Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 21d. 15:15

Italijos miestelis duos pinigų būstui čia, bet kelia sąlygas

Teora
Teoros savivaldybės nuotr. / Teora

Dar vienas Italijos miestelis, kenčiantis nuo gyventojų stygiaus, pritraukė pasaulio žiniasklaidos dėmesį. Teora žada sumokėti už jūsų būsto nuomą – tik apsigyvenkite čia!

Teora – maždaug 1,4 tūkst. gyventojų turintis miestelis 90 km nuo Neapolio. Pastaraisiais dešimtmečiais jis neteko daug žmonių – vietiniai gyventojai išmainė jį į gyvenimą didesniuose miestuose. Todėl miesto valdžia sumąstė, kaip galbūt privilioti naujų žmonių.

Teoros valdžia žada, kad naujiems gyventojams mokės iki 150 Eur per mėnesį dvejus metus arba vienu ypu 5 tūkst. Eur, kad čia arba išsinuomotumėte, arba įsigytumėte būstą.

CNN rašo, kad visą namą išsinuomoti miestelyje kainuotų apie 200 Eur, o nusipirkti – apie 30 tūkst. Eur. Tad miesto valdžios mokamos sumos neužtektų, bet gerokai sumažintų kainą.

Tai dar ne viskas. Teoros valdžia naujus gyventojus taip pat atleistų nuo vietos mokesčių, jiems nereikėtų mokėti ir už vaikų maitinimą mokykloje. Kodėl būtent pastaroji nuolaida? Nes miestas kelia ir sąlygas naujakuriams – laukiami tik žmonės su mažiausiai vienu vaiku. Taip pat būtina įsipareigoti miestelyje gyventi bent dvejus metus.

Iš viso naujiems gyventojams siūloma apie 100 būstų, kai kurie jų – net su baldais.

Vietos metas Stefano Farina CNN pasakojo, kad mieste gyventojų skaičius sumažėjo po žemės drebėjimo 1980 m. ir vėliau nebeatsistatė.

„Per metus Teoroje gimsta po du vaikus, o miršta apie 20 senolių“, – apgailestavo jis.

Meras taip pat paaiškino, kodėl sumąstyta taip vilioti naujus gyventojus – juk kiti miesteliai, pavyzdžiui, siūlo namus įsigyti vos už vieną eurą.

„Netikiu nauda iš to, kad pardavinėjami tušti namai po 1 eurą, nes tai neskatina žmonių pasilikti mieste, – sakė meras. – Tačiau įsikūrus, išleidus vaikus į vietos mokyklą – tai jau yra naujas gyvenimas.“

View this post on Instagram

pensininkes gyvenima damusiu cia

A post shared by Žiedė Kirstukaitė (@ziiedde) on

Temos: 2 Italija Kelionės

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Ypatingos

06:42
10:09

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje