Dabar populiaru
Publikuota: 2020 birželio 30d. 15:46

„Italijos Maldyvais“ vadinamas regionas vilioja lietuvius pirmajai popandeminei kelionei

Apulija, Italija
123rf.com nuotr. / Apulija, Italija

Stebint Italijos užsikrėtimų COVID-19 virusu statistiką, iš 238 tūkstančių atvejų visoje šalyje, Apulijos regione buvo užfiksuota tik per 4 500 koronaviruso atvejų – lyginant su Lombardijos (92 675), Pjemonto (31 200) ar Emilijos-Romanijos (28 170) regionų skaičiais, Apulija atrodo vienas saugiausių regionų artimu metu atostogas Italijoje planuojantiems lietuviams, rašoma pranešime spaudai.

Lietuvos Respublikos garbės konsulas Giuseppe Saracino jau trečius metus aktyviai pažindina lietuvius su Apulijos regionu – dar neatrastais „mažaisiais Italijos Maldyvais". Pasaulyje išplitus COVID-19 virusui, teko atidėti daug planų gerinant santykius tarp Apulijos regiono ir Šiaurės Europos, tačiau rudenį tikimasi tęsti žadėtus darbus.

Konsulas G.Saracino kartu su Lietuvos ambasadoriumi Italijoje Ričardu Šlepavičiumi pastaruosius metus stiprino regionų importo ir eksporto ryšius bei aktyviai prisidėjo prie Apulijos – naujo kokybiško turizmo taško pietryčių Italijoje – įvaizdžio kūrimo. Visi siekiai atsipirko jau praeitą sezoną išaugus turistų skaičiui – per pastaruosius trejus metus Apulijos regione apsilankė ir vidutiniškai 5 dienoms apsistojo apie 1 300 Baltijos šalių turistų.

Įsikūrusi pietrytinėje šalies dalyje, nusėta alyvuogių giraitėmis ir apsupta dviejų jūrų, dėl vyraujančių šiltų orų Apulija turizmą plėtoja ištisus metus. Šis regionas yra turtingas savo žydrais paplūdimiais, vietine virtuve bei miestelių įvairove, leidžiančia turistams aplankyti jūros vandens skalaujamą Galipolį, baroko architektūros paminklais garsėjantį Lečės miestą ir istoriškai Apulijos regionui svarbų Brindizį. Taip pat turistai yra laukiami Santa Maria di Leuka kaimelyje, įsikūrusiame tarp Jonijos ir Adrijos jūrų, bei Tarante – greitu ir ritmingu italų liaudies šokiu „Tarantela" garsėjančiame mieste, kur liaudiška muzika ir šokiai kiekvieną vasarą džiugina vietinius ir turistus.

Konsulas Giuseppe Saracino
Konsulas Giuseppe Saracino

Šiemet į lankytinų vietų sąrašą taip pat žadama įtraukti seną istoriją minintį Ostūnio miestą, dėl vyraujančių baltų namelių dar pramintą „baltuoju miestu". Turistai vis dažniau aplanko ir Otrantą ­– jaukus, labiausiai į rytus nutolęs ir ant Adrijos jūros kranto įsikūręs miestelis žavi savo siauromis gatvelėmis vingiuojančiu senamiesčiu, iš kurio atsiveria vaizdai į jūrą.

Kita turistų pamėgta vieta – Gargano provincija. Čia galima rasti ne vien gražius paplūdimius, bet ir apsilankyti Gargano nacionaliniame parke, Tėvo Pijaus šventykloje ar nuvykti į aukščiausiai provincijoje įsikūrusį Monte Sant Andželo miestą, į kurį piligrimai iš viso pasaulio atvyksta pasigrožėti Šv. Archangelo Mykolo šventąja grota.

123rf.com nuotr./Gargano nacionalinis parkas
123rf.com nuotr./Gargano nacionalinis parkas

Alberobelo miestelis – labiausiai Apulijos turistų pamilta vieta, pasižyminti savo ypač unikalia architektūra. Čia žmones traukia XIX a. pastatyti kūginiai akmeniniai nameliai, dar kitaip vadinami „truliais". Mieste jų stovi daugiau nei 1 000 – pasigrožėti išskirtine panorama galima užlipus į apžvalgos aikštelę. Nameliai yra įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Apulijos regione rekomenduojama aplankyti ir kitą UNESCO pasaulio paveldo objektą, XIII a. aštuonkampio formos Kastel del Montė pilį.

Garbės konsulas Giuseppe Saracino kartu su kelionių organizatoriais keliauja po Apulijos lankytinas vietas ir žymiausius viešbučius, taip siekdamas užtikrinti regiono turizmo kokybę. Kelionių organizatoriai Lietuvoje tampa vis labiau suinteresuoti kelionėmis šiose vietovėse, nors prieš keletą metų Apulija dar buvo mažai kam žinoma. Šiandien konsulas džiaugiasi, kad regionas tampa vis didesniu traukos tašku Europos turistams.

Lietuvos ir Apulijos regiono santykiai nesibaigia turizmu – universitetai aktyviai plėtoja studentų mainų programas, o Vilniaus ir Lečės miestus vienija tarptautinė LIONS klubų asociacija. Taip pat Apulijoje sparčiai auga lietuvių bendruomenė, kuri kartu su garbės konsulo pagalba organizuoja įvairius renginius bei abiejų šalių verslo iniciatyva populiarina tiek Lietuvos, tiek Apulijos žinomumą tarptautinėje turizmo bendruomenėje.

Komentarai
Temos: 2 Italija Kelionės

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

11:55
26:29
01:19

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Šaltibarščiai
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje