Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 11d. 08:16

A350 pilotams uždrausta gerti kavą kabinoje

„Airbus A350“
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / „Airbus A350“

Europos aviacijos saugumo agentūra (EASA) paskelbė uždraudžianti „Airbus A350“ orlaivio lakūnų kabinoje pilotams gerti kavą ar kokius nors kitus skysčius.

Kavos ar gėrimų su ledu specialistai lėktuve nerekomenduoja gerti net ir keleiviams (kodėl, skaitykite čia), bet šįkart tai nėra susiję su mikrobais.

Draudimas atsirado dėl saugumo – dėl nerimo, kad kava ar kiti skysčiai netyčia gali būti išpilti ant valdymo skydo. EASA jau anksčiau prašė lakūnų laikyti skysčius toliau nuo skydo, tačiau dabar prireikė ir oficialaus draudimo.

Neseniai yra buvę du incidentai, kai išpilti skysčiai pilotų kabinoje galiausiai lėmė variklių išsijungimą viduryje skrydžio. Lapkritį Pietų Korėjos oro linijų „Asiana“ lėktuvas, skridęs iš Seulo į Singapūrą, turėjo leistis Maniloje. To priežastis – dešiniojo variklio išsijungimas po to, kai ant skydo buvo išpilta arbata.

123rf.com nuotr./Lakūnai
123rf.com nuotr./Lakūnai

Šių metų sausį amerikiečių „Delta“ orlaivis, skridęs tarp Detroito ir Seulo, taip pat susidūrė su nustojusio veikti variklio problema, todėl turėjo leistis Aliaskoje. Priežastis vėlgi panaši – variklis nustojo veikti, ir jo niekaip nepavyko vėl įjungti, nes ant skydo buvo išpiltas skystis. Šįkart – kava.

A350 pilotų kabinos skyde variklių įjungimo ir išjungimo mygtukai kompiuteriu sujungti su kiekvieno variklio aukšto slėgio išjungimo vožtuvu. Išpylus skystį, per kompiuterį pasiunčiamos variklio įjungimo/išjungimo komandos.

Anot EASA, tokiu atveju skrydžio metu gresia abiejų variklių išsijungimas. Dėl to gali tekti leistis avariniu būdu, o tai gali reikšti pavojų keleiviams ir pačiam orlaiviui.

Komentarai: 1

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje