Dabar populiaru
Publikuota: 2020 liepos 29d. 15:18 , Atnaujinta: 2020 liepos 29d. 16:16

Į Farerų salas atplaukusio Lietuvos laivo įguloje – 5 COVID-19 atvejai

Farerų salos
Indrės Bungardaitės / 15min nuotr. / Farerų salos

Antradienį Danijai priklausančiose Farerų salose nustatyti 6 nauji naujojo koronaviruso atvejai. 5 jų – su Lietuvos vėliava plaukiojančio krovininio laivo įgulos nariai, dar vienas atvejis taip pat susijęs su darbu šiame laive. Lietuviai, įtariama, užkratą pasigavo nuo Rusijos laivo, iš kurio buvo perkraunama žuvis, įgulos. Iš viso Farerų salose dabar yra vos 32 aktyvūs koronavirusinės infekcijos atvejai, ir visi jie – užsieniečiai.

Farerų salose buvo atlikti COVID-19 testai 23 įgulos nariams transportiniame refrižeratoriuje „Cassiopea“, kuris priklauso AB „Limarko“ laivininkystės kompanijai. Šešių asmenų testo atsakymai buvo teigiami, praneša local.fo.

„Limarko“ grupės prezidentas Vytautas Lygnugaris portalui 15min patikslino, kad 5 iš infekuotųjų yra įgulos nariai, o vienas – jau Fareruose laikinai samdytas žmogus. 4 užsikrėtę įgulos nariai yra Lietuvos piliečiai, vienas – Rusijos.

Mes atplaukėme visiškai sveiki, bet per perkrovimo operacijas buvo užsikrėsta, – sakė V.Lygnugaris

Įtariama, kad užkratą darbuotojai pasigavo nuo įgulos iš Rusijos treilerio „AK-0749 Karelia“, iš kurio buvo perkraunama žuvis. Rusijos laive nustatyti net 23 atvejai, du jūreiviai yra paguldyti į ligoninę.

„Mes atplaukėme visiškai sveiki, bet per perkrovimo operacijas buvo užsikrėsta“, – sakė V.Lygnugaris. Rusijos įgula sukėlė nerimą ir vietos valdžiai – vietiniai gyventojai paraginti išsitirti, net jeigu ir nejaučia simptomų, nes įtariama, kad rusai vaikštinėjo ir po miestą – nors jiems išlipti iš laivo ir nebuvo leidžiama.

„Limarko“ grupės prezidento teigimu, užkratą turintys įgulos nariai jaučiasi gerai, kai kurie išvis simptomų nejaučia. Tačiau jie bus palikti Farerų salose, pakeisti naujais darbuotojais. Bus dezinfekuotos visos laivo patalpos, taip pat bus atliekami pakartotini testai visai įgulai.

„Cassiopea“ vis dar prisišvartavęs Farerų salų uoste. Anot V.Lygnugario, per kelias dienas „Limarko“ atskraidins naujus darbuotojus, tuomet laivas išvyks numatytu tikslu – Vakarų Afrikos link.

Visi aktyvūs atvejai – užsieniečiai

Primename, kad Farerų saloms nuo pat pandemijos pradžios efektyviai pavyko užkirsti kelią koronaviruso užkrato plitimui. Mokslininkas, kuris savo veterinarijos laboratoriją pritaikė žmonių, o ne lašišų testavimui, vadinamas tuo žmogumi, dėl kurio Farerų salose išvengta mirčių nuo koronaviruso.

Mažiau nei 50 tūkst. gyventojų turinčiose salose yra atlikta daugiau nei 36 tūkst. COVID-19 testų. Šiuo metu ligoninėje dėl COVID-19 yra hospitalizuoti tik du asmenys – jūreiviai iš Rusijos. Iš viso užsikrėtusiųjų šiemet buvo 220, iš jų 188 laikomi pasveikusiais.

Farerų salose aktyviais infekcijos atvejais laikomi vos 32 žmonės, visi jie – užsieniečiai. 29 iš jų yra jūreiviai (Farerų salose žuvininkystė yra svarbiausiais sektorius), dar 3 – turistai. Visiems į salas atvykusiems turistams yra atliekami nemokami testai dar oro uoste.

Turistai liepos 18 d. atskrido į Vagaro oro uostą, ir nors šalį jau yra palikę, vis tiek statistikoje laikomi kaip aktyvūs atvejai Farerų salose.

„Mes esame tie, kurie juos užregistravo, ir negalim jų klasifikuoti kaip pasveikusių, kol nepraėjo dvi savaitės po infekcijos aptikimo“, – aiškino vyr.medicinos pareigūnas Larsas Fodgaardas Mølleris. Jo teigimu, kitaip statistikoje kiltų painiava, nes šie atvejai nėra registruoti jokios kitos šalies statistikoje.

Užsienio valstybių laivai neturi prievolės informuoti Farerų salų valdžios apie COVID-19 užsikrėtusių jūreivių būklę. Jeigu nebus pranešta apie sveikatos pablogėjimus, jie praėjus dviem savaitėms po teigiamo atsakymo bus automatiškai laikomi pasveikusiais.

Komentarai: 6

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis
Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje