Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Egiptas – turistų rojus II

Karalių slėnis
Asmeninio archyvo nuotr. / Karalių slėnis
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Faraonų šalis, piramidžių kraštas, saulės dievo Ra ir garsiojo Tutanchamono karaliavimo vieta. Tiek ir dar daugiau galima pasakyti apie Egiptą. Kadaise šalis paviliojo europiečius įspūdingo grožio koralų rifu, o dabar tapo vienu didžiausių atostogų traukos centrų. Apie savo kelionę į Egiptą „15min“ pasakojo vilnietis Olegas.

Muziejai įtraukia

Labai didelį įspūdį Olegui paliko Kaire esantis Egipto muziejus. „Ten surinkta viskas, ką tyrinėtojai rado Tutanchamono kape, 7 mediniai sarkofagai, yra speciali šio faraono salė. Visur daug mumijų, salės suskirstytos pagal Egipto karalystes, einant galima stebėti, kaip keitėsi menas tais laikais. Nemažai ir gyvūnų mumijų, ypač kačių“, – matytus vaizdus prisiminė keliautojas.

Įdomus ir turistams siūlomas Papiruso muziejus bei prie jo prisišliejusi papiruso gamyklėlė. Atvykėliams muziejuje aiškinama ir rodoma, kaip gaminamas papirusas ir kaip atskirti tikrą nuo padirbto. „Mums paaiškino, kad turistams pardavinėjamas papirusas gaminamas iš bananų pluošto, kuris sušlapęs sutrūksta. O tikrasis papirusas nebijo būti suglamžytas ir sušlapintas, jis nekeičia savybių“ , – įgytomis žiniomis dalijosi Olegas.

Kitos įdomybės

Taip pat jam teko lankytis rytietiškam turguje. Ten, pasak keliautojo, galima nusipirkti bet ką – tai lyg visas pasaulis mažame plote. Siūloma viskas – nuo auksinių papuošalų su deimantais iki įvairių valgių.

Būnant Egipte retas praleidžia progą pasilepinti šilta Raudonąja jūra, tačiau būtina turėti guminius batelius. Priešingu atveju galima susigadinti atostogas, susipjausčius kojas į aštrius koralus. Koralų rifą galima pažiūrėti ir kitaip – įsigijus kelionę laiveliu „Seascope“, kurio dugnas permatomas, tad per stiklą galimą matyti visą jūros gyvenimą iš vidaus. Tiesa, nors pakrantėse mėtosi daug gražių kriauklių ir koralų – jų rinkti ir išsivežti iš šalies negalima.

Pabaigai – Tėbai

Luksoras, dar žinomas graikišku pavadinimu Tėbai vilniečiui atsiskleidė visu gražumu. Olegas lankėsi garsioje faraonų kapavietėje Karalių slėnyje, matė vienos žinomiausių Egipto moterų – Hačepsutos – šventyklą. Turistams buvo surengta ekskursija ir į didžiausią senovės laikų religinį centrą – Karnako šventyklą. Pagal teritoriją ji milžiniška, o pagal lankomumą Egipte – antra po piramidžių. „Visur kontrastai – pats Luksoro miestas žalias, o karalių slėnis yra smėlėtoje kalnų papėdėje ir įsiremia į kalną, panašų į piramidę. Luksore matėme būrius žmonių. Baigdami kelionę dar aplankėme jaukų ir spalvingą alebastro fabrikėlį“, – pasakojimą baigė Olegas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje