Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 13d. 08:00

Hano urvai – patys nuostabiausi visoje Belgijoje

Hano urvas Belgijoje
123rf.com nuotr. / Hano urvas Belgijoje

Hano urvai Belgijoje yra viena įdomiausių lankytinų vietų, kurią be galo mėgsta ir patys belgai. Žalios apylinkės, milžiniški stalagmitai, didžiulės salės su šviesos ir garso pasirodymais – visa tai į urvus pritraukia tūkstančius turistų.

Maždaug už valandos kelio nuo Briuselio, Han-sur-Lesse miesto pakraštyje, stūkso mėgstamiausias belgų urvas, apsuptas 250 hektarų gamtos, kurioje daug laukinių gyvūnų gyvena laisvėje. Leso upės podirvis čia sukūręs autentišką gamtos reiškinį, rašo hola.com.

Apsilankymas urvuose trunka apie dvi valandas ir yra stebuklingas nuo pat pirmos minutės. Patekti į juos reikia važiuoti šimtmečio senumo tramvajumi nuo miesto centro iki pat įėjimo.

Kelionė – maždaug du kilometrai pėsčiomis, aplankomos šešios skirtingos salės. Viena iš salių – Armas kupolas, siekiantis daugiau nei 100 metrų aukštį, lankytojus pritrenkia savo dydžiu. Jei atsidursite čia tinkamu laiku, naujojo šviesų ir garso šou metu jums papasakos apie visatos kilmę.

123rf.com nuotr./Hano urvas Belgijoje
123rf.com nuotr./Hano urvas Belgijoje

Daugiausia dėmesio susilaukiantis Le Minaret stalagmitas yra beveik šešių metrų aukščio ir 12 000 metų senumo.

The Trophy žavi septynių metrų aukščiu ir dvidešimties metrų pločiu, kuris kartais atrodo lyg pusiau paslėptas. Salė Misteriosa – nedidelė, kupina nuostabių formų ir pritrenkiančių spalvų, o Le Styx – vieta, kurioje lankytojus pasitinka Leso upė.

Vervietois salė, atrasta tik 1962 m., užbaigia malonią kelionę, kurią palydi senąją tradiciją primenantis patrankos šūvis. Pagal tradiciją šis šūvis buvo skirtas klausytis urvo aido ir išbaidyti piktavališkas dvasias.

123rf.com nuotr./Hano urvas Belgijoje
123rf.com nuotr./Hano urvas Belgijoje

Praktiški patarimai:

  • Labai svarbu dėvėti šiltus drabužius, urve – viso labo 13 laipsnių šilumos ir labai drėgna. Taip pat patartina avėti patogią avalynę, nes maršruto metu jums teks užlipti 500 laiptelių ir eiti siaurais praėjimais.
  • Įsigydami bilietą internetų išvengsite stovėjimo eilėje.
  • Apsilankymas urve suaugusiems kainuos 21 eurą, vaikams 15 eurų. Jei norėsite apsilankyti išoriniame laukinės gamtos parke, laikomu Belgijos brangakmeniu, kaina – 31 euras suaugusiems ir 22 eurai vaikams.
  • Norėdami urvą aplankyti netradiciškai, rinkitės Parcours Speleo būdą. Tai 600 metrų kelias upės dumblu, ėjimas akmenynais, ropojimas bei kopimas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Ekspertai pataria
Skanumėlis

Video

20:27
01:03
01:22

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje