Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 17d. 07:45

Buvęs nacių bunkeris virs prabangiu viešbučiu

Hamburgo širdyje stovintis „Flaktürme IV“
„Wikimedia Commons“ nuotr. / Hamburgo širdyje stovintis „Flaktürme IV“

Vokietijos mieste sumanyta nacių statytą bunkerį paversti prabangiu viešbučiu su sodu ant stogo.

Hamburge esantis „Flaktürme IV“ bunkeris yra vienas iš dviejų bokštų, kuriuos naciai pastatė priešlėktuvinei gynybai per Antrąjį pasaulinį karą. Feldstraße esantis bunkeris tapo prieglobsčiu dešimtims tūkstančių Hamburgo gyventojų, kai mieste būdavo vykdomi oro antpuoliai.

Vieniems bunkeris tapo prieglobsčiu, tačiau šimtams jis buvo kančia. Ne patys naciai statė struktūrą, o pastatą vos per 300 dienų turėjo pastatyti žmonės iš koncentracijos stovyklos.

Bunkeryje ne tik per bombardavimus slėpdavosi žmonės (skaičiuojama, kad vienu metu jame tilpdavo iki 30 tūkst. miesto gyventojų), bet nuo jo būdavo atidengiama ugnis į Sąjungininkų lėktuvus.

Hamburgo širdyje stovintis „Flaktürme IV“ virs prabangiu viešbučiu su įspūdingu sodu ant stogo. Dizaineriai ant stogo suprojektavo viešąją žaliąją erdvę, kur bus ir memorialas nacių režimo aukoms pagerbti. Pastate bus ir erdvės kultūros renginiams, parodoms, sporto ir pramoginiams renginiams.

„NH Hotel Group“ kuriamame viešbutyje bus 136 kambariai, baras, kavinė ir restoranas. Atidarymas planuojamas 2021 m.

Tiek statytojai, tiek vystytojai pabrėžia, kad kuriant viešbutį yra svarbu atsiminti pastato istoriją ir jo reikšmę miestui. Jie teigia norintys sukurti atvirą erdvę kūrėjams ir išlaikyti atsakomybę už bunkerio istoriją. „Naujas dizainas gerbs istoriją ir tuo pat metu rodys viltingą ateitį“, – teigė jie.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje