Dabar populiaru
Publikuota: 2018 rugsėjo 21d. 09:03

Ar jau žinote, kur švęsite Naujuosius: gal Venecijoje, Veronoje arba Strasbūre?

Venecija
123rf.com nuotr. / Venecija

Planuoti naujametę kelionę negali būti per anksti, o štai per vėlai, jei pradedama apie tai mąstyti gerokai įsibėgėjus rudeniui, gali būti. Mat vos pasirodę geriausi kelionių pasiūlymai išgraibstomi palyginti greitai. Net jei dar nemąstėte apie tai, kur sutiksite 2019-uosius, apsvarstyti kelis variantus tikrai verta. Gal išsiruošti ten, kur Naujieji pasitinkami nepamirštomis šventėmis ir renginiais – į įspūdingąją Veneciją, meilės kupiną Veroną ar prabangųjį Strasbūrą?

Venecijos burtai

Venecija – neabejotinai vienas įspūdingiausių Italijos miestų, sulaukiantis apie 30 mln. keliautojų per metus. Dalis jų į didingąjį miestą atvyksta pirmąjį kartą – susipažinti. Kitus atveda nostalgija, nepaleidžia per pirmąją pažintį įsiplieskusi meilė. Vieni pasirenka aplankyti ramesnę Veneciją, kai turistų sąlyginai mažiau, o kiti atvirkščiai – trokšta pajusti šurmulingąją miesto dvasią.

Antrajam variantui vargu ar yra tinkamesnis laikas nei Naujųjų metų periodas. Būtent tada Venecija sublizga pačiomis ryškiausiomis spalvomis – miestų aikštėse, gatvėse ir visur, kur tik pasisuksi, tvyro šventinė nuotaika, o išaušus dvylikai dangų nušviečia nesuskaičiuojami kiekiai fejerverkų. Ir visa tai – jaukių kanalų, šimtų tiltukų ir gondolų fone.

Naujų metų sutikimui Venecija iš tiesų rengiasi nepriekaištingai – nuo nedidelių kavinių, jaukių užeigėlių iki prašmatnių restoranų. Tikėtina, visur rasite ne tik šventinį meniu – išskirtinių patiekalų ar gėrimų, bet ir pramoginės veiklos – įvairių atrakcijų, muzikinių programų ar teminių vakarėlių.

Naujųjų metų laukimo dvasia būna apėmusi kiekvieną miesto kertelę – žybsinčios lemputėmis išpuoštos pagrindinės gatvės, skersgatviai, parduotuvių vitrinos. Ypatingai nusiteikę ir patys žmonės – tiek vietiniai, tiek turistai – panirę į euforiją, vieni kitiems besišypsantys, dainuojantys dainas, itin pasipuošę ar persirengę įvairiausiais personažais bei nešini bengališkomis ugnelėmis. Nors šventę galima pajusti net pačiame tykiausiame Venecijos užkampyje, vis dėlto didžioji dalis traukia į patį epicentrą – Šv. Morkaus aikštę.

Magija, kurios visi taip laukia, prasideda vidurnaktį, kai iš Šv. Morkaus aikštėje esančio bokšto pasigirsta varpai, simbolizuojantys naujųjų metų pradžią. Tuoj po 12-os dūžių pasigirsta besidžiaugiančios minios šurmulys, kurį nustelbia fejerverkų garsas. Šis reginys geroms dešimčiai ar daugiau minučių sukausto švenčiančiųjų dėmesį. Sakoma, kad Venecija yra vienas labiausiai fotografuojamų miestų, tikėtina, kad nemenka dalis fotografijų padaroma būtent pasakišką Naujųjų naktį. Tikrai nedaugelis pasaulio miestų šventiška dvasia galėtų nukonkuruoti Veneciją.

Naujieji su meile

Užkietėjusius romantikus tikrai turėtų suvilioti kelionė į kitą Italijos miestą – meile alsuojančią Veroną. Daugelis atvykusiųjų čia – nesvarbu, švęsti Naujuosius ar kitu laiku – nepraleidžia progos pasimėgauti garsiu Romeo ir Džiuljetos meilės istoriją pasakojančiu spektakliu. Kas be ko – ir aplankyti žymųjį namą su balkonėliu, nuo kurio Džiuljeta metė virvę mylimajam Romeo. Šį namą būtų galima vadinti meilės paminklu ne tik dėl Šekspyro tragedijos, dabar čia atvykusios poros nepaliauja ant namo sienos rašyti savo vardų ir meilės priesaikų.

Nors Romeo ir Džiuljetos meilės istorija ryškiausia Veronos vizitinė kortelė, miestas gali pasiūlyti ir daugiau nepamirštamų atradimų. Prieš ar po didžiosios šventės būtinai reikėtų pasivaikščioti unikaliu ir be galo jaukiu miesto senamiesčiu, aplankyti Veronos įžymybes – Sinjorijos aikštę ir Dantės statulą. Jei užtektų laiko, pravartu užsukti ir į vietinį turgų – pajusti vietinių gyvenimą per skonių ir kvapų gamą visada įdomu.

Šventiškai nusiteikę italai ne tik stengsis jums įsiūlyti savo produkcijos, bet ir mielai pakalbins. Svetingi jie visur – ne tik kviesdami prie prekystalio, bet ir viliodami į jaukią senamiesčio kavinukę – aišku, geros kavos ir kurio nors iš garsių vietinių patiekalų. Be jokios abejonės net ir trumpa pažintis su Verona neturėtų apsieiti be didingosios miesto katedros, traukiančios akį įmantriais fasado raižiniais, taip pat įspūdingo romėnų amfiteatro. Jame iki šių dienų organizuojami įvairūs renginiai ir koncertai.

123rf.com nuotr./Verona
123rf.com nuotr./Verona

Atmosfera Veronoje išties išskirtinė, o dar ypatingesnė ji tampa Naujųjų metų naktį. Sutikti Naujųjų su gyvai skambančia muzika vienoje gražiausių Veneto regiono vietų – Bra aikštėje – susirenka tiek vietiniai, tiek galybė turistų. Fejerverkų ir muzikos garsų darna ir nepakartojamas reginys tampa puikia naujųjų metų motyvacija.

Naujamečiai linkėjimai iš Strasbūro

Elzaso regionas dėl savo kraštovaizdžio grožio ir jaukių miestelių labai pamėgtas turistų. Tiesa, keliautojus traukia ir vietinių kultūra, svetingumas bei unikali tų nedidelių vyndarių miestelių architektūra bei istorija. Pradėti kelionę į naujuosius metus pažintimi su Elzaso regionu, desertui pasiliekant Strasbūrą – išties puiki mintis.

Pirmiausia, kas kris į akis – Elzaso kontrastai. Žalumą keičia plyni laukai, lygumas – raižytos ir itin kalnuotos vietovės, vynuogynus, dirbamus plotus – žavūs kaimeliai. Ką tikrai būtina aplankyti? Kas be ko – ant kalno įsitaisiusį ir nepakartojamą kalnų reginį žadantį Šv. Odilės vienuolyną. Čia pat kokius 200 km driekiasi įspūdingas maršrutas, vadinamas vyno keliu, o dar toliau – visada svetingai laukiantis viduramžių miestas Kolmaras. Vargu, ar įmanoma nusakyti šio nedidelio miestelio jaukumą, ypač žiemą.

 123rf.com nuotr./Strasbūras
123rf.com nuotr./Strasbūras

Tokia kelionė puikiai nuteikia ir finaliniam akcentui – Naujųjų sutikimui prie Reino jaukiai prisiglaudusiame Strasbūre. Šiam miestui unikalumo ir savitumo suteikia geografinė padėtis – Ilio upė išraižiusi vieną svarbiausių Prancūzijos miestų įvairaus dydžio kanalais. Negana to – „pasisavinusi“ ir šurmuliuojantį miesto centrą. Ilio apsuptas senamiestis vadinamas „didžiąja sala“, kuri dėl savo grožio ir unikalumo saugoma UNESCO.

Nusiteikus kiek paslampinėti po Strasbūrą, lankytinų vietų ilgai ieškoti neprireiks. Dėmesį iškart patrauks senasis Katedros kvartalas, aplankyti verta ir Šv. Pierre e Jeune, Šv. Tomo, Šv. Pierre le Vieux ir Šv. Etienne bažnyčias bei Rohano rūmus arba pasigrožėti Vobano užtvankos vaizdais.

Savaime suprantama, laukia ir įspūdinga kulminacija – Dievo Motinos katedra. Ypatingosios Notre Dame statybos kadaise vyko net kelis šimtmečius, o šiandien, net išlikusi toli gražu ne tokia, kokia buvo, ji patraukia viso pasaulio turistų dėmesį. Dievo motinos katedra laikoma vienu reikšmingiausiu ankstyvosios gotikos statinių.

 123rf.com nuotr./Strasbūras
123rf.com nuotr./Strasbūras

Prie vienos žymiausių Europos katedrų, kūrybai įkvėpusių net tokias asmenybes kaip Viktoras Hugo, ir vyksta didžioji Strasbūro Naujujų metų sutikimo šventė. Tiek jausmas, tiek reginys, tiek pati atmosfera čia būna ypatinga – fejerverkai, dainos, bengališkos ugnelės ir tūkstančiai fotoaparatų blyksnių ar asmenukių, kurios tiesiogiai draugams siunčia naujametinius linkėjimus iš vienos gražiausių Europos vietų.

Daugiau informacijos galite rasti spustelėję čia.

Remiamas turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

07:22
06:20

Gera keliauti kartu

Ko reikia šiuolaikiniam pirkėjui?

Sveikata

Mamos prieš meningokoką

Būk nesustabdoma

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje