Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 kovo 30d. 19:00

Geologinė anomalija Rusijoje – Dievų buveine laikytas mokslinių atradimų lopšys

Lenos stulpai
Wikimedia Commons nuotr. / Lenos stulpai

Netoli Jakutsko, Rusijoje, į dangų stiebiasi įspūdingo grožio akmens stulpai. Lenos akmenų mišku vadinama vietovė tęsiasi apie 180 km, o patys stulpai siekia 150–300 metrų aukštį. Ši gamtos anomalija žavi ne tik smalsuolius ir keliautojus, bet ir mokslininkus, mat ji įrašyta į saugomo pasaulio paveldo sąrašą dėl įdomių radinių. Žemės judėjimas ir erozija akmeninius medžius primenančią pakrantę suformavo per milijonus metų, tad ši vieta laikoma viena unikaliausių ir geriausiai išlikusių geologinių tyrinėjimų erdve.

Ankstesnieji gyventojai šių akmens darinių baimindavosi ir net manydavo, kad tai – Dievų buveinė. Tarpuose tarp kalnų ir urvuose buvo aptikta senovinių piešinių, kurie ne tik įrodo žmonių gyvenimą ten, bet ir pasakoja apie jų buitį.

Wikimedia Commons nuotr./Lenos stulpai
Wikimedia Commons nuotr./Lenos stulpai

Mokslininkai nustatė, kad kalnų masyvas, kuris vėliau virto šiuo įspūdingu gamtos reiškiniu, pradėjo formuotis prieš 560–540 milijonų metų. Patys stulpai su dabartiniu reljefu atsirado daug vėliau – maždaug prieš 400 tūkstančių metų. 2018-aisiais parko statusas buvo padidintas ir jis buvo pripažintas nacionaliniu. Tai reiškia, kad dabar Lenos stulpai yra viena iš labiausiai saugomų gamtos vietų Rusijoje.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje