Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gruodžio 10d. 08:56

Antrojo pasaulinio karo tunelį pavertė Kalėdų pasaka

Grič tunelis Zagrebe, Kroatijoje
PA Pictures/Scanpix nuotr. / Grič tunelis Zagrebe, Kroatijoje

Zagrebas nuolat atsiduria gražiausiai Kalėdoms pasipuošusių miestų sąrašų viršūnėse. Šiemet sugalvota originali pramoga – Kalėdų pasaka tunelyje, kuri lankytojus nukelia į vaikystę.

Pačiame Zagrebo centre driekiasi Grič tunelis, kuris jungia Radićeva ir Mesnička gatves. 350 metrų ilgio ir 3 metrų pločio tunelis buvo slėptuvė gyventojams per Antrąjį pasaulinį karą, o prieš kelerius metus jis atvertas kaip turistinis objektas.

Dar prieš jo atvėrimą turistams tunelis buvo tapęs neįprasta renginių erdve. 1993 m., vykstant karui, čia buvo surengtas underground rave vakarėlis, kuris nuskambėjo visame pasaulyje.

2016 m. tunelis pristatytas kaip meno ir kultūros erdvė, jame reguliariai vyksta renginiai ir parodos. Šiemet tunelis paverstas Kalėdų pasaka ir vadinamas pačia magiškiausia Advento vieta visoje šalyje.

Dekoracijų kūrėjai norėjo, kad prieškalėdinė paroda lankytojus bemat nukeltų į pasakas iš vaikystės – kur šventinę nuotaiką kurdavo imbieriniai namukai, snieguotų eglių miškas ir nostalgiški žaislai. Pasižvalgykite po jį:

Šiemet kaip kalėdinio filmo filmavimo aikštelė atrodo ir viena gatvė Anglijoje, kurią išpuošė visi kaimynai. Šventiška nuotaika ryškiai nuspalvino visą gatvę Rotvelio mieste, o kaimynai turistus vilioja ir dėl kilnios priežasties.

Stone Brig Lane gyventojai gatvę nudabino ekstravagantiškomis ir ryškiomis dekoracijomis iš Kalėdų lempučių. Kaimynai jau kelerius metus iš eilės puošia savo namus ne tik dėl pramogos, bet ir nori surinkti lėšų labdarai. Užsibrėžta surinkti bent tūkstantį svarų sterlingų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje