Dabar populiaru
Publikuota: 2018 sausio 3d. 18:57

Ar Vilniaus Kalėdų eglė nušvietė kelius turistams į Lietuvą?

Vilnius pasitiko Naujuosius 2018-uosius metus
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Vilnius pasitiko Naujuosius 2018-uosius metus

Dėl Vilniaus Kalėdų eglės šiemet suspindo ne tik sostinės centras, bet ir Lietuvos vardas pasaulio žiniasklaidoje. Ar dėl to turistai užplūdo Lietuvą?

Oficiali šventinio laikotarpio turizmo statistika bus aiški tik tuomet, kai šiuos duomenis paskelbs Lietuvos statistikos departamentas, – vasario mėnesį.

Tačiau Vilniaus miesto turizmo ir verslo plėtros agentūros „Go Vilnius“ direktorė Inga Romanovskienė neabejoja, kad Vilniaus Kalėdų eglės sulauktas ypatingas įvairių šalių žiniasklaidos dėmesys išgarsino Lietuvos sostinę visame pasaulyje – tai turėjo teigiamo poveikio ir turistų srautams. Prognozuojama, kad šiemet bendras turistų skaičiaus augimas turėtų būti apie 4 proc. Tai turėtų galioti ir šventiniam laikotarpiui, 15min sakė ji.

Jau prieš Naujuosius metus Lietuvos viešbučiai ir restoranai džiaugėsi, o laisvų kambarių šventinę naktį buvo vos vienas kitas. Kaip 15min sakė Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė, tradiciškai žmonių bangos plūstelėjo į kurortinius miestus ir Vilnių.

Du išaugę srautai

Labiausiai, anot E.Šiškauskienės, šiemet džiugina du dalykai – daug metų pabaigoje parvažiuojančių emigrantų ir į Lietuvą palaipsniui grįžtantys turistai iš Rusijos.

„Itin didelė buvo emigrantų banga. Kai kurie gal jau nebeturi tokių šeimos namų Lietuvoje, tačiau turi neblogas finansines galimybes – jie plūstelėjo į viešbučius, ypač tuos, kurie siūlo SPA paslaugas. Ypatingai tai buvo populiaru tarp šeimų su vaikais“, – pasakojo Viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė.

Tuo tarpu Vilnius dažniau tapo draugų grupių tikslu. Čia dažniau buvo atvažiuojama Naujųjų metų šventimui, apsipirkimui. Anot I.Romanovskienės, turistai iš kitų šalių labiausiai domėjosi mieste vykstančiais renginiais, šventiniais koncertais. Daugelis ieškojo šventinių Naujųjų metų sutiktuvių programų restoranuose, nemažai jų dalyvavo ekskursijose po miestą.

Šiemet Lietuvą aplankė ir daugiau turistų iš Rusijos. Nors turistų piko, kuris buvo prieš karą Ukrainoje ir dėl jo Rusijai paskelbtas sankcijas, dar nepasiekta, tačiau pamažu rusai į Lietuvą grįžta. Per 9 šių metų mėnesius jų srautas išaugo apie 10 proc., o skaičius neabejotinai padidės ir įvertinus paskutinio ketvirčio statistiką.

„Dirbame su tikslinėmis rinkomis – ir visa tai pasiteisina“, – įvertino E.Šiškauskienė.

Tiesa, žvelgiant į turistus iš Rusijos, reikia turėti omenyje, kad šventinis laikotarpis jiems dar nesibaigė. Stačiatikiai Kalėdas švęs sausio 7 dieną. Iki tos dienos šiemet veiks ir abu sostinės Kalėdų miesteliai. Anot „Go Vilnius“ direktorės, šiemet Kalėdų sezoną nuspręsta pratęsti siekiant sustiprinti Lietuvos sostinės kaip šventinio sezono kelionių krypties konkurencingumą.

Kalėdų eglės trauka

Tai, kad Lietuva tapo patrauklia kryptimi metų pabaigos šventėms, pasak E.Šiškauskienės, lėmė keli veiksniai. Liaupsės Vilniaus Kalėdų eglei neabejotinai pridėjo taškų Lietuvos sostinei – ją gražiausia vadino ir Europos, ir JAV spauda.

Be to, šiemet švenčių dienos buvo ypatingai palankios išvykoms į kitas šalis – laisvadieniai sekė iškart po savaitgalių, o pasiėmus vos tris laisvas dienas buvo galima pasidaryti ir ilgas atostogas.

Prie didelio grįžtančių emigrantų srauto prisidėjo ir avialinijos, šventiniu laikotarpiu skyrusios nemažai papildomų reisų iš Airijos bei Jungtinės Karalystės.

Daug naudos, pasak E.Šiškauskienės, davė ir Turizmo departamento rudenį pradėta akcija keliose Europos šalyse, kurios metu kviesta žiemos savaitgalius praleisti Lietuvoje. „Britai, vokiečiai tikrai gali čia atvažiuoti savaitgaliui. Šiemet Kalėdų eglė ir miestelis buvo nuostabūs. Tikrai gražiau nei kur kitur“, – sostinės pasirengimą šventėms gyrė ji ir lygino net su Viena.

Viltis po švenčių – konferencijos

Tiesa, vien to nepakanka – kitiems metams reikia daugiau. „Be abejo, Vilniaus eglės grožis buvo gera reklama, bet jos norisi daugiau. Yra per mažai reklamos, skiriama per mažai pinigų iš biudžeto. Labai gaila, kad esame vienintelė Europos šalis, neturi institucijos, kuri koordinuotų Lietuvos įvaizdį – ne turizmą, o būtent įvaizdį. Dabar mes kaip laivas audroje be vairo“, – 15min sakė E.Šiškauskienė.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Evalda Šiškauskienė
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Evalda Šiškauskienė

Viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentės teigimu, Lietuva gali nusigraibyti konferencinio turizmo grietinėlę – šiemet atsidarys net keli dideli viešbučiai, turint tinkamą strategiją tą būtų nesunku išnaudoti.

„Tos savaitgalinės pramogos ir Naujieji metai neužpildys viešbučių sausio-vasario mėnesiais“, – pridūrė ji.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje