Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 15d. 09:40

Aplenkite Romą ir Florenciją: 12 nuostabių mažai žinomų Italijos miestų

Kortina d'Ampecas (Cortina D‘Ampezzo)
123rf.com nuotr. / Kortina d'Ampecas (Cortina D‘Ampezzo)

Keliaujame į Italiją – toliau nuo turistinių kelių, ieškodami brangakmenių. Atkreipkite dėmesį į šį „El Mundo“ sudarytą nuostabių nedidelių Italijos miestų sąrašą, jei ieškote šimtaprocentinio „pagaminta Italijoje“ pabėgimo.

Salucas (Saluzzo), Pjemontas

123rf.com nuotr./Salucas (Saluzzo)
123rf.com nuotr./Salucas (Saluzzo)

Kelionę pradedame Saluco miestu, esančiu Monviso slėniuose, Kuneo provincijoje. Vienas iš svarbiausių komercinių centrų antikvarinių daiktų pardavimui visoje Italijoje. Miestas turi gilias amatų tradicijas, dėl kurios išsiskiria medienos ir geležies gamyboje.

Salucas taip pat žinomas kaip muzikos sostinė – ištisus metus čia siūloma daug kultūros renginių. Didikų rūmai, botanikos sodas, muziejai... mieste tikrai yra ką nuveikti, tereikia išsirinkti.

Mantuja (Mantova), Lombardija

123rf.com nuotr./Mantuja (Mantova)
123rf.com nuotr./Mantuja (Mantova)

Lombardijos pietryčiuose tarp Minčijo upės vingių įsikūręs Mantujos miestelis buvo laikomas meno ir kultūros centru. Jame iki šių dienų išliko prašmatnių rūmų, vilų bei įspūdingų bažnyčių. Mantuja laikoma renesansiniu brangakmeniu, o už tai yra skolinga Gonzagų šeimai, kurie valdė šį miestą beveik keturis šimtmečius. 2008 m. miestas įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, o 2016 m. išrinktas Italijos kultūros sostine.

Ypatingo dėmesio turėtų susilaukti: Te rūmai, katedra ir San Andreso bazilika. Būnant Mantujoje privalu aplankyti 35 000 kv. m. plotą užimančius Kunigaikščių rūmus ir visus jiems priklausančius sodus, kiemus ir daugiau nei tūkstantį kambarių. Rūmai, įsikūrę Sordello aikštėje, yra laikomi didžiausiu architektūriniu kompleksu Italijoje.

Kortina d'Ampecas (Cortina D‘Ampezzo), Venetas

123rf.com nuotr./Kortina d'Ampecas (Cortina D‘Ampezzo)
123rf.com nuotr./Kortina d'Ampecas (Cortina D‘Ampezzo)

Veneto regione, Beluno provincijoje, esantis Kortina d'Ampeco miestelis yra ideali vieta norintiems pasimėgauti savaitgalio poilsiu gamtoje. Garsėjantis slidinėjimo trasomis miestelis siūlo įvairių veiklų. Nuo maršrutų per ežerus iki pasivažinėjimo dviračiais, ekskursijų prie krioklių ir uostų.

Šiaurinėje miesto dalyje yra regioninis daugiau kaip 11 000 ha ploto gamtos parkas Dolomiti D‘Ampezzo, kuriame galima aptiki net iki 160 skirtingų gyvūnų rūšių ir tūkstančius įvairių gėlių. Tuo tarpu mėgstantys apsipirkinėti gali rinktis prabangias parduotuves, esančias miesto centre.

Trevizas (Treviso), Venetas

123rf.com nuotr./Trevizas (Treviso)
123rf.com nuotr./Trevizas (Treviso)

Suprasti, kad daugeliu atveju mažiau žinomi miesteliai yra patys gražiausi, užtenka nuvykti į Trevizą. Šis nedidelis miestelis, įsikūręs 30 km nuo Venecijos, vadinamas „Mažąja Venecija“ dėl savo siaurų gatvelių ir vandens kanalų.

Vienas pagrindinių miesto objektų – San Pedro katedra, kurią nesunkiai pasieksite pagrindiniu Calmaggiore keliu. Katedra neabejotinai įspūdingiausias miesto pastatas, puoštas penkiais didžiuliais kupolais.

Trevizas turi ilgametę religinę tradicija, todėl mieste vis dar galima aptikti daugybę senų, nepaprastai gerai atstatytų bažnytinių pastatų bei vienuolynų. Daugelyje jų galima pamatyti viduramžių meistro Tommaso da Modenos freskas.

Ferara (Ferrara), Emilija – Romanija

123rf.com nuotr./Ferara
123rf.com nuotr./Ferara

Renesanso ir Rytų kultūrų lopšys. Tai - Ferara, esanti žemojoje Emilijos lygumos dalyje, Po upės pakrantėje. Šis miestas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą buvo įtrauktas 1995 m. Tarp miesto paminklų labiausiai išsiskiria didingoji Este pilis, esanti miesto centre. Visai šalia – Feraros katedra, pastatyta romanikos stiliumi, perstatyta gotiškuoju, o jos vidus puoštas baroko detalėmis.

Diamantes rūmai – žymaus italų architekto Biagio Rosečio (Biagio Rossetti) renesansinis kūrinys. Rūmų fasadas dekoruotas beveik 9 tūkst. brangakmenius primenančiomis piramidėmis iš rausvo ir balto marmuro akmenų.

Voltera (Volterra), Toskana

123rf.com nuotr./Voltera (Volterra)
123rf.com nuotr./Voltera (Volterra)

Lengva galvoti apie Florencijos, Sienos ir Pizos miestus, bet kiek keliautojų galvotų apie Volterą? Turbūt labai mažai. Šis viduramžių miestas, esantis į pietvakarius nuo Florencijos, yra viena iš mažiausiai turistų žinomų vietų. Įsikūręs regiono širdyje, ant kalvos, tarp miškų ir vynuogynų. Daugelis mano, kad tai tiesiog puiki romantiška vieta, bet Voltera yra daug daugiau.

Čia yra neįkainojamas istorinis paveldas: nuo etruskų muziejaus ir Akropolio iki tvirtovių, romėnų teatro liekanos, Pretorio rūmai, katedra bei Priori rūmai. Miesto mūrai – XIII amžiuje pastatyta gynybinė siena, nuo kurios atsiveria puiki apylinkių panorama.

Gubijus (Gubbio), Umbrija

123rf.com nuotr./Gubijus (Gubbio)
123rf.com nuotr./Gubijus (Gubbio)

Gubijus – vienas seniausių regiono miestų, esantis Ingino kalno papėdėje, Perudžos provincijoje. Mieste aptinkama daugybė priešistorinių gyvenviečių pėdsakų. Kadaise jis buvo svarbus senovės Umbrijos religinis centras.

Pastatai ir gatvelės mena viduramžių dvasią ir kviečia keliautojus mėgautis architektūros grožiu. Palazzo dei Consoli, esantys garsiojoje Didžiojoje aikštėje, – miesto turtų iždas. Šis svarbus savivaldybės pastatas – vienas įspūdingiausių rūmų Italijoje, saugantis neįkainojamą istorinį paveldą. Jame įrengtas Campanone muziejus, kurio pagrindiniai eksponatai – varpinė ir septynios Eugubinas lentelės (seniausi rašytiniai šaltiniai senąją Umbrijos abėcėle).

Askoli Pičenas (Ascoli Piceno), Markė

123rf.com nuotr./Askoli Pičenas (Ascoli Piceno)
123rf.com nuotr./Askoli Pičenas (Ascoli Piceno)

Askoli Pičenas, esantis pietinėje Markės regiono dalyje, yra vienas iš tų miestų, kuriuos privalu aplankyti, jei keliaujate per centrinę Italiją. Viena iš gražiausių vietų – Pueblo aikštė, kurioje vyrauja renesansinis stilius ir yra keli simboliniai miesto architektūros pastatai. Capitanes rūmai, San Francisco bažnyčia, istorinė Meletti kavinė ir elegantiškieji prekybininkų nameliai....

Didžioji dalis istorinių pastatų buvo pastatyta iš Travertino marmuro, pilkų ir rudų atspalvių, būdingų senovinei Romai. Mieste galima pamatyti daug varpinių ir bokštų, dėl to miestas kartais vadinamas „Šimtų bokštų itališkuoju miestu“.

Monopolis (Monopoli), Apulija

123rf.com nuotr./Monopolis (Monopoli)
123rf.com nuotr./Monopolis (Monopoli)

Apie 40 kilometrų į pietryčius nuo Bario nutolęs Monopolio miestas, savo pavadinimu primenantis stalo žaidimą, išsiskiria kraštovaizdžiu. Krantai, įlankos ir ilgi smėlio paplūdimiai. Yra šimtai priežasčių aplankyti šį miestą, nors jis ir nėra gerai žinomas.

Be jūros ir jaukios atmosferos Monopolis išsiskiria religinių pastatų skaičiumi. Katedra, skirta Madijos Mergelei (miesto gynėja), bei ispanų dominavimo laikotarpiu pastatyta penkiakampė Carlos V pilis – vieni iš pagrindinių lankytinų objektų.

Vibo Valentija (Vibo Valentia), Kalabrija

123rf.com nuotr./Vibo Valentija (Vibo Valentia)
123rf.com nuotr./Vibo Valentija (Vibo Valentia)

Pietinėje Kalabrijos širdyje tarp Kozenco ir Kalabrijos Redžio įsikūrusi Vibo Valentija. Išlaikęs Pietų Italijai būdingą savitumą miestelis yra vienas iš geriausių norintiems pasimėgauti nuostabiais vaizdais. Jūra, kalnai, parkai ir gamtos draustiniai.

Unikali teritorija su čia esančiais į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktais objektais - Palinuro kyšuliu, Eolių salomis ir Etnos ugnikalniu. Senojoje miesto dalyje – nuo viduramžių išlikę pastatai, rūmai, gražioji XI a. pilis ir daugybė bažnyčių, tokių kaip Santa Maria Mayor ir San Leoluca.

Notas (Noto), Sicilija

123rf.com nuotr./Notas (Noto)
123rf.com nuotr./Notas (Noto)

Notas – miestas pietų Sicilijoje, Italijoje. Salos pietryčiuose esantis miestas yra laikomas baroko brangakmeniu ir yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Čia vis dar išlikę svarbių archeologinių liekanų iš Graikijos, Romos ir Bizantijos laikotarpių.

Architektūra, įspūdingi rūmai ir daugybė bažnyčių paverčia Notą meno ir istorijos miestu. Barokiniame XVIII a. senamiestyje pagrindine Victorio Emanuel gatve pasieksite miesto pasididžiavimą – San Nicolo katedrą.

Oristana (Oristano), Sardinija

123rf.com nuotr./Oristana (Oristano)
123rf.com nuotr./Oristana (Oristano)

Važinėjimas dviračiu, bažnyčių lankymas, ilgi pasivaikščiojimai paplūdimiais – visa tai gali pasiūlyti Oristano miestas. Ypatingo dėmesio susilaukia Santa Maria de la Assunta katedra, neoklasicistinio stiliaus San Francesco bažnyčia, reto grožio gotikinė Santa Chiara bei Mariano II bokštas.

Archeologinis Antiquarium Alborense muziejus, įkurtas Parpaglia rūmuose, garsus gausia priešistorės ir viduramžių įrankių kolekcija. Po dienos klaidžiojimo tarp lankytinų objektų galite atsipalaiduoti smulkaus smėlio paplūdimiuose, esančiuose pasienio teritorijoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

03:39
01:19
00:58

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje