Dabar populiaru
Publikuota: 2018 lapkričio 5d. 08:00

Atskleistos purviniausios vietos lėktuvuose: čia knibžda bakterijos

„WestJet“ lėktuvas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / „WestJet“ lėktuvas

Naujas tyrimas atskleidžia purviniausias vietas orlaiviuose. Beje, šios vietos keleiviams tiesiog neišvengiamos.

Kaip skelbia independent.co.uk, Kanados Transliavimo Korporacija ištyrė, kurios orlaivio vietos sutraukia daugiausiai bakterijų ir patogenų (ligų sukėlėjų). Buvo atlikta 18 testų per trumpus skrydžius tarp Otavos ir Monrealio.

Skrydžiai buvo užsakyti per tokias oro linijas kaip „Air Canada“, „WestJet“ ir „Porter“. Skrendama buvo rytais, dienomis ir vakarais.

Norint užtikrinti, kad lėktuvuose būtų ištirta kiek įmanoma skirtingų vietų, perkant bilietus buvo pasirenkamos vietos ir daugiau kaip 100 mėginių buvo paimta nuo saugos diržų, atlenkiamų staliukų, kišenių kėdėje, tualeto durų ir rankenų.

Rezultatai atskleidė vietas, kuriose orlaiviuose nešvariausia. Jose slėpėsi E.coli bakterijų, stafilokokų ir hemolitinių bakterijų.

Kėdžių kišenėse, kur laikomos saugumo instrukcijos, žurnalai, rasta aeoribinių, E.coli, koliforminių bakterijų, pelėsio.

Mokslininkų teigimu, E.coli rūšies bakterijos gali sukelti viduriavimą, vėmimą, pilvo skausmus.

Kalbėdamas apie rezultatus mikrobiologas Keithas Warrineris „CBC News“ teigė: „Aš buvau apstulbintas, kiek mes atsparūs joms. Žinoma, vienos jų pavojingesnės už kitas“.

Teigiama, kad gali būti, jog orlaivių įgulos tiesiog neturi pakankamai laiko išvalyti salonų tarp skrydžių. Tyrėjai bendravo su orlaivių palydovais ir šie patvirtino, kad iš tiesų nepakanka laiko tinkamai dezinfekuoti visą lėktuvą.

Reaguodami į tokias tyrimo išvadas, „Air Canada“, „WestJet“ ir „Porter“ atstovai tikino, kad jie paiso nustatytų tarptautinių orlaivių salonų priežiūros taisyklių.

„WestJet“ taip pat sakė, kad jų orlaiviai švarinami kasdien, orlaivio salone po kiekvieno skrydžio aptvarkomas salonas, o kas 24 valandas sutvarkomas rūpestingai. Taip pat kas mėnesį lėktuvų salonai esą valomi iš esmės. Kartą per metus padaromi „generaliniai“ orlaivių salonų tvarkymai.

Tyrimas atliktas po to, kai vienas skrydžių palydovas anksčiau atskleidė, kodėl skrydžių metu nereikėtų gerti vandens.

Paaiškėjo, kad skrydžio metu keleiviams patartina vengti vandens iš čiaupo dėl mažos nešvarios paslapties – toks vanduo gali būti ganėtinai nešvarus. „Skrydžių palydovai karšto vandens lėktuve negeria“, – sakė vienas skrydžių palydovas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

01:11
01:22
01:02

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje