Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 birželio 21d. 13:55

Iš Lietuvos oro uostų – 10 naujų maršrutų

Venecija
123rf.com nuotr. / Venecija
Lietuvos oro uostuose trečiąją birželio mėnesio savaitę toliau augo skrydžių pasiūla. Nuo praėjusios savaitės atnaujinta 10 maršrutų įvairiomis kryptimis, tame tarpe ir tiesioginis susisiekimas su strategiškai svarbiu Helsinkio oro uostu (HUB). Vien per 3-iąją birželio mėn. savaitę Lietuvos oro uostai aptarnavo daugiau nei 40 tūkst. keleivių.

Anot Lietuvos oro uostų Aviacinių paslaugų skyriaus vadovo Aurimo Stikliūno, skrydžių atnaujinimo tempai įrodo, kad prognozės, jog birželio mėnuo taps keleivinės aviacijos atsigavimo lūžio tašku, yra pagrįstos.

„Atnaujinamų maršrutų skaičius rodo, kad reaguojama į augančią skrydžių paklausą. Vasaros sezonas įprastai keleivinei aviacijai yra aktyvus dėl išaugančio susidomėjimo atostogų kryptimis, tačiau praėjusią savaitę stengėmės vien jomis neapsiriboti ir keleiviams pasiūlyti maršrutus į strategiškai svarbius oro uostus, taip pat aktualiomis verslo kryptimis“, – sako aviacijos ekspertas.

Jo teigimu, prie pastebimai atsigaunančių keleivių srautų reikšmingai prisideda ir paprastėjančios keliavimo sąlygos: daugelyje šalių jau taikomas, o nuo liepos 1 d. galiosiantis visoje Europos Sąjungoje (ES) Skaitmeninis COVID pažymėjimas, lengvėjančios sąlygos į Lietuvą grįžtantiems.

A.Stikliūnas primena, kad visas esamas ir artimiausiu metu planuojamas skrydžių kryptis iš Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostų, taip pat reikalavimus keliautojams galima rasti specialiame polapyje www.vilnius-airport.lt/kryptys.

Trečią savaitę – dar 10 krypčių

Daugiausia maršrutų atnaujinta iš Vilniaus oro uosto. Nuo savaitės pradžios pradėti vykdyti tiesioginiai skrydžiai į Milaną („Wizzair“) ir Helsinkį („Finnair“).

123rf.com/Milanas
123rf.com/Milanas

Oro linijų bendrovė „Ryanair“ siūlo tiesioginį susisiekimą su Austrijos sostine Viena, Briuseliu, Jungtinės Karalystės miestu Lidsu, turistų mėgstamu miestu šiaurės rytų Italijoje – Venecija.

123rf.com nuotr./Italija
123rf.com nuotr./Italija

Birželio trečiąją savaitę iš sostinės oro vartų atnaujinti maršrutai į svarbius Vokietijos miestus – Berlyną, Frankfurtą, Brėmeną. Juos vykdo kompanija „Ryanair“.

123rf.com nuotr./Brėmenas
123rf.com nuotr./Brėmenas

Iš kitų šalies oro vartų – Kauno oro uosto – praeitą savaitę startavo skrydžiai į Kelną („Ryanair“).

123rf.com nuotr./Kelnas
123rf.com nuotr./Kelnas

Atnaujintas susisiekimas su strategiškai svarbiu oro uostu

A.Stikliūno teigimu, tiesioginio maršruto į vieną svarbiausių strateginių oro uostų (HUB) Helsinkyje atnaujinimas yra svarbus žingsnis, siekiant gerinti šalies pasiekiamumą.

123RF.com nuotr./Helsinkis iš paukščio skrydžio
123RF.com nuotr./Helsinkis iš paukščio skrydžio

„Viena iš Lietuvos oro uostų pasiekiamumo strategijos dalių – susiekimo su strateginiais oro uostais gerinimas. Kaip žinia, tarptautinis Helsinkio oro uostas kasmet aptarnauja milijonus žmonių, kurie į jį ne tik atskrenda, bet ir pasirenka tarpine stotele, skrisdami į kitas pasaulio šalis. Dėl šios priežasties tiesioginio maršruto atnaujinimas iš Vilniaus oro uosto į Suomijos sostinę yra reikšmingas, siekiant užtikrinti Lietuvos pasiekiamumą, taip pat skatinant keleivinės aviacijos atsigavimą“, – teigia Lietuvos oro uostų atstovas.

Ką būtina žinoti prieš skrydį?

Lietuvos oro uostai primena, kad taikant papildomų dokumentų ir sveikatos pažymų patikros tvarkas prieš skrydį, procesai oro uostuose gali trukti ilgau nei prieš pandemiją.

Keleiviai prašomi įsivertinti laiko testui atlikti bei rezultatui gauti poreikį ir atitinkamai pridėti planuojamą tyrimo trukmę prie įprastų rekomendacijų dėl atvykimo laiko.

Rekomenduojama į oro uostą atvykti likus daugiau nei 2 valandoms iki skrydžio. Taip pat visiems keleiviams rekomenduojama pasidomėti naujausiais šalių reikalavimais atvykstantiems. Patariama patikrinti oficialių kitos šalies institucijų informacijos šaltinius, jei yra poreikis – pasikalbėti su oro bendrovės, iš kurios pirktas bilietas, atstovais.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

Video

04:43
07:19
26:48

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje