Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 lapkričio 30d. 19:59

Europoje vis tiek veikia Kalėdų mugės: 20, į kurias lietuviams nuvykti paprasta

Kalėdų mugės, kurios vyks šiemet: Kelno, Krokuvos, Varšuvo, Frankfurto Tik prenumeratoriams
123rf.com/Dieter Jacobi / KölnTourismus GmbH nuotr. / Kalėdų mugės, kurios vyks šiemet: Kelno, Krokuvos, Varšuvo, Frankfurto
Nauja COVID banga netikėtai nutildė dalį Kalėdų miestelių Europoje. Dalis pačiomis gražiausiomis žemyne mugėmis vadintų buvo atšauktos dar joms neprasidėjus, kitose po kelių dienų šventiškos nuotaikos teko išjungti karšto vyno katilus ir kaštonų keptuves, o nusivylusiems prekybininkams grįžti namo. Kur Europoje ieškoti kalėdinės nuotaikos mugėse, o kur geriau nevykti?

Prahoje jau kvepėjo meduoliais, karštu vynu, tviskėjo žaisliukai Kalėdų mugėje, kuri vadinama viena gražiausių ir jaukiausių visame pasaulyje. Tačiau išaugus COVID atvejų skaičiui Čekijos valdžiai teko imtis griežtų priemonių – tarp jų ir Kalėdų mugių uždarymas, ir draudimas viešoje vietoje gerti alkoholį.

123rf.com nuotr./Kalėdos Prahoje
123rf.com nuotr./Kalėdos Prahoje

Bavarija, kurios Kalėdų mugės Miunchene ir Niurnberge žinomos bene geriausiai pasaulyje, paliko nusivylusius tiek pardavėjus, tiek turistus – Kalėdų miesteliai ir šiemet uždrausti.

123rf.com nuotr./Niurnbergo Kalėdų mugė
123rf.com nuotr./Niurnbergo Kalėdų mugė

Kaip ir Saksonijoje, kur Dresdenas kasmet iki pandemijos stebindavo šventišku savo grožiu.

Austrija savo muges uždarė 10-iai dienų. Viliamasi, kad Europoje ypač šventišką nuotaiką kuriantys austrų Kalėdų miesteliai dar galės atsidaryti.

Nors kyla dar viena COVID-19 banga ir į Europą braunasi omikron atmaina, kai kurios šalys šiemet vis tiek pasiryžo leisti kalėdines linksmybes. Tačiau yra ir tokių, kuriose galios griežti apribojimai.

Kelionių rizika pandemijos metu labiau priklauso nuo to, kaip elgiesi, o ne nuo to, kur tiesiog esi. Todėl nepamirškite medicininių kaukių, dezinfekcinio skysčio, laikykitės atstumų ir rinkitės tokius keliavimo būdus, kad reikėtų kuo mažiau būti minioje žmonių – pavyzdžiui, vykti savu automobiliu, o jeigu skristi – tai su kuo mažiau persėdimų.

Kelionių rizika pandemijos metu labiau priklauso nuo to, kaip elgiesi, o ne nuo to, kur tiesiog esi.

Tad – kur Europoje šiemet visgi vyksta Kalėdų mugės? Ir kurias lietuviams būtų gana paprasta aplankyti?

VISAI NETOLI NUO LIETUVOS:

Talinas

Kaip nuvykti: automobiliu, autobusu nuo Vilniaus – 600 km; yra tiesioginiai „airBaltic“ skrydžiai.

Prieš pandemiją Estijos sostinės Kalėdų miestelis buvo įvardintas kaip pats gražiausias visoje Europoje. Įsikūręs jaukioje senamiesčio aikštėje jis atrodo išties magiškai ir sukuria Kalėdų pasakos iliuziją. Talinas, nepaisant tuomet antrosios COVID bangos, jį atidarė ir praėjusiais metais, ne išimtis ir šie metai. Kalėdinę dvasią kurs ir miestelis Tartu.

Lenkijoje – gausu mugių

Kaip nuvykti: tiesioginiai skrydžiai yra tik į Varšuvą. Į esančias muges netoli Lietuvos galima nuvykti ir autobusais, Lietuvos kelionių organizatoriai rengia ir užsakomąsias ekskursijas, tačiau visgi patogiausia po Lenkiją keliauti savu automobiliu.

Lenkija nors nuo gruodžio 1-osios ir griežtina taisykles šalyje dėl omikron atmainos, tačiau Kalėdų miesteliai kai kuriuose miestuose jau šurmuliuoja, nors dalis nusprendė šiemet jų ir nerengti. Kur ieškoti gražiausių mugių?

TOP8 miestai, kuriuos dažniausiai Kalėdoms rekomenduoja keliautojai:

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

45:27
01:14
24:24

Adventur 2022

Maistas

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje