Dabar populiaru
Publikuota: 2018 spalio 15d. 13:47

Ar kada norėjote būti pilies Prancūzijoje savininkas? Reikės 50 eurų

Ebaupinay pilis
Dartagnans.fr nuotr. / Ebaupinay pilis

Pamenate, kai praėjusiais metais milžiniško dėmesio visame pasaulyje sulaukė siūlymas nuo pražūties išgelbėti Prancūzijos pilį, prisidedant bent pusšimčiu eurų? Dabar yra naujas pasiūlymas – iš dalies tapti vienu iš kitos pilies Prancūzijoje savininkų.

Praėjusiais metais sutelktinio finansavimo (angl. crowdfunding) portalas Dartagnans.fr ir asociacija „Adopte un chateau“ pradėjo akciją, skirtą išgelbėti griūvančią La Mothe-Chandeniers pilį. 27 910 entuziastų iš viso sudėjo 800 tūkst. eurų, ir pastatas buvo išgelbėtas.

Jeigu tą progą praleidote, tos pačios kampanijos organizatoriai turi naują pasiūlymą.

De Sevro departamente Prancūzijos vakaruose siūloma įsigyti dalelę griūvančios XIV a. Ebaupinay pilies.

Šio kvadratinio viduramžių pastato keturiuose kampuose stovi po bokštą, aplink tebėra griovys vandeniui. 1796 m. per karą sudegintai piliai „reikia daug darbo“, pripažįsta kampanijos organizatoriai. Tačiau jie turi daug planų, kaip ją paversti viduramžiškų pramogų turistų atrakcija.

Čia galėtų būti demonstruojama, kaip kadaise kariai gindavo pilis, kaip kaudavosi, leidžiama susipažinti su kasdieniu to meto žmonių gyvenimu. Netgi yra planų kalti nuosavą valiutą.

VIDEO: Devenez Seigneur du château fort de l'Ebaupinay

Pradinis tikslas – iki Kalėdų surinkti 650 tūkst. eurų. Daugiau nei 2,7 tūkst. žmonių jau skyrė beveik 270 tūkst. eurų.

Asociacija teigia, kad surinkus reikiamą sumą pilis būtų nupirkta, po to kiekvienas donoras galės įsigyti jos akcijų už simbolinį mokestį.

Dalininkai tuomet specialiai sukurtoje platformoje galėtų stebėti procesus, kas yra daroma pilyje – kokie restauracijos darbai, kokie renginiai organizuojami. Jie taip pat galės balsuoti ir pateikti savo pasiūlymus dėl pilies ateities.

Visos detalės – Dartagnans.fr svetainėje.

Temos: 2 Prancūzija Pilis

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje