Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2013 vasario 25d. 15:00

„Airbus“ pranašauja aukso amžių Helsinkio Vantos oro uostui

„Air France“ lėktuvas AIRBUS A330
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Lėktuvas Airbus A330
Europos lėktuvų gamintojo „Airbus“ atstovai skelbia, neabejojantys, kad artimiausiais metais žmonės ims daugiau keliauti oru, todėl lėktuvų srautai danguje sparčiai augs, net nepaisant to, jog pastaruoju metu kone visame pasaulyje siaučia ekonominė krizė. Be to, „Airbus“ atstovai mano, jog Helsinkio Vantos oro uostas jau artimiausiais metais taps mega klasės uostu, skelbia Travel.ru.

„Airbus“ bendrovės analitikas Andrew Gordonas mano, jog artimiausiu metu dėl didėjančios gyventojų ekonominės gerovės bei prieinamesnių bilietų keleivių skaičius gali išaugti kone dvigubai, palyginus su šių dienų rodikliais. Lėktuvų gamybos kompanija trina rankas ir tikina, jog vien skandinavų valstybėms per artimiausius 20 metų prireiks bent 500 naujų lėktuvų.

Gordonas ir jo kolegos prognozuoja, jog kasmet skandinavų oro uostų pervežimai didės bent po 4%. O Helsinkio Vantos oro uostas, pasak analitiko, taps vienu iš 90-ties stambiausių tarptautinių pasaulio oro uostų. Dabar Helsinkio Vantos oro uostas per metus aptarnauja apie 15 mln. keleivių, trečdalis jų skrenda tranzitu.

Remiantis „Finnavia“ kompanijos, atsakingos už visų suomių oro uostų veiklą, duomenimis, Helsinkio Vantos oro uostas pajėgus aptarnauti ir 20 mln. žmonių. Jei žmonių srautai pradėtų iš tiesų sparčiai augti, „Finnavia“ svarsto ir apie investicijas į oro uosto plėtimą.

Helsinkiui gražią ir šviesią tranzitinio jungiamojo oro mazgo ateitį pranašauja ir kiti ekspertai, mat miestas yra patogioje geografinėje ir geopolitinėje erdvėje. Patogiai jis išsidėstęs ir Azijos atžvilgiu, o ši tranzitinė jungtis aktyviai stimuliuoja šalies ekonomiką bei suteikia suomiams puikias galimybes keliauti po pasaulį.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje