Dabar populiaru
Publikuota: 2017 liepos 25d. 11:23

Filmavimo aikštelė kalnuose tampa dvigubu iššūkiu

Filmavimo komanda fiksuoja alpinisto Vlado Vitkausko sveikinimus Algimantui gimtadienio proga
facebook.com/iseitiisnamu nuotr. / Filmavimo komanda fiksuoja alpinisto Vlado Vitkausko sveikinimus Algimantui gimtadienio proga

Rugpjūčio 5 d. prasideda neeilinė, iššūkių kupina kelionė – į ekspedicija Tian Šanio kalnuose (Kirgizija), vedamą keliautojo, alpinisto Algimanto Jucevičiaus leisis filmų kūrėjų komanda. Kelionės tikslas – kopiant į Gedimino Akstino vardo viršūnę (4250 m) atskleisti, kuo daugiau nei 50 metų žmones į kalnus vedantis A. Jucevičius įkvepia jau kelias keliautojų ir alpinistų kartas.

Filmo idėja kilo prodiuseriui Simonui Naudžiui, kuris kalnų ekspedicijoje dalyvavo prieš dvejus metus.

„Algimantas – kuklus žmogus, užuot gyręsis pasiekimais bei darbais, tiesiog ima ir veikia. Daugelis turizmo ir kalnų entuziastų žino apie šį lyderį, tačiau tik mažuma jį iš tikrųjų pažįsta, – sako jis. – Toji mažuma – patys artimiausi Algimanto draugai. Vos išgirdę apie mūsų planus kurti filmą šie žmonės padrąsina ir, jei reikia, su malonumu padeda. Tai ir padėjo galutinai apsispręsti, kad filmas, platesniam žmonių ratui papasakosiantis apie šį kalnų ir turizmo šviesuolį, išties reikalingas.“

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Algimantas Jucevičius
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Algimantas Jucevičius

Vis dėlto, idėjos autorius, dažnai kopiantis į kalnus, pabrėžia, kad filmo komandai reikės ne tik fizinės, bet ir psichologinės ištvermės, kuri bus išbandoma komforto trūkumo, nuovargio, lietaus iššūkiais.

Filmavimas kalnuose yra dvigubas iššūkis. Pasak filmo kūrėjų, techniką aukštyn užsigabenti teks ant savo pečių. Tačiau filmo kūrėjai – režisierė M.Satkauskaitė, vaizdo operatorius S.Lukoševičius ir garso operatorius A.Bėkšta jau treniruojasi ir tikisi, kad stipri motyvacija padės įveikti filmavimo iššūkius.

Filmo režisierė Miglė Satkauskaitė sako iššūkių nebijanti: „Teko dirbti Afganistane, dalyvauti ekspedicijoje į Sibirą, filmuoti sudėtingomis sąlygomis Kosovo kalnuose. Mano patirtis sako, kad svarbu tinkamas nusiteikimas ir stipri komanda. Nedaug Lietuvoje žmonių, kurie turėtų daugiau patirties kalnuose, nei A.Jucevičius, o mūsų filmo komanda, tikiu, turi pakankamai patirties, kad įveiktų laukiančius netikėtumus ir parvežtų unikalią vaizdo medžiagą iš Tian Šanio“.

Patyręs operatorius Saulius Lukoševičius, neseniai pelnęs vieną svarbiausių Lietuvos kino apdovanojimų „Ąžuolas“, nepaisydamas jaudulio jau dėlioja kuprinės turinį: „Filmuojant įprastinėmis sąlygomis, gali rinktis geriausiai filmo idėją perteikti padėsiančią techniką, o planuojant filmavimą kalnuose, tenka galvoti apie nenuspėjamas gamtines sąlygas, elektros stygių ir technikos svorį.”

Prodiuserinės kompanijos „Era film“ vadovė, „Sidabrinėmis Gervėmis“ apdovanotų filmų „Vabzdžių Dresuotojas“ bei „Sapnuoju, kad einu“ prodiuserė Rasa Miškinytė sako, kad filmo projektas yra neeilinis ir reikalaujantis daug pasiruošimo.

„Pažįstu Algimantą Jucevičių apie dvidešimt metų, tačiau niekad nenuėjau kartu su juo į kalnus, nors tokį slaptą norą visada turėjau. Algimantu negali nesižavėti: jo išmintimi, taktu, ir, be jokios abejonės – veiklumu. Todėl, kai ši jaunų žmonių komanda pakvietė prisijungti kuriant filmą, neabejodama taip ir padariau. Taip nors dėl filmo įkopsiu į kalną!“ – džiaugiasi R.Miškinytė.

VUŽK nuotr./Tian Šanio kalnai
VUŽK nuotr./Tian Šanio kalnai

Prodiuserė taip pat pastebėjo, jog siekiant įgyvendinti neeilinę svajonę tenka ieškoti specialių sprendimų, kaip optimizuoti reikalingos technikos svorį ir užtikrinti filmo medžiagos kokybę, o tokie sprendimai reikalauja nemažų finansinių išteklių: „Labai džiaugiamės Lietuvos Kino Centro pasitikėjimu ir skirta parama, tačiau tam, kad ją užsitikrintume, savo jėgomis turime surinkti likusį indėlį“, – sakė būsimo filmo prodiuserė.

Šiuo metu projektui „Išeiti iš namų“ įgyvendinti dar trūksta 4000 eurų. Dėkojame jau parėmusioms įmonėms „Lukla” ir “Hanner” bei kviečiame individualius asmenis ir įmones prisidėti prie filmo idėjos įgyvendinimo skiriant finansinę paramą ar dalijantis reikalinga technika.

Daugiau informacijos galite rasti: puslapyje iseitiisnamu.lt arba „Facebook“ paskyroje @iseitiisnamu

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

03:39
01:19
00:58

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje