Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 8d. 11:42

Griuvo žymioji uola „Punta Ventana“

Pirmadienį ir antradienį Puerto Riką sukrėtė serija stiprių žemės drebėjimų. Pastatai apgriuvo, žmonės liko be elektros, virto ir „Punta Ventana“ – populiari salos uola.

Uolos čia byrėti pradėjo pirmadienį, kai salą supurtė 5,8 balo žemės drebėjimas ir po jo sekę virpėjimai. Nuo jų griuvo gerai žinoma lankytina vieta, kurios pavadinimas reiškia „Lango iškyšulį“.

Po pirmojo žemės drebėjimo atsivijo dar keli, iš kurių stipriausias pasiekė 6,4 balo ir salą užklupo ankstų antradienio rytą. Dėl jo dingo elektra didžiojoje Puerto Riko dalyje. Žemė nenurimo – vėlesni požeminiai siekė 5,6, 5,2, 4,5 ir 5,8 balo stiprumą. Žemės drebėjimų aktyvumas Puerto Rike fiksuojamas nuo gruodžio antros pusės.

„Tai išties liūdna, – „Miami Herald“ sakė 22-ejų Gvajaniljos gyventoja po to, kai drebėjimas sunaikino „Punta Ventana“. – Tai buvo vienas didžiausių turistų traukos objektų Gvajaniljoje.“

Uola buvo natūraliai suformavusi arką pietvakarinėje salos dalyje, apsupta idealaus vaizdo paplūdimių ir Karibų jūros vandens. Lankytojus ji itin žavėjo, nes suteikė išskirtinį vaizdą – tarsi įrėmino šėlstančias bangas. Baiminamasi, kad jos sugriuvimas reikš mažesnius turistų srautus, o tai neigiamai atsilieps ekonomikai.

Ši uolos griūtis papildys sąrašą, kokius žymiausius lankytinus objektus dar 2010-aisiais buvo galima aplankyti, tačiau dabar – jau nebe. Daugiau apie juos skaitykite čia.

Gvajaniljos meras vietos televizijai „NotiUno“ sakė, kad žemės drebėjimas sugriovė miesto bažnyčią. Yra žuvusiųjų. Puerto Rike taip pat buvo smarkiai sutrikdytas elektros tiekimas, stipriai apgadinta daug namų ir kitų statinių, ypač 20 tūkst. gyventojų turinčiame Gvajaniljos mieste, taip pat netoliese esančioje Gvanikoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis
Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje