Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 17, 10:28

Atostogos Hamburge: ką Vokietijos jūrų uosto mieste siūlo aplankyti patys keliautojai?

Nuo gegužės mėnesio iš Vilniaus oro uosto oro bendrovė „Air Baltic“ pradėjo vykdyti skrydžius į Hamburgą. Pirmą kartą kelionės planavimui taip pat pasiūlytos netikėtos rekomendacijos tiems, kurie šią kelionių kryptį rinksis šeimos atostogoms ar turiningam savaitgalio pabėgimui svetur, rašoma pranešime spaudai.
Hamburgas, Vokietija
Hamburgas, Vokietija / 123RF.com nuotr.

Lietuvos oro uostų Aviacinių paslaugų skyriaus vadovo Aurimo Stikliūno teigimu, Lietuvos aviacijos rinka pereina iš atsigavimo fazės į augimą.

„Rinkos augimas vyksta daug sparčiau, nei kad prognozavome metų pradžioje. Jau dabar keleiviams galime pasiūlyti 85 tiesioginių skrydžių kryptis iš Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostų. Kauno oro uostas ne tik pasiekė, bet ir pralenkė iki pandemijos buvusius keleivių srautus, o Vilniaus ir Palangos oro uostų panašūs rezultatai laukia po mėnesio ar dviejų. Augančius rezultatus lemia grįžusios verslo kelionės, komandiruotės, bet ir oro bendrovių pasiūlyti patogūs maršrutai lietuvių atostogoms. Viena tokių krypčių – gegužės mėnesį prasidėję skrydžiai į Hamburgo miestą, kurie yra strategiškai svarbūs verslui, bet ir patrauklūs keliautojų atostogoms“, – apie iš Lietuvos oro uostų vykdomus skrydžius pasakoja A.Stikliūnas.

123RF.com nuotr. / Hamburgas, Vokietija
123RF.com nuotr. / Hamburgas, Vokietija

Kelionės gidas po didžiausią Vokietijos jūrų uostą

Hamburgas yra antrasis pagal dydį Europos uostas, esantis Vokietijos šiaurėje prie Elbės ir Alsterio upių. Nuo gegužės 3 d. „Air Baltic“ šia Vokietijos kryptimi siūlo net tris savaitinius skrydžius: antradieniais, ketvirtadieniais ir šeštadieniais.

Pirmą kartą Lietuvos oro uostams skelbiant apie naują kelionių kryptį yra įtraukiamas „auditorijos balsas“. Lietuviai keliautojai buvo raginami dalytis savo rekomendacijomis apie lankytinus objektus šiame Vokietijos mieste Lietuvos oro uostų socialiniuose tinkluose, vos tik buvo paskelbti prasidėję skrydžiai į šį miestą.

Atsižvelgiant į jų nuomonę, sudarytas kelionės vadovas turiningai kelionei į Hamburgą.

Labiausiai rekomenduojama aplankyti miniatiūrų muziejų

Pačių keliautojų sudaryto lankytinų objektų sąrašo viršuje atsidūrė Miniatiūrų muziejus arba kitaip vadinama „Miniatiūrinė stebuklų šalis“ (Miniatur Wunderland). Tai bene labiausiai turistų lankoma vieta Hamburge, kuri 2016 m. buvo įtraukta į „Gineso rekordų knygą“, kaip didžiausias geležinkelių modelių centras pasaulyje.

Vida Press nuotr. / „Miniatiūrinė stebuklų šalis“ (Miniatur Wunderland), Hamburgas, Vokietija
Vida Press nuotr. / „Miniatiūrinė stebuklų šalis“ (Miniatur Wunderland), Hamburgas, Vokietija

Ši miniatiūrų pasaulio ekspozicija traukia tiek suaugusiųjų, tiek mažųjų muziejaus lankytojų dėmesį. Muziejaus ekspozicija garsėja kruopščiai kūrėjų apgalvotomis detalėmis ir realistiškai pavaizduotu miesto gyvenimu.

Nuo 8.30 iki 20.00 val.veikiančiame muziejuje verda tikrasis gyvenimas, kuris valdomas kompiuterių centro pagalba. Čia žmonės keliauja traukiniais, lėktuvais, laivais, autobusais, automobiliais, valgo, ilsisi parkuose, dirba. Atvaizduojamos net realios situacijos, kai į pagalbą skuba greitoji pagalba, policija ar ugniagesiai bei atliekamos gelbėjimo operacijos.

Vida Press nuotr. / „Miniatiūrinė stebuklų šalis“ (Miniatur Wunderland), Hamburgas, Vokietija
Vida Press nuotr. / „Miniatiūrinė stebuklų šalis“ (Miniatur Wunderland), Hamburgas, Vokietija

Elbės filharmonija – tai dar viena rekomendacija, kurią siūlo aplankyti lietuviai. Šiam įspūdingam Hamburgo statiniui prireikė dešimt metų, kol galiausiai lankytojams atvėrė duris. Be to, teigiama, kad dėl statybų teko „paaukoti“ ir vieną Hamburgo tiltą.

Nuo šio ikonišo Hamburgo miesto statinio apžvalgos bokšto atsiveria uostamiesčio vaizdai, miesto centro, senamiesčio panorama. O į filharmonijoje vykstančius koncertus plūsta ne tik vietiniai, bet ir iš kitų šalių atvykstantys muzikos mylėtojai bei mėgėjai.

Pasivaikščiojimai istorinio sandėlių rajono gatvėmis ir ramybe dvelkiančiais žaliaisiais miesto parkais

Miestą apžiūrėjus „iš viršaus“, rekomenduojama pažintį su judriausiu Vokietijos uostamiesčiu pratęsti klaidžiojant miesto gatvėmis ar pasinaudojant vandens turu. Netoli uosto yra istorinis Hamburgo sandėlių rajonas – Špaiherštatas. Pastarasis yra įtrauktas į UNESCO paveldo objektų sąrašą, o turistai labiausiai žavisi naktiniais pasivaikščiojimais po šį rajoną.

123RF.com nuotr. / Hamburgas, Vokietija
123RF.com nuotr. / Hamburgas, Vokietija

Šeimoms su vaikais lietuviai keliautojai rekomenduoja apsilankyti toliau nuo miesto centro esančiame zoologijos sode ar miesto centre įsikūrusiame „Planten un Blomen“ parke. Pastarasis garsėja seniausiu botanikos parku, o vasaros mėnesiais turistai bei vietos gyventojai į jį traukią dėl vandens bei šviesos muzikinių pasirodymų.

Dirbtinio Alesterio ežero pakrantė taip pat mėgstama poilsio vieta Hamburgo mieste tiek vietinių gyventojų, tiek turistų. Aplink ežerą apstu įvairių parkų, „žaliųjų vietų“ su viešosiomis poilsio zonomis, pasivaikščiojimams ar dviračiams skirtais takais.

123RF.com nuotr. / Hamburgas, Vokietija
123RF.com nuotr. / Hamburgas, Vokietija

Į lankytinų objektų sąrašą keliautojai iš Lietuvos taip pat įtraukė ir Hamburgo žuvies turgų. Pastarajame turguje prekyba prasideda nuo ankstaus ryto, penktos valandos, o baigiasi apie dešimtą ryto. Į jį turistai traukia ne kiek dėl pirkinių, kiek dėl paties reginio. Mat, pardavėjai rengia netikėtas parodomąsias programas potencialiems pirkėjams, o pasibaigus žuvies aukcionui prasideda muzikinių grupių pasirodymai su dainomis ir net šokiais.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje