Dabar populiaru
Publikuota: 2020 gruodžio 1d. 08:01

Ar žinojote? Eifelio bokšto viršūnėje yra slaptas mažytis butas

Ar žinojote? Eifelio bokšto viršūnėje yra slaptas mažytis butas
123rf.com/Flickr nuotr. / Ar žinojote? Eifelio bokšto viršūnėje yra slaptas mažytis butas

Eifelio bokštas yra vienas populiariausių turistinių objektų visame pasaulyje. Čia yra lankęsi milijonai žmonių, tik retas iš jų žino, kas slypi bokšto viršūnėje. Pasirodo, ten yra mažytis butas, skirtas mokslo elitui.

Kai 1889 m. buvo atidarytas Eifelio bokštas, dizaineris Gustave'as Eiffelis nebuvo atskleidęs, kad bokšte jis įsirengė ir slaptus apartamentus. Visgi paslaptis netrukus išaiškėjo.

Pasirodė, kad netoli viršūnės, trečiajame bokšto lygyje, G.Eifelis turi slaptą butą. Pats bokštas yra šaltas industrinis simbolinis iš metalinių strypų, tačiau įrengtas butas – jaukus ir stilingas. Sienos ištapetuotos šiltų spalvų tapetais, butas dekoruotas mediniais ir minkštais baldais, yra netgi pianinas! Šalia apartamentų buvo ir nedidelė laboratorija.

Apartamentuose sukurta jauki ir patogi atmosfera, o pro langą galima žvelgti į fantastišką Paryžiaus panoramą iš 300 metrų aukščio.

Kai paslaptis apie išskirtinį G.Eiffelio būstą išaiškėjo, Paryžiaus grietinėlė ėmė ir pavydėti, ir siūlyti svaiginančius pinigus už šį butą. Sakoma, kad G.Eiffeliui buvo siūlomos milžiniškos sumos bent už vieną naktį apartamentuose, tačiau dizaineris visų pasiūlymų esą atsisakęs.

G.Eiffelis, manoma, bute niekada negyveno. Jame nebuvo įrengto miegamojo. Vieta buvo skirta apmąstymams, darbui, susitikimams su mokslininkais. Čia yra lankęsis net Thomas Edisonas.

Nors į apartamentus anksčiau būdavo įleidžiami turistai, dabar kojos čia įkelti negalima. Tačiau į juos galima pažvelgti pro langą pakilus iki Eifelio bokšto viršūnės. Daug baldų yra likę originalūs, o bute sėdintys manekenai vaizduoja G.Eiffelį, jo dukrą Claire ir Th.Edisoną.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje