Dabar populiaru
Publikuota: 2015 vasario 10d. 11:44

Alternatyvus laisvalaikis Pietų Švedijos slidinėjimo kurortuose (I-dalis)

Pietų Švedijos slidinėjimo kurortas „Isaberg“ / Kurorto „Isaberg“ nuotr.
Pietų Švedijos slidinėjimo kurortas „Isaberg“ / Kurorto „Isaberg“ nuotr.

Slidinėti į Pietų Švediją? Mintis, kuri (veikiausiai) retam lietuviui galėtų šauti į galvą. Net ir tie, kurie nori pažinti šią šalį, dažniausiai vyksta į sostinę Stokholmą ar keliauja po šiaurinę jos dalį. Taigi, leisdamasi į infoturą Klaipėda–Karlshamnas ir slidinėjimo kompleksus Isaberg–Mullsjo Alpin, nežinojau, ko tikėtis. Tai buvo mano pirmoji pažintis ne tik su Švedija, jos kurortais, bet ir su jūrine transporto priemone – keltu. Toliau pateiktose įžvalgose mėginsiu glaustai perteikti kelionės įspūdžius bei būtiną informaciją keliaujantiems šia kryptimi.

Kartu su kitais infoturo dalyviais į Karlshamną kėlėmės dviem mašinomis – kiekvienoje po 3 asmenis. Nors abiejų ekipažų bagažinės buvo pilnos nuosavos slidinėjimo įrangos bei reikmenų, tačiau jokių keblumų nė vienas nepatyrėme: vietos likusiems daiktams bei erdvės pačių keleivių komfortui buvo užtektinai.

Verta paminėti, kad vienas didžiausių keliavimo keltu privalumų – galimybė įsidėti tiek, kiek reikia ir ko reikia. Priešingai nei skrendant lėktuvu, nereikia skaičiuoti kilogramų, pakuotis visko į kelis lagaminus ar kuprines, mokėti papildomų mokesčių už slidinėjimo įrangos gabenimą.

Kadangi išvykome 21 val. vakaro (į Karlshamną tuo pačiu metu išvykstama kasdien), Švedijos krantus vietos laiku pasiekėme kitą dieną 9 val. ryto.

Gerai pailsėję bei papusryčiavę kelto restorane, leidomės į pirmąjį slidinėjimo kurortą „Isaberg“, esantį apie 190 km atstumu nuo Karlshamno uosto.

Kelionė užtruko apie 2,5 val, nes leistinas greitis užmiesčio keliuose siekia 70 km/val., o greitkeliuose – 110 km/val., todėl smarkiai įsibėgėti nebuvo kur.

„Karlshamnas“ – „Isaberg “maršrutas automobiliu
„Karlshamnas“ – „Isaberg “maršrutas automobiliu

Orientuota į aktyvų poilsį

Atvykę į Isaberg kurortą buvome supažindinti, jog šis pramogų bei aktyvaus laisvalaikio kurortas gyvuoja daugiau nei šimtmetį ir visų sezonų metu nesiskundžia lankytojų stoka.

Vietinio personalo teigimu, ši pietinė Švedijos dalis poilsiautojus traukia savo ramybe bei gamtos turtingumu. „Čia daug laisvos erdvės, tylu, menkai apgyvendinta. Tie, kurie kasdien dirba prie ekranų, nuolatos atsakinėja į krūvą žinučių tiesiogiai, laisvalaikio metu ilgisi ramybės, – teigė Isaberg komplekso vadovė. – Geriausias vaistas nuo streso – išeiti į gamtą ir nedaryti nieko, pasėdėti priešais laužą, pasivaikščioti.“

„Isaberg“ apgyvendinimo kaimelio kotedžai / „Isaberg“ nuotr.
„Isaberg“ apgyvendinimo kaimelio kotedžai / „Isaberg“ nuotr.

Pašnekovės pastebėjimu, švedai vis labiau vertina aktyvų laisvalaikį: „Daug investuojame į įvairių sporto šakų plėtrą. Čia, Isaberg kurorte, turime slidinėjimo trasas, golfo aikštyną. Vasaros metu svečius galime aprūpinti visą dieną trunkančiomis veiklomis: jie gali prisijungti prie „CrossFit“ užsiėmimų, žaisti krepšinį, plaukioti kanojomis, laipioti kalnais. Galime pasiūlyti daugybę veiklos vaikams, todėl visi šeimos nariai gali smagiai praleisti laisvalaikį.“

Norintieji Isaberg kaimelyje išsinuomoti kotedžą, kambarį trijų žvaigždučių viešbutyje ar vietą kempingui turi užsiregistruoti iš anksto: savaitgaliais čia suplūsta ne tik gretimų miestų gyventojai, bet ir turistai iš Danijos ar Norvegijos.

Apgyvendinimas kaimelio kotedžuose

Daugiaviečiai Isaberg kotedžai, kuriuose teko praleisti vieną naktį, pasirodė patogūs ir jaukūs. Skandinaviško stiliaus interjeras čia puikiai derėjo su kurorto aplinka, ir, laimei, čia nebuvo dažnoms poilsiavietėms įprasto kičinio dekoro.

Nameliuose buvo galima rasti visko – nuo kavos aparato iki dulkių siurblio ir drabužių džiovinimo mašinos. Kiekviename jų įrengtas židinys, o per balkono duris galima išeiti į lauko terasą.

„Isaberg“ keturvietis kotedžas / L.Kešytės nuotr.
„Isaberg“ keturvietis kotedžas / L.Kešytės nuotr.

Nors kiekvienas namelis turi pilnai įrengtą (ir aprūpintą) virtuvę, tačiau norintiems visiškai atitrūkti nuo įprastų buitinių rūpesčių, tikrai verta išmėginti vietinį barą-restoraną. Maisto pasirinkimas čia ganėtinai platus – nuo klasikinio švediško stalo iki specialiųjų šefo patiekalų. Restorane taip pat galima išmėginti tradicinį švedišką patiekalą raggmunk – ant sviesto keptus bulvinius blynus, pateikiamus su kepinta kiauliena ir spanguolėmis.

Visų namelių bei kambarių nuomos kainas galite rasti čia. Preliminariais skaičiavimais, 4–6 vietų viso namelio kaina – nuo 132 Eur.

Slidinėjimas Isaberg kurorte

Isaberg yra didžiausias slidinėjimo kurortas pietinėje Švedijos dalyje. Slidinėjimo kompleksą sudaro 10 skirtingų sudėtingumo lygių trasų: 4 žalios trasos pradedantiesiems, žydroji trasa – labiau pažengusiems, 4 raudonosios vidutinio sudėtingumo trasos, skirtos įgudusiems slidininkams, ir juodoji trasa labai patyrusiems sportininkams.

Slidinėjimo įrangos nuomos punkto darbuotojų pastebėjimu, Isaberg puikiai tinka šeimoms: „Turime trasas, skirtas vaikams ir pradedantiesiems, todėl čia yra puiki vieta mokytis slidinėti: trasos nėra stačios, tačiau ganėtinai ilgos.

„Isaberg“ slidinėjimo bazė / L.Kešytės nuotr.
„Isaberg“ slidinėjimo bazė / L.Kešytės nuotr.

Žinoma, labiau patyrusiems, iššūkius mėgstantiems sportininkams ilgėliau čia gali pabosti, tačiau savaitgalio slidinėjimui – pats tas.“

Panašią nuomonę išsakė ir kurorte užkalbintas danų turistas, atvykęs paslidinėti su drauge iš Lenkijos: „Pats esu ganėtinai įgudęs, todėl visos trasos man čia gan lengvai įveikiamos, tačiau mano draugė ant slidžių stovi pirmą kartą, ir ši vieta jai mokytis yra puiki.“

Slidinėjimo kurorto vadovės pastebėjimu, kurortas kasmet susilaukia nemažai slidininkų iš Danijos. Pietų Švedijoje įrengtos slidinėjimo trasos jiems yra pasiekiami vos per keletą valandų (atstumas nuo Kopenhagos iki Karslhamno – apie 190 km) ir yra žymiai arčiau nei Alpės ar kiti slidinėjimo kurortai rytų Europoje.

Pietų Švedijos slidinėjimo kurortas „Isaberg“ / Kurorto „Isaberg“ nuotr.
Pietų Švedijos slidinėjimo kurortas „Isaberg“ / Kurorto „Isaberg“ nuotr.

Visas kurorto slidinėjimo paso kainas bei darbo valandas galite rasti čia. Slidinėjimo pasas savaitgaliui (nuo penktadienio iki sekmadienio popietės) suaugusiam žmogui kainuoja apie 72,65 Eur, paaugliui (gimusiam 2000–2008 m.) – 61,07 Eur, o vaikui (gimusiam 2009 m. ir vėliau) – 20,01 Eur. Dienos kaina varijuoja nuo 12,64 iki 35,80 Eur žmogui (priklausomai nuo amžiaus).

Pietų Švedijos slidinėjimo kurortas „Isaberg“ / Kurorto „Isaberg“ nuotr.
Pietų Švedijos slidinėjimo kurortas „Isaberg“ / Kurorto „Isaberg“ nuotr.

Slidinėjimas ir apgyvendinimas Mullsjo Alpin

Atsisveikinę su svetingu Isaberg kurortu bei pasistiprinę gardžiais švediškais pusryčiais kitą dieną leidomės į antrąjį slidinėjimo trasų kompleksą – Mullsjo Alpin. 70 km atstumą, skiriantį šiuos du poilsio kompleksus, įveikėme šiek tiek daugiau nei per 1 val.

„Isaberg“ – „Mullsjo Alpin“ maršrutas automobiliu
„Isaberg“ – „Mullsjo Alpin“ maršrutas automobiliu

Mullsjo Alpin slidinėjimo kompleksas yra mažesnis už Isaberg, tačiau šio kurorto trasos yra laikomos pačiomis saugiausiomis regione. Taip pat Mullsjo Alpin yra įsikūręs kalvotesnėje Švedijos dalyje, todėl turi sąlygas veikti ilgiau nei įprastai.

Slidinėjimo trasų vadovo teigimu, Mullsjo Alpin turi įsigiję modernią sniego gaminimo sistemą, todėl gali prigaminti sniego, siekiančio net iki 1 m aukštį. Šiame komplekse dirbantis personalas laisvai kalba angliškai, todėl čia noriai lankosi ir užsienio turistai.

„Mullsjo Alpin“ slidinėjimo bazė / L.Kešytės nuotr.
„Mullsjo Alpin“ slidinėjimo bazė / L.Kešytės nuotr.

Vienintelis pastebimas trūkumas – šio komplekso internetinis puslapis pateiktas tik švedų kalba. Preliminariais skaičiavimais, slidinėjimo pasas dienai kainuoja nuo 7,37 iki 26,32 Eur žmogui (priklausomai nuo amžiaus). Visą kainyną galite rasti čia.

Ieškantys vietos apsistoti greta šio komplekso, gali rinktis už 10 km esantį komplekso viešbutį Mullsjo Hotel, kuriame dvivietis kambarys parai kainuoja 106,5 Eur (papildoma lova vaikui iki 12 m. – 20,4 Eur). Daugiau informacijos anglų kalba rasite čia.

Išvykimas į Lietuvą

Išmėginę Mullsjo Alpin trasas, į keltą išvykome anksti po pietų. Registracija bei įlaipinimas į laivą vietos laiku kasdien prasideda 17 val., o keltas krantus palieka 19 val.

Nuo Mullsjo Alpin iki Karlshamno uosto – apie 250 km (daugiau nei 3 val. kelio), todėl vykstantiems tiesiai į uostą rekomenduojama pasilikti ilgesnį laiko rezervą.

Į Lietuvą plaukėme visą naktį, vadinasi, tiek keleiviai, tiek ekipažų vairuotojai galėjo išsimiegoti po dienų įkarščio. Klaipėdoje prisišvartavome kitos dienos 9 val. ryte.

Glausta kelionės reziumė

  • Kelionės metu įveikėme daugiau nei 1000 km: keltu nuplaukėme apie 600 km, pačioje Švedijoje automobilių nuvažiavome šiek tiek daugiau nei 500 km.

  • Keliantis keltu iš Klaipėdos į Karlshamną ir atgal, 4-vietė kajutė su langu bei automobilio perkėlimu į abi puses šiuo metu kainuoja 542 Eur (t.y. 136 Eur vienam asmeniui, keliaujant keturiese kajuteje).

  • Priklausomai nuo pasirinktos gyvenamosios vietos bei atstumo, kurį įveiksite automobiliu Švedijoje, priklausys ir likusios kelionės išlaidos.

  • Jeigu keliausite 4-iese, namelio kaina asmeniui kainuos vos daugiau nei 30 Eur. Atsižvelgiant į tai, kad už šią kainą gaunate apgyvendinimą nuosavame kotedže su visais patogumais bei švediška kokybe, kaina tikrai nėra didelė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje