Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Burtažodis „Tenerifė“: apsikeisti namais su ispane panoro 137 lietuviai

Viena gražiausių pasaulio salų – Tenerifė
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Viena gražiausių pasaulio salų – Tenerifė
Šaltinis: 15min
1
A A

Žodis „Tenerifė“ veikia kaip burtažodis – tokia išvada peršasi sužinojus, kiek daug lietuvių sutinka į savo namus savaitei įsileisti ispanų šeimą, kai tuo metu patys galės ilsėtis jų namuose Tenerifėje. Įdomu tai, kad nė vienas iš projekte „Atostogų namų mainai“ panorusių dalyvauti lietuvių nepaprašė parodyti būsto Tenerifėje nuotraukų.

Praėjusią savaitę 15min paskelbė Tenerifės turizmo ir inovacijų klasterio prezidentės Marios Dolores Rodriguez de Azero Tabares pasiūlymą lietuviams. Ispanė kvietė lietuvius šį rudenį savaitei apsikeisti namais: vienai šeimai važiuoti ilsėtis į jos namus Tenerifėje, kai tuo metu ji pati su savo vyru ir keturiais vaikais apsigyvens Lietuvoje.

Asmeninės nuotr./Maria Dolores Rodriguez de Azero Tabares
Asmeninės nuotr./Maria Dolores Rodriguez de Azero Tabares

Netikėta galimybę darganotą Lietuvą nors savaitei iškeisti į saulėtą Kanarų salą sudomino daugybę tautiečių – jie rašė elektroninius laiškus, skambino ir siūlė ispanams įsikurti savo namuose. Iš viso sulaukta 137 laiškų, kurių autoriai atsiuntė savo būsto nuotraukas.

„Šie žmonės be galo skirtingi. Skirtingos jų istorijos, taip pat ir namai. Pavyzdžiui, viena šeima turi 6 vaikus, kurių du – įvaikinti žuvusios sesers vaikai. Abu jie nėra nė karto gyvenime buvę užsienyje. Tad ši kelionė į Tenerifę jiems būtų pati pirmoji“, – pasakojo šį projektą Lietuvoje koordinuojanti Simona Šimulytė.

Netrūko ir tokių laiškų, kurie patvirtino, jog lietuviai – tikri avantiūristai. „Žmonės rašė, kad yra pakvaišę keliautojai, galintys pirkti bilietus tuoj pat ir skristi“, – pasakojo turizmo projektų vystytoja S.Šimulytė.

Apsikeisti namais atostogoms siūlė ir pensininkai: „Paskambinęs vyriškis sakė, kad su žmona daug keliauja, o kadangi yra pensininkai – bet kada gali tai daryti. Pinigų turime, savo butus paliekame ir skrendame, sakė jie“.

Atsirado ir tokių, kurie siūlė Tenerifėje gyvenančiai šeimai neapsiriboti vien Lietuva, bet aplankyti ir kitas Baltijos šalis.

„Vieni lietuviai siūlė savo namus Lietuvoje ir Estijoje. Pasak jų, taip Lola (Maria Dolores Rodriguez de Azero Tabares – aut. past.) ir jos šeima galės pažinti Baltijos šalis, ne tik Lietuvą“, – pasakojo S.Šimulytė.

Atostogų namus iš visų atsiųstų pasiūlymų turintys išsirinkti ispanai galės rinktis iš įvairiausių variantų – lietuviai kvietė juos gyventi butuose, prabangiose studijose, namuose, kaimo turizmo sodybose. Vienos jų šeimininkai tikino, kad svečiai čia ras tikrą lietuvišką kaimą: pamatys kiaules, galės pamelžti karvę. „Suorganizuosime ir giedantį gaidį, jei tik reikės“, – tikino vieno iš laiškų autoriai.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Las Terasitas šviesaus smėlio paplūdimys
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Las Terasitas šviesaus smėlio paplūdimys

S.Šimulytės teigimu, ispanų atostogoms siūlomo būsto geografija taip pat plati – jiems siūloma įsikurti Alantoje, Molėtuose, Ignalinoje, Anykščiuose, Palangoje, Panevėžyje, Klaipėdoje, Kaune, Vilniuje, Pagėgiuose...

„Mane turbūt labiausiai nustebino tai, kad nė vienas iš lietuvių nei elektroniniame laiške, nei telefonu nepaprašė atsiųsti Lolos būsto nuotraukų. Nors patys savo namų fotografijas atsiuntė. Atrodo, kad žodis “Tenerifė„ veikia kaip koks burtažodis: nesvarbu, kur ten gyvensime, svarbu, kad Tenerifėje“, – pasakojo pašnekovė.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Viena gražiausių pasaulio salų – Tenerifė
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Viena gražiausių pasaulio salų – Tenerifė

Šiuo metu Tenerifėje gyvenanti Lola dar nėra apsisprendusi, kada tiksliai jos šeima atvyks į Lietuvą. Tačiau tai greičiausiai bus spalį, tad laiko išsirinkti būstą, kuris labiausiai atitiktų jos šeimos lūkesčius, dar yra.

Be to, sužinojusios, kad Lola ruošiasi keliauti į Lietuvą ir inicijavo atostogų namų mainus, šia idėja užsikrėtė ir kelios jos draugės, gyvenančios Tenerifėje.

Kaip ir Lola, jos norėtų savo namus savaitei užleisti lietuviams, o pačios tuo metu įsikurti šių butuose ar namuose Lietuvoje.

Taigi, jeigu kažkas dar nespėjo pasiūlyti savo namų šiam projektui, tai dar gali padaryti iki rugsėjo 9 d.

Visiems, kurie nori priimti Tenerifės iššūkį, reikėtų susisiekti su S.Šimulyte. Ji bus Lolos atstovė ir padės atsirinkti nuotykių ištroškusią šeimą. Su ja susisiekti galite:

Tel. nr: +37062095401

El. paštas: voyage@europe-institute.com

Lolos šeimos įspūdžius galėsite sekti 15min portale ir taip pamatysite Lietuvą ispanų akimis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje