Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 12d. 12:45

Idėjos vasaros kelionėms: Europoje – 5 nauji maršrutai

Dolní Vítkovice
Indrės Bungardaitės/15min nuotr. / Ostrava Čekijoje, kuri įtraukta į Europos pramoninio paveldo kelią

Išplėstinio dalinio susitarimo dėl Europos Tarybos Kultūros kelių valdyba patvirtino penkių naujų „Europos Tarybos Kultūros kelių“ sertifikavimą: Europos išlaisvinimo kelias, Pramoninio paveldo kelias, Geležinės uždangos kelias, Reformacijos keliai, Le Corbusier: architektūriniai pasivaikščiojimai. Šiuo metu, sertifikavus naujuosius kelius Europos Kultūros kelių programą sudaro 38 Kultūros keliai, rašoma pranešime spaudai.

2019 m. sertifikuoti Kultūros keliai:

Europos išlaisvinimo keliasliberationroute.com

Kultūros kelias, jungiantis Europos regionus, kurie buvo vieni pagrindinių paskutiniuose II-ojo pasaulinio karo etapuose. Maršrutas kerta pietų Angliją, per kanalą į Normandiją ir šiaurinę Prancūziją, per Belgiją, Nyderlandus ir Šiaurės Vokietiją iki Berlyno. Šiuo metu šio kelio tinkle dalyvauja 9 šalys: Belgija, Čekija, Prancūzija, Vokietija, Liuksemburgas, Nyderlandai, Jungtinė Karalystė, Italija ir Portugalija. Tinklas taip pat bendradarbiauja su partneriais Kanadoje ir Jungtinėse Valstijose.

Europos pramoninio paveldo keliaswww.erih.net

Jis atskleidžia Europos industrializacijos aspektą. Daugiau nei 1800 lankytinų vietų 47 šalyse, daugiau nei 100 prisišvartavimo vietų vandens transportui, 18 regioninių maršrutų ir 16 teminių maršrutų, kviečia lankytojus atrasti įvairias temas ir istorijas, kurios kartu sudaro Europos pramoninį paveldą. Šiuo metu kelio tinklą sudaro 24 šalys: Austrija, Belgija, Bulgarija, Kroatija, Čekija, Danija, Suomija, Prancūzija, Vokietija, Didžioji Britanija, Graikija, Vengrija, Italija, Airija, Liuksemburgas, Nyderlandai, Norvegija, Lenkija, Portugalija, Serbija , Ispanija, Švedija, Šveicarija ir Turkija.

Geležinės uždangos keliaswww.eurovelo13.com

Dviračių maršrutas, kuris tęsiasi nuo Barenco jūros iki Juodosios jūros pakrantės, apimantis daugiau nei 10 400 kilometrų 20 šalių, tiek ES (14), tiek ne ES (6) valstybėse. Šiuo keliu siekiama paminėti politinį Europos susiskaldymą Vakaruose ir Rytuose iki 1989 m. Taip pat šis kelias skatina kolektyvinę atmintį, dviračių turizmą, kultūros ir paveldo turizmą bei tvarų vystymąsi. Šiuo metu kelią sudaro 12 šalių: Austrija, Belgija, Kroatija, Čekija, Vokietija, Graikija, Vengrija, Lietuva, Norvegija, Serbija, Slovakija ir Turkija.

Europos reformatų keliaireformationroutes.eu

Jie reprezentuoja Reformaciją kaip Europos judėjimo procesą. Nuo projekto pradžios siekiama sukurti Europos Reformacijos kultūros kelią, nustatant, atrenkant ir sujungiant jau esamas su Reformacija susijusias kultūros paveldo vietas, objektus ir nematerialųjį palikimą aplink Vidurio Europą. Šiuo metu Reformacijos kelią sudaro 7 šalys: Austrija, Čekija, Vokietija, Vengrija, Italija, Lenkija ir Slovėnija.

Le Corbusier: architektūrinių pasivaikščiojimų kelias – sites-le-corbusier.org

Vida Press nuotr./Legendinis architektas Le Corbusier
Vida Press nuotr./Legendinis architektas Le Corbusier

Juo siekiama stiprinti susidomėjimą architekto Le Corbusier darbais trijuose žemynuose ir šešiose šalyse. Žavėjimasis Le Corbusier kūriniais yra visuotinis, o jo įtaka vėlesniam pastato projektavimui ir miestų planavimui yra pripažinta architektų ir dizaino istorikų pasaulyje. Jis buvo tikras internacionalistas, dirbęs ir judėjęs laisvai, be sienų. Šiuo metu kelio tinklą sudaro 6 šalys: Belgija, Prancūzija, Vokietija, Šveicarija, Argentina ir Japonija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

02:07
04:15
01:33

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje