Dabar populiaru
Publikuota: 2013 lapkričio 20d. 10:26

Fotomenininkas Marius Jovaiša: Kuboje slegia kalėjimo režimas

Foto naujienai: Marius Jovaiša: ji žino, kad nedarysiu kvailysčių
zmones24.lt / Foto naujienai: Marius Jovaiša: ji žino, kad nedarysiu kvailysčių

Ketverius metu vykdantis fotografijos projektą Kuboje, fotomenininkas Marius Jovaiša sako, kad toje šalyje jį slegia kalėjimo režimas.

„Aš pavargstu nuo tos visos kalėjimo atmosferos. Aš tikrai nesu Fidelio (Fidelio Kastro, buvusio Kubos prezidento) režimo entuziastas, esu pakankami stiprus antikomunistas. Man baisiai gaila, kad tokia situacija toje šalyje yra susiklosčiusi. Kai aš ten pabūnu 2-3 dienas toje aplinkoje, kur nieko neįmanoma gauti, kur niekas nieko neturi, kur tas skurdas, kur nėra interneto.... Tai mane slegia“, – Žinių radijo laidoje „Prie pietų stalo“ pasakojo fotomenininkas.

Dėl to M. Jovaiša į Kubą kartais nusiveža kurį nors savo vaiką – taip jis geriau jaučiasi. Su visa šeima ten persikelti jis tikrai neplanuoja:

„Ten maistas yra labai skurdus, gyvenimo sąlygos varganos. Kai važiuoji ten konkrečiai dirbti, gali susitaikyti su daug visokių nepriteklių. (...) Ten toks dušas momentinio pašildymo, kur amžinai saugiklis iššauna – galvoji, ar ta elektra tavęs nenutrenks; našlaitėliškos patalynės; kondicionieriai birbiantys visą naktį – tu negali jo išjungti, nes naktį 26-28 laipsniai.“

Mariaus Pareščiaus ir Monikos Pilkauskaitės nuotr./Havana
Mariaus Pareščiaus ir Monikos Pilkauskaitės nuotr./Havana

M. Jovaiša sako pasirinkęs Kubą fotografijų iš paukščio skrydžio projektams dėl to, kad daugelis žino, kur ta šalis yra.

„Kuba kaip prekės ženklas yra labai stiprus ir atpažįstamas. Tai geras „brandas“, – kalbėjo jis.

Projektą įsiūbuoti vis dėl to nebuvo taip lengva. Fotomenininkas pasakojo, kad darbai pasistūmėdavo tik kai jis nuvykdavo į Kubą – internetu ar telefonu reikalai nebuvo sprendžiami. Paska M. Jovaišos, Kubos pareigūnai darbams pagreitinti nelaukė iš jo kyšio:

„Ten nėra tokia grobuoniškai korumpuota šalis, kaip galima būtų pagalvoti. Ten tiesiog visi bijo priimti sprendimą, yra be galo centralizuotas valdymas, viskas keliauja tiesiai aukštyn pas dėdę Raulį ir Fidelį. Niekas negali padėti savo parašo, visi bijo prarasti darbo vietą ar galvą.“

Po trejų metų tokio darbo, fotomenininkas sako supratęs, kad užbaigti šį projektą yra jo garbės reikalas. Jis žada ne tik foografijų knygą su Kubos vaizdais iš lėktuvo, bet ir atsiminimų knygą, kaip jam klojosi projekto įgyvendinimas.

Marius Jovaiša yra fotografas, keliautojas, dokumentinių filmų autorius, išgarsėjęs fotografijų albumu „Neregėta Lietuva“.

Visą laidos „Prie pietų stalo“ įrašą galite pažiūrėti čia:
http://www.ziniuradijas.lt/epizodas/2013/11/19/prie-pietu-stalo/25909

Žinių radijas
Temos: 2 Fotografija Kuba
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje