Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugpjūčio 2d. 10:29

Įsigaliojo nauja tvarka vykstantiems į Jungtinę Karalystę

Stansted oro uostas
Zumapress/Scanpix nuotr. / Stansted oro uostas
Nuo rugpjūčio 2 d. 4.00 val. ryto Jungtinėje Karalystėje (JK) įsigaliojo naujos atvykimo taisyklės Europos Sąjungoje (ES) ir JAV pilnai paskiepytiems keliautojams. Taip pat šios taisyklės galioja pilnai paskiepytiems Andoros, Lichtenšteino, Monako, Norvegijos, San Marino, Šveicarijos ir Vatikano gyventojams.

Iš „gintarinių“ šalių į JK atvykusiems keliautojams, kurie buvo pilnai paskiepyti ES arba JAV, nebereikės saviizoliuotis 10 dienų. Nuo galutinės vakcinos dozės turi būti praėjusios bent 14 dienų iki atvykimo į JK. Atvykėliai iš ES ir JAV turės pateikti pilną vakcinaciją įrodančius dokumentus (ES skaitmeninį COVID pažymėjimą arba arba JAV CDC kortelę), o tai pat turės atlikti koronaviruso testą (spartųjį arba PCR) prieš kelionę į JK ir PCR testą antrąją atvykimo dieną. Vaikams (iki 18 m.) nereikės saviizoliuotis ir atlikti testų.

Tiesa, atvykstant į JK iš Prancūzijos, saviizoliacija ir toliau bus privaloma, net ir pilnai paskiepytiems keliautojams, nes Prancūzija įtraukta į dėl koronaviruso grėsmės griežčiau vertinamų „gintarinių plius“ valstybių sąrašą. Britų vyriausybė pažadėjo peržiūrėti Prancūzijos „gintarinį plius“ statusą iki šios savaitės (rugpjūčio 2-8 d.) pabaigos.

Be to, nors JK ir atlaisvino tarptautinių kelionių apribojimus, tačiau JAV ir toliau lieka uždara daugeliui kitų šalių, išskyrus grįžtančius JAV piliečius.

Skrydžių bendrovės pasveikino britų vyriausybės sprendimą dėl saviizoliacijos panaikinimo pilnai paskiepytiems atvykėliams iš ES ir JAV, kuris turėtų gerokai palengvinti tarptautines keliones ir skirtingose valstybėse gyvenančių šeimų bei draugų susijungimą, tačiau kartu vyriausybė raginama įtraukti daugiau šalių į „žaliąjį“ kelionių sąrašą. JK skrydžių bendroves neramina tai, jog šalies aviacijos sektorius gerokai atsilieka nuo kitų Europos šalių. Palyginimui, JK rezervuotų skrydžių skaičius siekia 16 proc. ikipandeminio lygio, o Vokietijoje – 60 proc., Prancūzijoje – 48 proc.

Taip pat nuo rugpjūčio 2 d., po 16 mėnesių pertraukos, iš Anglijos galės išvykti tarptautinių kruizų laivai.

Rugpjūčio 1 d. duomenimis, 88,6 proc. JK gyventojų yra paskiepyti bent viena vakcinos nuo koronaviruso doze, šalyje užfiksuota 24 470 naujų užsikrėtimo koronaviruso atvejų ir 65 mirtys.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

ANGLIJA.today

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

14:52
00:26
00:21

Esports namai

Kiekvienas gali

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje