Dabar populiaru
Publikuota: 2013 gruodžio 3d. 18:46

Gruodžio pradžioje – filmo „Dviračiais per Himalajus“ premjera

 Ant aukščiausios 5,3 km aukščio Taglangla perėjos.
Max Hirschhaxe nuotr. / Ant aukščiausios 5,3 km aukščio Taglangla perėjos.

Lietuvoje jau ne vienerius metus veikia ir tautiečius stebina organizacija (VšĮ „Špikis“), kuri siekia parodyti alternatyvų bei ekologišką keliavimo būdą – dviračiais. Ir tai daro ne kaip kitaip, o pačiomis kelionėmis bei sukurtais filmais.

Praėjusiais metais Lietuvos kino ekranus buvo pasiekęs, būtent šių keliautojų, sukurtas filmas „Dviračiais per Altajų“, šiais metais  dar gruodžio mėnesį bus pristatytas filmas „Dviračiais per Himalajus“, kuris pasakos apie penkių lietuvaičių mėnesį trukusią kelionę dviračiais per šiaurinę Indijos dalį. Šios kelionės metu įveikta apie 1000 km, minant į daugiau nei 5 km aukštį siekiančias perėjas. Keliautojai susidūrė su ne vienu išbandymu - užverstais, kartais nuplautais keliais, dideliais aukščiais bei sveikatos problemomis. Tačiau išbandymų kupiną kelionę pavyko įveikti pasitelkiant užsispyrimą bei tarpusavio palaikymą! Filme atskleidžiama kuo skiriasi keliavimas dviračiais nuo keliavimo kitomis, įprastesnėmis, transporto priemonėmis.

Daivos Kurbedienės nuotr./Leidžiantis nuo perėjos žemyn.
Daivos Kurbedienės nuotr./Leidžiantis nuo perėjos žemyn.

Pakalbinus kelionių sumanytoją bei vieną iš VšĮ „Špikis“ įkūrėjų Algirdą Gurevičių, kaip kyla idėjos būtent tokioms kelionėms, jis teigia, kad noras keliauti veikiausiai yra užkoduotas ir perduotas genuose – jo tėvai dideli keliautojai, tad pačios kelionės buvo nesvetimos nuo mažens. Algirdas dirbdamas programuotoju, taip pat teigia, kad tikrasis gyvenimas ir yra būtent vienas mėnesis metuose, kai jis sėdi ant dviračio ir keliauja. O keliaudamas dar spėja ir viską įamžinti vaizdo kameromis, grįžus iš kelionių ne vieną mėnesį visą savo laisvalaikį skirti filmo montavimo darbams, tam kad kitokioms kelionėms įkvėptų  žmones ir paskatintų juos ryžtis leistis į pilną nuotykių kelionę dviračiais! 

Filmo premjera jau gruodžio 5 d. 18.30 val. Kino teatre „Pasaka“ .

VIDEO: Dviračiais per Himalajus

Bilietai jau prekyboje! http://www.tiketa.lt/dviraciais_per_himalajus_mazoji_sale_46076

Daugiau informacijos: http://www.spikis.lt/

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje