Dabar populiaru
Publikuota: 2015 kovo 9d. 15:00

8 vietos, kurias privalote aplankyti Pietų Švedijoje

Pietų Švedija / „DFDS Seaways“ nuotr.
Pietų Švedija / „DFDS Seaways“ nuotr.

Norite nestandartiško savaitgalio? Svajojate pamatyti naujus kraštus, pailsėti gamtos apsuptyje ir viską suspėti per kelias dienas? Tuomet jums tereikia į mašinos bagažinę įsimesti kuprinę su būtiniausiais daiktais, atvykti į Klaipėdos keltų terminalą (Tarptautinę jūros perkėlą), užsiregistruoti į keltą ir... Viskas! Atostogos prasideda! Dėl nieko nesukdami galvos ir gerai pailsėję kelte, ankstų rytą išsilaipinate pietų Švedijos krantuose (Karlshamno uoste). Vienintelis klausimas – kokią toliau kryptį rinktis? Pamėginsime pateikti žymiausių bei pačių švedų rekomenduojamų lankytinų vietų 8-tuką.

1. Pramogų ir nuotykių parkas „High Chaparral“

„High Chaparral“ yra 1870-tųjų metų nostalgija dvelkiantis amerikietiško vesterno tipo „miestelis“. Patekę į šį pramogų parką pasijusite lyg kine. Visa jame esanti atributika mena laukinių vakarų laikus: šerifai, kaubojai, banditai, Zoro, meksikiečiai, indėnai.... Čia galite ne tik pramogauti dienos ir vakaro metu, bet ir rinktis apgyvendinimą viešbutyje, namelyje ar kempinge.

Pramogos, siūlomos šiame parke:

  • Pasivažinėjimas garų traukiniu: 3,15 Eur (nemokamas įėjimas vaikams, kurių ūgis nesiekia metro)

  • Plaukiojimas gariniu laivu (kaina nenurodyta)

  • Aukso ieškojimas, rinkimas, valymas: 3,15 Eur

  • Jodinėjimas poniais: 2,10 Eur

  • Pasivažinėjimas diližanu (karieta): 2,63 Eur

  • Jodinėjimas žirgais: 5,26 Eur

  • Šaudykla: 3,15 Eur

  • Ekskursija po „Bengt“ muziejų: 3,15 Eur (nemokamas įėjimas vaikams, kurių ūgis nesiekia metro)

Be išvardytų pramogų, atvykę į parką galėsite stebėti įvairiausius pasirodymus: nuo muzikinių programų, kankano šokių iki vesterniškų kovų. Čia taip pat veikia net keletas restoranų, viens nuo kito besiskiriančių ne tik maisto pasiūla, bet ir savo koncepcija, atmosfera. Norintiems save įamžinti su to laikmečio charakteringais drabužiais ir atributais, rekomenduojame užsukti į ten pat veikiantį fotosaloną.

„High Chaparral“ sezoną pradeda gegužės 30 d. ir veikia iki pat rugpjūčio 30 d. Kaina asmeniui (dienai ar kelioms) priklauso nuo sezono intensyvumo. Visą kainoraštį rasite čia.

„High Chaparral“ lokaciją žemėlapyje galite matyti čia.

 Pietų Švedija / „DFDS Seaways“ nuotr.
Pietų Švedija / „DFDS Seaways“ nuotr.

2. Astridos Lindgren pasaulis

Tai Pietų Švedijoje esantis teminis pramogų parkas, sukurtas pagal žymiosios švedų vaikiškų knygų autorės A.Lindgren aprašyto pasaulio atmosferą. Tai lyg švediškas „Disneilendas“, kuriame gausių įvairiausių pramogų – nuo spektaklių, susitikimų su A.Lindgren personažais, iki žaismingų vaikų žaidimų aikštelių. Įėjimas į šį „miestelį“ (priklausomai nuo asmens amžiaus bei sezono meto) gali kainuoti nuo 18,92 iki 57,29 Eur. Visą kainoraštį rasite čia.

Šis pramogų kompleksas taip pat siūlo apgyvendinimą mediniuose kotedžuose, kurių kaina (priklausomai nuo tipo bei sezono, kuriuo metu atvykstama) varijuoja nuo 37,84 iki 203,94 Eur asmeniui (vienai nakčiai). A.Lindgren „miestelyje“ galima apsistoti ir tiems, kurie keliauja su palapinėmis (18,92 – 34,16 Eur) ar kemperiais (23,65 – 42,05 Eur). Visą kainoraštį rasite čia.

Astridos Lindgren pasaulis / Pietų Švedija / Kurorto nuotr.
Astridos Lindgren pasaulis / Pietų Švedija / Kurorto nuotr.

3. Mokslo centras Gothenburge – „Universeum“

„Universeum“ yra vienas didžiausių mokslo centrų Skandinavijoje. Šio centro tikslas – supažindinti vaikus ir jaunimą su mokslu bei technologijomis, sudominti juos įvairiomis mokslinėmis šakomis bei matematiniais tyrimų laukais.

„Universeum“ teigimu, visos ekspozicijos šiame centre yra paremtos realiais moksliniais tyrimais. Mokslo centro lankytojai čia gali susipažinti su gyvuoju povandeniniu pasauliu, nykstančiomis gyvūnų rūšimis, pasivaikščioti po atogrąžų mišką, sužinoti plačiau apie kosmonauto kasdienybę bei daugybę įvairių gamtos mokslų sričių.

Mokslo centras veikia kasdien ištisus metus nuo 10 iki 18 val. Įėjimas į „Universeum“ vaikams ir paaugliams 3–16 metų amžiaus kainuoja 12,61 Eur, suaugusiems – 18,40 Eur. Vaikams iki 3 metų įėjimas nemokamas. Atvykstantys su šeima, gali įsigyti šeimos bilietą, kurio kaina – 57,29 Eur. Daugiau informacijos apie patį centrą ir siūlomas dienos programas rasite čia.

 Pietų Švedija / „DFDS Seaways“ nuotr.
Pietų Švedija / „DFDS Seaways“ nuotr.

4. „Liseberg“ atrakcionų parkas.

Keliaujantiems atostogauti su šeima būtų nuodėmė neapsilankyti Geteborgo centre esančiame pramogų parke Liseberg.

Trokštantiems adrenalino tai – geriausia vieta visoje Švedijoje ar net Skandinavijoje: ypatingą jaudulį keliantys linksmieji kalneliai, laisvas kritimas iš 116 m aukščio, vandens bobslėjų primenantis pasivažinėjimas rąstu 60 km/h greičiu ir aibė kitų jaudinančių išbandymų ne tik suaugusiems, bet ir mažiesiems nuotykių ieškotojams.

Balandžio mėnesį parkas adrenalino mėgėjams pristato naujieną – „Mechanica“ – 30 m aukštyje 360° kampu besisukantį atrakcioną.

Ši vieta yra labai mėgstama ir dėl botanikos sodo, kuriame gausu krioklių, meno darbų bei spalvingų augalų.

Pilnas atrakciono parko pramogų paketas asmeniui (visai dienai) kainuoja 46,34 Eur. Išskirtinės sąlygos yra taikomoms tiems, kurie šį pramogų paketą įsigyja tiesiogiai internetu.

Renkantis atrakcionų grupes/pramogas atskirai, įėjimas į pramogų parką asmeniui kainuoja 9,81 EUR (vaikams, kurių ūgis nesiekia  1,1 m. įėjimas nemokamas). Visas pavienių atrakcionų bei atrakcionų paketų kainas rasite čia.

Atrakcionų parkas duris atveria balandžio 25 d. ir veikia iki spalio 31 d. (rugsėjo - spalio mėnesiais veikia ne kiekvieną dieną). Pilną atrakcionų parko veikimo grafiką bei lankymo valandas galite matyti čia.

Atrakcionų parke taip pat gausu maitimo įstaigų: nuo restoranų, siūlančių kompleksinius trijų patiekalų meniu, iki barų, kavinių, užkandinių ir saldumynų kioskų. Daugiau informacijos ieškokite čia.

Pietų Švedija / „DFDS Seaways“ nuotr.
Pietų Švedija / „DFDS Seaways“ nuotr.

5. Ronneby Brunn kurortas

Šiame kurorte verta apsilankyti dėl keleto priežasčių. Pirmiausia, dėl nuostabaus „Brunnspark” parko, kurio istorija siekia 300 metų. 2005 m. šis parkas pelnė gražiausio Švedijos parko titulą. Tai puiki vieta poilsiu ir meditacijai – sode pagal Dzen budizmo tradicijas įrengti arbatos kambariai. Rekomenduojama apsilankyti balandžio mėnesį, kai žydi rododendrai.

Antroji priežastis – SPA kompleksas su vandens parku, pritaikytas įvairių amžiaus grupių lankytojams. Čia gausu vandens pramogų ne tik komplekso viduje, bet ir po atviru dangumi. Šalia komplekso yra įsikūręs viešbutis, tad tie, kurie nuspręstų dieną skirti Ronneby Brunn kurorte, visą paslaugų paketą galės įsigyti vienoje vietoje.

Beje, šis kurortas yra vos už 30 km nuo Karlshamno, todėl jį pasieksite vos per pusvalandį.

Ronneby Brunn kurortas / SPA kompleksas su vandens parku
Ronneby Brunn kurortas / SPA kompleksas su vandens parku / Kurorto nuotr.

6. „Eriksberg“ safari parkas

Visai šalia Karlshamno, 15 km į rytus nutolęs Safari parkas veikia jau daugiau nei 80 metų. Čia, tipiškos Pietų Švedijai gamtos apsuptyje, gyvena elniai, danieliai, šernai, bizonai, kalnų ožkos bei kiti gyvūnai.

Norintys pamatyti šiuos parko gyventojus, gali vykti savo mašina (arba vietoje išsinuomoti džipą) nurodytu maršrutu. Rekomenduojama pažintinį safarį pasirinkti vakarinėmis valandomis, kai gyvūnai nesislepia nuo saulės kaitros, o laisvai vaikštinėja tiesiog jums ant kelio.

Maršrute poilsio aikštelės įkurtos tokiose vietose, kuriose galima stabtelėti ne tik užkąsti, bet ir grožėtis tipišku, Pietų Švedijos pakrantėms būdingu kraštovaizdžiu bei salų archipelagu.

Parkas veikia ištisus metus, tačiau vasarmečiu, kuomet turistų pagausėja, lankymo valandos gali būti apribotos (būtina išankstinė registracija). 8–15 metų amžiaus vaikams ir paaugliams įėjimas į šį parką kainuoja 8,41 Eur, o suaugusiems – 13,67 Eur. Šeimos su 3 vaikais (nevyresniems nei 15 metų) gali įsigyti šeimos bilietą už 36,79 Eur.

Parke galite pasirinkti ir nakvynę su poilsiu vilų komplekse, įsikūrusiame nuostabaus gamtovaizdžio apsuptyje su nepakartoja parko panorama.

 Pietų Švedija / „DFDS Seaways“ nuotr.
Pietų Švedija / „DFDS Seaways“ nuotr.

7. Lašišų namai „Laxen Hus“

„Lasen Hus“ – 10 km nuo Karlshamno esantis žvejų rojus, siūlantis puikias sąlygas lašišų žvejams. Lašišų namai yra įsikūrę ant didžiausios pietų Švedijos upės Morrum krantų. Atvykę čia galėsite apsirūpinti ne tik gardžiomis, tradiciniu būdu rūkytomis lašišomis, bet ir aplankyti šalimais esantį lašišų muziejų, kuriame sužinosite viską apie šių žuvų gyvenimo ciklus.

„Lasen Hus“ duris atveria balandžio 1 d., o sezoną baigia spalio 30 d. Daugiau apie kainas ir lankymo bei žvejybos sąlygas galite rasti čia.

Pietų Švedija / „DFDS Seaways“ nuotr.
Pietų Švedija / „DFDS Seaways“ nuotr.

8. Pasivažinėjimas haskių kinkiniu

Pramoga, kurios veikiausiai negalėsite išmėginti niekur piečiau Europoje – galimybė pakeliauti haskių varomų kinkiniu. Tai – kelias valandas trunkanti ekspedicija, kurios metu susipažinsite su laukine Švedijos gamta.

Tiems, kurie nėra susipažinę su (Sibiro) haskiais, tai yra arktinė kinomųjų šunų veislė, laikoma viena seniausių šunų veislių. Haskiai yra ištvermingi, protingi bei draugiški šunys, kurie ilgus amžius šiauriečiams buvo nepakeičiami kelionės palydovai.

Pasivažinėjimą organizuoja: „Nystedt Husky Tur & Natur“. Daugiau informacijos apie šią kelionę rasite čia.

„Nystedt Husky Tur & Natur“ lokaciją žemėlapyje matysite čia.

Pietų Švedija / „DFDS Seaways“ nuotr.
Pietų Švedija / „DFDS Seaways“ nuotr.

Kviečiame skaitytojus į virtualų turą po Pietų Švedijos kurortus!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Strasbūro atakos įtariamasis buvo stebimųjų sąraše: ką reiškia kategorija „S“?

Pasaulis kišenėje

Staiginės kaime – paaiškinimas, kodėl Berlyne yra Tauragės gatvė

Aktualu

Vladimiras Putinas supranta, kad repo muzikos neuždraus, todėl nori ją kontroliuoti

Sportas

Nelaimė Vokietijoje – po rungtynių stadione mirė Štutgarto kapitono tėvas

Gyvenimas

Dvidešimt metų neįgaliojo vežimėlyje sėdintis Andrejus: „Ribos yra mūsų galvose“

„Vieni vartai“: nacionalinio stadiono cirkas, A lygos gelbėjimo planas ir Čempionų lyga

Aktualu

Kaune – mūšis dėl požeminių konteinerių vietos: gyventojai iškvietė net policiją

Gyvenimas

Išgirdusi Parkinsono ligos diagnozę, moteris atrado antrą kvėpavimą: žmonės dažnai mūsų nesupranta

Gyvenimas

Vaistų neprireiks: 3 maisto produktai, kurie numalšins skausmą

Aktualu

Lietuvis narkotikų prekeivis prisidengė dviem nepilnametėm mergaitėm

Vardai

Saulius Prūsaitis surengė finalinį „39“ šou – publika jį vadina metų koncertu

Aktualu

Paulius Jurkevičius: Dovanų skonis. Turtuoliams, vidutiniokams, taupiems

Vardai

54 kilogramus numetusi R.Antonovienė nepaliauja stebinti: pakeitė šukuoseną ir pasiputlino lūpas

Mokslas.IT

Ar apsimoka pirkti naujausią telefono modelį? Atsakymas jus nustebins

Gyvenimas

Darius sukūrė filmuką ir pasipiršo kino teatre: slapta kamera užfiksavo merginos reakciją

Gazas

Dabar viskas aišku: trinktelėsite automobilio durelėmis – pildysite deklaraciją

N-18 Vardai

Argentiną drebina sekso skandalas: 16-metę „Bjauriojo ančiuko“ aktorę išprievartavo serialų žvaigždė

Kultūra

Talino kino festivalis: kelionė po savo įsimylėjimų istoriją ir gedulo anatomija

Kultūra

Reta M.Prousto knyga parduota už rekordinę 1,5 mln. eurų sumą

24sek

Rezultatyvus A.Juškevičius pralaimėjo, M.Kalnietis džiaugėsi pergale

Naujienos

Aktualu

Strasbūro atakos įtariamasis buvo stebimųjų sąraše: ką reiškia kategorija „S“?

Pasaulis kišenėje

Staiginės kaime – paaiškinimas, kodėl Berlyne yra Tauragės gatvė

Aktualu

Vladimiras Putinas supranta, kad repo muzikos neuždraus, todėl nori ją kontroliuoti

Sportas

Nelaimė Vokietijoje – po rungtynių stadione mirė Štutgarto kapitono tėvas

Gyvenimas

Dvidešimt metų neįgaliojo vežimėlyje sėdintis Andrejus: „Ribos yra mūsų galvose“

„Vieni vartai“: nacionalinio stadiono cirkas, A lygos gelbėjimo planas ir Čempionų lyga

Aktualu

Kaune – mūšis dėl požeminių konteinerių vietos: gyventojai iškvietė net policiją

Gyvenimas

Išgirdusi Parkinsono ligos diagnozę, moteris atrado antrą kvėpavimą: žmonės dažnai mūsų nesupranta

Gyvenimas

Vaistų neprireiks: 3 maisto produktai, kurie numalšins skausmą

Aktualu

Lietuvis narkotikų prekeivis prisidengė dviem nepilnametėm mergaitėm

Vardai

Saulius Prūsaitis surengė finalinį „39“ šou – publika jį vadina metų koncertu

Aktualu

Paulius Jurkevičius: Dovanų skonis. Turtuoliams, vidutiniokams, taupiems

Vardai

54 kilogramus numetusi R.Antonovienė nepaliauja stebinti: pakeitė šukuoseną ir pasiputlino lūpas

Mokslas.IT

Ar apsimoka pirkti naujausią telefono modelį? Atsakymas jus nustebins

Gyvenimas

Darius sukūrė filmuką ir pasipiršo kino teatre: slapta kamera užfiksavo merginos reakciją

Gazas

Dabar viskas aišku: trinktelėsite automobilio durelėmis – pildysite deklaraciją

N-18 Vardai

Argentiną drebina sekso skandalas: 16-metę „Bjauriojo ančiuko“ aktorę išprievartavo serialų žvaigždė

Kultūra

Talino kino festivalis: kelionė po savo įsimylėjimų istoriją ir gedulo anatomija

Kultūra

Reta M.Prousto knyga parduota už rekordinę 1,5 mln. eurų sumą

24sek

Rezultatyvus A.Juškevičius pralaimėjo, M.Kalnietis džiaugėsi pergale

Vardai

Gera keliauti kartu

Kviečiame anties

Šiemet buvau geras

Maistas

Dovanoju sveikatą

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje