Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 liepos 19d. 15:50

Be skrupulų: nuo potvynių nukentėję regionai dar turi gintis ir nuo „nelaimių turistų“

Katastrofiški potvyniai Vakarų Europoje
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Katastrofiški potvyniai Vakarų Europoje
Vokietijos ir Belgijos policijos prabilo apie naujas problemas, kurias kelia jau ne gamtos stichija, o jos padarinių pamatyti atvykstantys žmonės. Taip vadinami „nelaimių turistai“ keliauja į nuo potvynio nukentėjusias vietoves, kad galėtų pasidaryti nuotraukų. Nyderlandų gelbėtojai net nuo jų nukentėjo ir tiesiogiai – atvykėliai pavogė jų dviračius.

Per katastrofiškus potvynius Vokietijoje ir Belgijoje jau žuvo daugiau nei 180 žmonių. Dar šimtai yra laikomi dingusiais be žinios, tačiau jų paieškoms trukdo ir žioplinėjantys atvykėliai.

Oiskircheno miesto Vakarų Vokietijoje policininkai perspėjo, kad žmonės nekeltų į dangų dronų virš nuo potvynio nukentėjusių vietovių, nes taip jie trukdo pareigūnų dronams, su kuriais ieškoma dingusiųjų.

Tuo tarpu Olne miesto meras apie atvykėlius atsiliepė dar griežčiau. Nedidelis miestas kone visas paniro po vandeniu, kai išsiliejo dvi upės – Masas ir Vestre. Jis pyko ant lankytojų, kurie užkemša gatves automobiliais, ir tuomet negali pravažiuoti medikai ar ugniagesiai.

„Mums reikia solidarumo, o ne vojarizmo“, – pareiškė Cedricas Halinas.

Nyderlanduose, kurie irgi nukentėjo nuo potvynių, tačiau kol kas išvengė aukų, vietos savanoriai skundžiasi, kad atvykėliai net vagia jų dviračius. Savanoriai jais atvažiavo padėti kuopti potvynių padarinių, padėti parduotuvių savininkams. Vos dviračiai buvo palikti be priežiūros, jie dingo.

Rurmondo miesto valdžia net iškart perspėjo norinčius atvykti paspoksoti į potvynių padarinius – tokiems skirs baudas. „Leiskit pagalbos tarnyboms dirbti savo darbą“, – rašoma pranešime.

Prieš kelias dienas Limburgo vietos žiniasklaida taip pat pranešė, kad valdžia paprašė policijos užblokuoti kelius į Valkenburgo miestą. „Sulaukėme informacijos iš viešbučių, kad į juos skambina žmonės, norintys užsisakyti kambarį tam, kad pasigėrėtų potvyniu, – sakė meras Daanas Prevoo. – Tai sunkiai protu suvokiama.“

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje