Dabar populiaru
Publikuota: 2020 gruodžio 1d. 20:30

9 nuostabios Europos eglės, kurias grožiu visgi nukonkuravo Vilniaus žaliaskarė

Kalėdų eglė Bazelyje
basel.com nuotr. / Kalėdų eglė Bazelyje

Vilniaus Kalėdų eglė ir vėl išrinkta gražiausia Europoje. „European Best Destinations“ kasmetiniame sąraše Katedros aikštės eglė giriama už modernumo ir tradicijų derinimą. O kaip atrodo kitos Europos didmiesčių eglės?

Europoje įsižiebiant Kalėdų eglėms, Europos Komisijos turizmo skatinimo tinklalapis „European Best Destinations“ paskelbė 19 pačių gražiausiųjų.

Tiesa, rėmėsi ankstesnių dvejų metų eglių versijomis. Taip sąraše atsidūrė ir ką tik įžiebtos, ir kol kas dar net nepapuoštos eglės.

Kokių miestų pagrindinės eglės rikiuojasi sąraše?

2. Strasbūras, Prancūzija

Strasbūras – Kalėdų sostinė, kurią kiti miestai bando kopijuoti, tačiau niekad neprilygsta. Tai ideali vieta švęsti Kalėdas – miestas išpuoštas lemputėmis ir instaliacijomis. Tiesa, šiemet nevyksta Kalėdų mugė, tačiau eglė nuo to ne ką mažiau žavi.

3. Praha, Čekija

Advento Praha – romantiška ir tokia miela. Šiemet ji bus tylesnė, nes Kalėdų miesteliai pagrindinėse miesto aikštėse neiškils. Tačiau netoli Katedros jau įžiebta pagrindinė Prahos eglė, kuri, kaip ir kasmet, primena tradicines ir jaukias žiemos šventes.

4. Bazelis, Šveicarija

basel.com nuotr./Kalėdų eglė Bazelyje
basel.com nuotr./Kalėdų eglė Bazelyje

Senas Kalėdų tradicijas puoselėjantis Bazelis vadinamas gražiausiu ir didžiausiu kalėdišku Šveicarijos miestu. Nuostabaus grožio jo senamiestis tviska šventinėmis lemputėmis, būna išpuoštos ir parduotuvės, ir medžiai. Šiemet Bazelis atsisakė Kalėdų mugės, tačiau bus rengiamos teminės parodos, suksis apžvalgos ratas.

5. Tbilisis, Sakartvelas

„Scanpix“/„SIPA“ nuotr./Kalėdų eglė Tbilisyje 2019 m.
„Scanpix“/„SIPA“ nuotr./Kalėdų eglė Tbilisyje 2019 m.

Sakartvelo sostinė Tbilisis kasmet tapdavo vis populiaresne žiemos kelionių kryptimi. Ypač miestas žavus prieš Kalėdas, kai čia sukuriama magiška šventinė atmosfera – žiba nesuskaičiuojama galybė lempučių ir gausiai dekoruotos Kalėdų eglės.

6. Kelnas, Vokietija

Kelnas nuolat minimas tarp kalėdiškiausių Vokietijos miestų. Čia kasmet įsikurdavo viena autentiškiausių Kalėdų mugių visame žemyne, o visame mieste jų išdygdavo ir daugiau – kiekviena vis kitokios tematikos. Šiemet jos, deja, atšauktos. Tačiau visos vietos, kur ankstesniais metais šurmuliuodavo mugės, šiemet bus gausiai dekoruotos, kad miestiečiai vis tiek galėtų džiaugtis kalėdine dvasia.

7. Kijevas, Ukraina

Zumapress/Scanpix nuotr./Kalėdų eglė Kijeve 2019 m.
Zumapress/Scanpix nuotr./Kalėdų eglė Kijeve 2019 m.

Kijevas – kryptis tiems keliautojams, kurie ieško sniego, gausių dekoracijų ir stačiatikiškų Kalėdų tradicijų. Kalėdų eglė Šv. Sofijos aikštėje būna išpuošta kilometrų ilgio girliandomis. Tiesa, paprastai ji įžiebiama antroje gruodžio pusėje.

8. Roma, Italija

AFP/„Scanpix“ nuotr./Kalėdų eglė Romoje 2019 m.
AFP/„Scanpix“ nuotr./Kalėdų eglė Romoje 2019 m.

Romoje kalėdinė dvasia lydi kiekviename žingsnyje. Išdygsta net kelios didelės Kalėdų eglės, čia pat – Vatikanas tiems, kuriems norisi daugiau dvasingumo ir susikaupimo. Jaukioji Kalėdų mugė Piazza Navona šiemet neįvyks, tačiau Kalėdų eglė Piazza Venezzia šiemet vis tiek džiugins praeivių akis. Kol kas ji tik ruošiama, įžiebimas įvyks gruodžio 8 d.

9. Varšuva, Lenkija

AFP/„Scanpix“ nuotr./Kalėdų eglė Varšuvoje 2019 m.
AFP/„Scanpix“ nuotr./Kalėdų eglė Varšuvoje 2019 m.

Kas jau kas, bet lenkai moka visomis spalvomis numarginti savo sostinę prieš Kalėdas. Šiemet Varšuva bus be Kalėdų mugės, bet net neabejokite – gatvėse akys raibuliuos nuo šviečiančių instaliacijų, kurios pagyvins tamsųjį metų laiką. Tiesa, dekoracijos bus kuklesnės nei ankstesniais metais, tačiau miestas vis tiek švies, o prie pilies iškils 27 metrų aukščio Kalėdų eglė.

10. Viena, Austrija

Imperatoriškame mieste ir Kalėdų laukimas būna atitinkamas – pagrindinės gatvės nudabinamos gausiais papuošimais, o Kalėdų mugė prie Rotušės vadinama viena įstabiausių visoje Europoje. Dar kol kas neaišku, ar šiemet mugės įvyks, tačiau Kalėdų eglės tikrai neatsisakoma ir pandemijos metu.

Likusias eglės, patekusias į TOP sąrašą, rasite čia.

„European Best Destinations“ jau beveik dešimtmetį yra populiariausia interneto svetainė, skirta kelionėms Europoje. Nuo 2009 m. EBD skatina žmones keliauti Europoje ir pažinti jos gražiausias vietas bei kultūrą.

Šiemet portalas skelbė ir 15 nuo COVID-19 saugiausių Kalėdų krypčių Europoje. Tarp jų – ir esančios netoli Lietuvos. Skaitykite apie jas čia arba žiūrėkite nuotraukų galerijoje:

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje