originalų erdvės pritaikymą verslui.

Unikali erdvė traukia lankytojus – skaičiuojama, kad per metus „Boekhandel Dominicanen“ aplanko daugiau nei 700 tūkst. žmonių. Pirkėjai čia gali rasti knygas anglų, olandų, italų, prancūzų, ispanų ir vokiečių kalbomis, muzikos skyriuje yra ir vinilų bei kompaktinių plokštelių.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

01:21:38
24:31
02:39

Esports namai

Grožio programa 360°

URBAN˙/

Kiekvienas gali

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje