Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 21d. 08:02

Geros ir blogos žinios mėgstantiems Lenkijos pajūrį: paplūdimius gerins, bet uždarys

Gdynės paplūdimys
123rf.com nuotr. / Gdynės paplūdimys

Kasmet vis daugiau lietuvių atranda Lenkijos pajūrį – netoli, nebrangu, o tokiais plačiais smėlėtais paplūdimiais gali pasigirti ne kiekviena šalis. Tiesa, šiemet keliautojams teks prieš kelionę pasižiūrėti, ar norimas paplūdimys nebus uždarytas.

Pamario vaivadija šią vasarą užsiims savo paplūdimių gerinimu, rašo gazeta.pl. Dėl to yra dvi žinios – viena gera, viena bloga. Geroji – paplūdimiai taps platesni. Tačiau prastoji – vykdant darbus šią vasarą jie bus laikinai uždaryti.

Gdansko miesto savivaldybė informuoja, kad šiemet bus vykdomi didžiausi darbai Gdansko paplūdimių istorijoje. Pagrindinis jų tikslas yra išplatinti smėlėtas pakrantės teritorijas, tačiau kartu darbai bus skirti ir paplūdimių apsaugojimui.

Šią vasarą smėlis iš Baltijos jūros dugno bus keliamas į pakrantę – dėl to kai kuriose vietose smėlėtas paplūdimys išplatės net 40 metrų. Tačiau iki tol reikės kantrybės – kol vyks darbai, bus laikinai uždaromos atskiros paplūdimių dalys.

Planuojama, kad darbai prasidės pirmoje birželio pusėje, o jie bus baigti per tris mėnesius. Pirmasis platinamas paplūdimys bus Jelitkowo, tuomet darbai kelsis į Brzeźno ir Westerplatte.

Smėlis iš jūros dugno bus traukiamas žemsiurbėmis, plūduriuojančiu vamzdžiu jis bus perkeliamas į paplūdimį, o čia jau darbą užbaigs buldozeriai, išstumdydami jį po teritoriją.

Skelbiama, kad tokia paplūdimio atnaujinimo praktika naudojama visame pasaulyje ir laikoma mažiausiai kenkiančia aplinkai. Papildant pakrantę smėliu krantas bus saugomas nuo erozijos, tokia technika ir mažiausiai kenks augalijai bei gyvūnijai.

Vykdant darbus vieni po kitų bus laikinai uždaromi paplūdimio ruožai. Smėlio papildymas planuojamas minėtuose Gdansko paplūdimiuose, taip pat poilsiautojų pamėgtame Helo pusiasalyje, Jastrzębia Góra, Ostrow, Karwia, Kuźnica, Sztutowie, Stegna.

Informacija, kurie ruožai kada bus uždaromi, bus galima rasti www.umgdy.gov.pl.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

04:41
01:21
06:02

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje