Dabar populiaru
Publikuota: 2018 spalio 22d. 12:17

Idėja vaikų atostogoms: Helsinkio linksmieji kalneliai, baseinas ir seniausias pasaulyje zoologijos sodas

Linnannmaki atrakcionų parkas Helsinkyje
123RF.com nuotr. / Linnannmaki atrakcionų parkas Helsinkyje

Lietuvos moksleiviai, palyginus su užsienio vaikais, atostogų turi nedaug. Todėl nors rudens atostogos turėtų būti skirtos liūdnoms progoms, galima pamėginti į jas įterpti smagią ir įsimintiną kelionę po Suomijos lankytinas vietas. Vienas iš miestų, siūlančių daug pramogų šeimoms su vaikais yra Helsinkis. Šiame straipsnyje pateikiame 5 Helsinkio pramogas, kurias vaikai nekantraus aplankyti.

Linnannmaki atrakcionų parkas

Tai – vienas iš nedaugelio atrakcionų parkų, į kurį galite įeiti nemokamai ir netgi 9 kartus neišleisdami nė euro pasinaudoti įvairiais atrakcionais. Jei po šių 9 kartų nebenorėsite sustoti – reikės sumokėti. Šiame parke yra daugiau nei 40 įvairių traukinukų ir besisukančių apžvalgos ratų, 3 žaidimų aikštelės, akvariumų pastatas.

123RF.com nuotr./Linnannmaki atrakcionų parkas Helsinkyje
123RF.com nuotr./Linnannmaki atrakcionų parkas Helsinkyje

Atrakcionų čia yra ne tik skirtų įvairiausio amžiaus pramogautojams, tačiau ir tokių, kuriuos galima laikyti istoriniais eksponatais. Pavyzdžiui, atrakcionas Karuselli, į parką atvežtas dar 1954-aisiais. Jodinėjimas tradiciniais karuselių arkliukais, sukimasis puodeliuose, „avarijos“ kartodrome ar važiavimas traukinuku patiks mažiausiems, o vyresnieji gali išbandyti staigiais kalneliais lekiančius traukinukus arba bokštą, kuris aštrių pojūčių mėgėjus išmeta į 60-ies metrų aukštį per 2,5 sekundės. Tų, kuriems norėtųsi į viršų pakilti kiek lėčiau, laukia panoramos bokštas, užkeliantis į 53-ių metrų aukštį. Šis atrakcionas yra nemokamas ir atviras visiems parko lankytojams.

Atrakcionų parke norintys pasižvalgyti į miestą ar nykštukais virtusius šeimos narius tikrai patenkins šį savo norą. Pavyzdžiui, Maisemajuna traukinukas rieda bėgiais, įrengtais virš parko atrakcionų.

Taip pat čia išvysite istorinę retenybę: vieni populiariausių linksmųjų kalnelių yra mediniai, pastatyti 1951-aisiais (ar išdrįsite išmėginti jų tvirtumą?)

Dar viena didžiulė šio parko dalis – tai akvariumai „Sea Life“, kuriuose galima išvysti įvairių tropinių žuvų, ryklių ir rajų.

Tiesa, dauguma ekstremalių atrakcionų prieš įleisdami išmatuos vaikų ūgį – įleidžiami tik aukštesni nei 1,2 metro ūgio pramogautojai.

Parke duris atvėrę laukia ir pramogų kambariai: šiurpus apleistas viešbutis, kreivų veidrodžių karalystė, arba 4D patirčių kambarys, kurio lankytojai dėvi virtualios realybės akinius.

Linnanmaki siūlo pramogą ir azartiškiems – laimėti milžinišką pliušinį žaislą žvejojant, šaudant, mėtant į taikinį strėlytes, kamuolį į krepšį ir kitaip išbandant savo taiklią akį bei miklią ranką.

123RF.com nuotr./Linnannmaki atrakcionų parkas Helsinkyje
123RF.com nuotr./Linnannmaki atrakcionų parkas Helsinkyje

Parke įsikūrusi ir Cukraus vatos mokykla. Manote, kad vynioti cukraus vatą – lengva? Nežinosite, kol neišbandysite to savo rankomis.

Dar viena didžiulė šio parko dalis – tai akvariumai „Sea Life“, kuriuose galima išvysti įvairių tropinių žuvų, ryklių ir rajų. Svarbu ne tik grožėtis, bet ir prisiminti, kad šiame akvariume apgyvendinta daugybė rūšių, kurioms vandenyno ar jūros gelmėse iškilusi grėsmė dėl taršos ir tinkamų gyventi vietovių nykimo. Bilietas vienam žmogui svyruoja nuo 20 iki 39 eurų, tačiau už jį galite naudotis įvairiais atrakcionais ar žaisti kelis skirtingus žaidimus.

Allas Sea Pool

Šie baseinai žavi tuo, jog šilto vandens baseinas įrengtas prieplaukoje, po atviru dangumi. Galima plaukioti nejaučiant žvarbaus vėjo (nuo jo apsaugo permatomos sienelės) ir žvelgti į kruizinius laivus ar tiesiog Helsinkio pakrantės peizažą. Patys drąsiausieji gali išmėginti jūros vandens baseiną, kuriame vandens temperatūra yra tokia pat, kaip ir jūroje. „Allas Sea Pool“ taip pat siūlo įvairias saunas (moterų, vyrų, mišrią) bei jogos užsiėmimą saunoje.

Užsiėmimas „Go Flow“ leidžia pakabėti ore ant specialių virvių, o „Raumenų tempimas su vynu“ pasiūlo visiems, baigusiems 45 minučių tempimo pratimų mankštą, atsipalaiduoti vyno taure.

Sodo prižiūrėtojų teigimu, ruduo yra metas, kai aktyvesnės tampa didžiosios katės, o jų čia laikoma išties daug: galima pasigrožėti liūtais, tigrais, snieginiais ir Amūro leopardais, lūšimis.

Šalia baseinų įrengta kavinė, leidžianti pro stiklą gėrėtis Helsinkio vaizdais ir sočiai pavalgyti (nes po pasiplaukiojimo dažniausiai svajojame tik apie tai!).

Didelėse „Allas Sea Pool“ salėse vakarais vyksta įvairūs renginiai, koncertai, muzikantų naujų albumų pristatymai.

Helsinkio apžvalgos ratas

Justino Galinio nuotr. /Helsinkio apžvalgos ratas
Justino Galinio nuotr. /Helsinkio apžvalgos ratas

„Skywheel Helsinki“ įsikūręs visai netoli baseinų ir saunų. Tai – puiki pramoga, jei į Suomijos sostinę atvykote pirmą kartą, nes ratas lėtai iškelia į 40-ies metrų aukštį ir leidžia pasižvalgyti po tolimiausias miesto vietoves. Helsinkis išsidėstęs tarp salų, pusiasalių ir įlankų, todėl vaizdas – išties įspūdingas.

Šis apžvalgos ratas turi specialią VIP kabiną, kurioje groja muzika, o pro stiklines grindis galite pamatyti dar daugiau vaizdų, tačiau keisčiausia šio rato pramoga – „dangaus sauna“, kitaip tariant, mažutė sauna, kuri taip pat iškeliama į 40-ies metrų aukštį. Sutikite, tokią pramogą gali sugalvoti tik suomiai.

Korkeasaari zoologijos sodas

123RF.com nuotr./Snieginiai leopardai Korekeasaari zoologjos sode Helsinkyje
123RF.com nuotr./Snieginiai leopardai Korekeasaari zoologjos sode Helsinkyje

Vienoje iš Helsinkio salų dar 1889-aisiais įkurtas zoologijos sodas yra vienas seniausių ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje. Čia galima stebėti apie 150 gyvūnų ir apie 1000 skirtingų augalų rūšių.

Šis zoologijos sodas dalyvauja nykstančių rūšių veisimo programoje. Sodo prižiūrėtojų teigimu, ruduo yra metas, kai aktyvesnės tampa didžiosios katės, o jų čia laikoma išties daug: galima pasigrožėti liūtais, tigrais, snieginiais ir Amūro leopardais, lūšimis. Šiame sode nykstančios didžiosios katės yra veisiamos ir paleidžiamos į laisvę. Dauguma lankytojų giria šį zoologijos sodą dėl to, kad net ir neturėdamas erdvės plėstis (nes yra įsikūręs saloje), gyvūnams įrengia erdvius aptvarus, suteikia jiems galimybes karstytis, žaisti, ieškoti specialiai prižiūrėtojo paslėpto maisto.

Terariume taip pat įrengta kavinė, kurioje valgydami kartu galite stebėti lėtapėdžių vėžlių gyvenimą.

Taip pat galima pasigrožėti šiaurės šalims būdingais gyvūnais: briedžiais, meškomis, baltosiomis pelėdomis, įvairiais kanopiniais gyvūnais. Po teritoriją laisvai vaikščioja ryškiaspalviai povai.

Į zoologijos sodą lankytojai atplukdomi keltu, kelionė trunka apie 20 minučių, tačiau tai – dar viena smagi patirtis, leidžianti pasigrožėti Helsinkio vaizdais.

Tropicario

Tai – vienas didžiausių terariumų visose šiaurės šalyse, knibždantis didžiausiomis ir nuodingiausiomis gyvatėmis, driežais, sustingusiais krokodilais, skorpionais bei vorais tarantulais. Laimei, jus ir šiuos žemės sutvėrimus viso apsilankymo metu skirs itin storas stiklas.

Terariume taip pat įrengta kavinė, kurioje valgydami kartu galite stebėti lėtapėdžių vėžlių gyvenimą.

Tropikariume vaikams taikomos nuolaidos, taip pat galima užsisakyti gido paslaugą ir išgirsti dar daugiau įdomybių apie roplių pasaulį.

Helsinkyje pramogos, ypač jei bilietus perka gausesnė šeima, nėra pigios, tačiau pasiekti jį galite visai nebrangiai. Keltų bendrovė „Viking Line“ vaikų atostogų metu taiko akcijas, kai keltas iš Talino į Helsinkį visai šeimai gali kainuoti vos 29 eurus, o keturvietė kajutė – nuo 77 eurų.

Remiamas turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Video

00:12
00:51
00:48

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje