Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 2d. 15:08

Estija jau oro uoste testuoja atvykstančius, leidžia trumpinti saviizoliaciją

Testavimas dėl COVID-19 Estijoje
Postimees Grupp/Scanpix Baltics / Testavimas dėl COVID-19 Estijoje

Estijoje COVID-19 testą nuo antradienio jau galima atlikti vos atvykus į šalį – Talino oro ir jūrų uostuose. Jeigu testo atsakymas neigiamas, saviizoliacijos taisyklės asmeniui yra švelninamos, o jeigu neigiamas ir pakartotinis testas – tuomet saviizoliacijos laikas trumpėja, rašo news.err.ee. Lietuva apie galimybes trumpinti saviizoliaciją ir sąlygas tam dar tik svarsto.

Išimtis dėl saviizoliacijos galioja tik suaugusiems asmenims, vaikai nuo būtinybės izoliuotis nėra atleidžiami. Estijos piliečiams testas yra nemokamas, kitų šalių piliečiai susimokėti gali banko kortele.

Testai atliekami Talino oro uoste dviejuose pagrindiniuose keleivių terminaluose jūrų uoste – A ir D. Jie nėra privalomi – kiekvienas gali pasirinkti, ar jį atlikti.

Estijoje, kaip ir Lietuvoje, galioja ta pati taisykle – būtina izoliuotis grįžus iš labiausiai koronaviruso paveiktų šalių, kur suminis 14 d. sergamumo COVID-19 rodiklis viršija 16 atvejų 100 tūkst. gyventojų. Jį viršija jau dauguma Europos valstybių.

Jeigu uoste atlikto testo atsakymas yra neigiamas, asmuo apie tai informuojamas žinute. Apie teigiamą atsakymą pranešama paskambinus telefonu.

Laukiant atsakymo reikia izoliuotis, tačiau skelbiama, kad rezultatų gavimas yra valandų klausimas.

Gavęs neigiamą atsakymą, žmogus gali laikytis sušvelnintų izoliacijos priemonių – gali vykti į darbą, būtinų apsipirkimų ir pan. Žinoma, stengiantis išlaikyti atstumą nuo kitų asmenų ir vengiant daug kontaktų.

Jeigu nori visai nutraukti saviizoliaciją, asmuo turi per savaitę po pirmojo atlikti ir antrą testą. Jeigu ir tuomet atsakymas neigiamas – izoliuotis nebereikia.

Anksčiau Lietuvos sveikatos apsaugos ministras sakė, kad Lietuvoje taip pat svarstoma galimybė leisti trumpinti izoliaciją po testo. Sprendimų dėl to dar nėra priimta.

Vis dėlto A.Veryga pabrėžė, kad nebūtų leidžiama masiškai trumpinti saviizoliaciją, nes šiuo metu nėra pajėgumų visus izoliacijoje esančius asmenis testuoti po keletą kartų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Talentingi vaikai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje