Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugpjūčio 9d. 21:06

Italijos perlas Amalfis: kaip ten keliauti, kur valgyti ir kur apsistoti

Dovilė Amalfio mieste
Dovilė Amalfio mieste

Amalfio miestas buvo įtakingas, prekybą Viduržemio jūroje kontroliavęs uostamiestis. Miesto vardu praminta visa įspūdingoji Amalfio pakrantė, it. Costiera Amalfitana. Tai miestas, kuris turi ilgą istoriją ir išlaikė savo tradicijas. Tai viena iš keturių stipriausių viduramžių laikų jūrinių respublikų kartu su Venecija, Piza ir Genuja. Kartu madingas kurortas, itin mėgiamas turistų iš viso pasaulio. Tai Amalfio pakrantės perliukas, kurio pagrindinėje aikštėje įspūdingi laiptai veda į žymiąją Amalfio katedrą, it. Duomo di Amalfi. Prie laiptų sukasi viso miesto gyvenimas ir plūsta turistų minios. Čia verda Amalfio pakrantės gyvenimas!

O aplink bažnyčią esantys tuneliai veda į skirtingas miesto vietas. Beje, čia organizuoju ir bažnytinę santuoką! Lipant didingais laiptais jauniesiems skamba plojimai ir sveikinimai turistų iš viso pasaulio. Nenustebkite „Instagram“ radę ir savo vestuvių nuotrauką.

Išilgai Amalfio miesto eina pagrindinė gatvė. Daug įvairių mažų parduotuvėlių, kuriose galite nusipirkti pakrantės suvenyrų. Dauguma jų – pakrantės citrinų gaminiai: muiliukai, citrinų likeris (it. limoncello), citrininiai saldainiai, kremai. Gausu keramikos dirbinių su įspūdingais piešiniais. Taip pat kokybiško lino ir medvilnės drabužių paplūdimiui, rašoma Vestuvės Italijoje tinklaraštyje.

Gausu restoranėlių, kuriuose galite paskanauti pietų Italijos virtuvės – jūros gėrybių ir žuvies patiekalų, bei tikrojo mozzarella di bufala sūrio. Yra nemažas paplūdimys – tiek mokamas su gultais ir skėčiais, tiek nemokamas. Čia galite pailsėti, grįžę po kelionių, ir – svarbiausia – pajausti vietinių gyventojų ritmą. Nusipirkite šviežiai spaustų Amalfio pakrantės citrinų sulčių ar citrinų šerbeto, prisėskite ant katedros laiptų ir tiesiog pajuskite aplinką, stebėkite žmones iš viso pasaulio.

Vestuvės Italijoje nuotr./Amalfio miestas Italijoje
Vestuvės Italijoje nuotr./Amalfio miestas Italijoje

Kaip keliauti Amalfio pakrantėje?

Geriausia – nuosava jachta. Cha cha cha. Pasvajoti juk galima? Amalfis strategiškai patogi vieta keliauti ir aplankyti likusius pakrantės miestelius. Iš jūrų uosto galite keliauti į Pozitaną, Sorentą, Kaprio salą arba Salerno traukinių stotį. Jūrų transportas gerai išvystytas, todėl keltais daug greičiau ir lengviau pasieksite norimas vietas nei mašina. (it. Travelmar tvarkaraščiai ir bilietų kainos https://www.travelmar.it/it/orari).

Vestuvės Italijoje nuotr./Amalfio miestas Italijoje
Vestuvės Italijoje nuotr./Amalfio miestas Italijoje

Jeigu nusprendėte atvykti mašina, nesiskųskite dėl eismo spūsčių. Juk pagalvokite – ramiai ir gražiai sau gyveno žmonės, su asiliukų pagalba atlikdavo visus darbus, pravažiuodavo karts nuo karto mašinos. Kol vieną dieną pradėjo plūsti turistų srautai iš viso pasaulio keliais, kurie tikrai nebuvo pritaikyti atlaikyti tokį didelį jų kiekį, o ypač – nemokančių vairuoti pakrantėje. Čia eismas turi savas taisykles, vietiniai autobusų vairuotojai praleidžia lengvąsias mašinas, taip stengdamiesi nesudaryti ilgų eilių už savęs.

Ne visada užtenka ir viešojo transporto (it. SitaBus tvarkaraščiai, dažniausiai nebūna labai jau tikslūs https://www.sitasudtrasporti.it/orari/campania/amalfi).

Mašinomis ypač sunku rasti laisvą parkavimo vietą aikštelėje, kuri dažniausiai būna prieš įvažiavimą į miestą ir sezono metu būna užimta net pirmadienio rytą (it. Luna Rossa, kainos https://www.comune.amalfi.sa.it/materiali/1778.pdf).

Vestuvės Italijoje nuotr./Amalfio miestas Italijoje
Vestuvės Italijoje nuotr./Amalfio miestas Italijoje

Kur skaniai pavalgyti Amalfi mieste?

Restoranas SENSI
ADRESAS: Via Pietro Comite 4, 84011 Amalfi

Mano mėgiamiausias restoranas pačiam Amalfio mieste. Graži moderni ir rami aplinka, įspūdingas vaizdas iš terasos. Ir nuostabi šefo Alessandro virtuvė. „Sensi“ restoranas – tai tradicinės ir modernios virtuvės mišinys. Meniu 5 patiekalų pasirinktinai nuo 80 Eur, atskiri patiekalai 14-35 Eur.

Vestuvės Italijoje nuotr./Amalfio miestas Italijoje
Vestuvės Italijoje nuotr./Amalfio miestas Italijoje

Restoranas STELLA MARIS
ADRESAS: Corso delle Repubbliche Marinare 2, 84011 Amalfi SA

Marina Grande, ant jūros kranto, labai skanūs šviežios žuvies patiekalai, kainos – 12-28 Eur už patiekalą, nėra degustacinių meniu, bet ir pietų metu galite valgyti picą. Prieš vakarienę galima užsukti ir aperitivo.

Restoranas LOCANDA DEL MARINAIO
ADRESAS: Via Lorenzo d’Amalfi 20, 84011 Amalfi

Turistinis meniu – 3 patiekalai (pasirinktinai iš 9) tik 20 Eur! Kaip Amalfio pakrantėje – labai gera kaina už kokybiškus patiekalus.

Skanėstai pas ANDREA PANSA
ADRESAS: Piazza Duomo 40, 84011 Amalfi

Tai yra seniausi saldumynų gamintojai Amalfio mieste. Jų gaminiai žinomi visoje Italijoje, o konkursus konditerijos srityje laimi visame pasaulyje. Tiesiog privalu ir būtina užsukti bei paskanauti jų gaminių. Žymiausias yra citrinų desertas, it. delizia al limone. Mano mėgiamiausias yra pistacijų riešutų tortas, it. torta al pistacchio. Aš nesu saldumynų mėgėja, bet būnant Amalfyje nevalgyti pas Pansą būtų nuodėmė. Jeigu atsisėsite prie pagrindinėje gatvėje esančio staliuko paragauti saldumynų su kava, jums kainuos brangiau. Espresso – apie 8 Eur, nors vieną kartą atostogaujant tikrai galima pasilepinti. Jeigu nenorite išlaidauti, siūlau gerti prie baro arba užsisakyti išsinešimui.

Vestuvės Italijoje nuotr./Amalfio miestas Italijoje
Vestuvės Italijoje nuotr./Amalfio miestas Italijoje

Autentiška citrinų granita SPORTA DELLA MARINA
ADRESAS: Piazza Duomo 2, 84011 Amalfi

Jeigu norite atsigaivinti ir paragauti ne bet kokių, o būtent Amalfio citrinų, turinčių DOP žymą, turite prasukti pro šį barą. Čia viskas daroma iš citrinų: šviežiai spaustos citrinų sultys, granita, ledai. Išties pajusite tikros citrinos skonį, kuris jūsų gomuryje liks labai ilgai.

Kur gerai išsimiegoti Amalfi mieste?

Jeigu piniginė leidžia apie kainą negalvoti, toliau galite ir neskaityti, ir rinktis iš „Booking“, kas mieliausiai jūsų širdžiai. Amalfio pakrantė turi įspūdingo grožio viešbučius su vaizdais, kurie atima žadą. Prabusti su tokiais vaizdais tikrai vaizdai išliks ilgam.

Vestuvės Italijoje nuotr./Amalfio miestas Italijoje
Vestuvės Italijoje nuotr./Amalfio miestas Italijoje

NH Hotel Convento Amalfi 5*Luxury
ADRESAS: Via Annunziatella 46, 84011 Costiera Amalfitana

Vienas iš gražiausių mano matytų viešbučių, ir apskritai vienas įspūdingiausių visoje Amalfio pakrantėje. Įsikūręs buvusiame moterų vienuolyne, su žadą atimančiu vaizdu į visą miestą. Turi savo autobusiuką, kuris kursuoja viešbutis – Amalfio miestas. Itin patogu, nes kitaip kelionė taksi kelis metrus kainuoja 20 Eur. Norintiems prabangos – visos įmanomos paslaugos, bet teks papurtyti piniginę. Nakvynė 300-1500 Eur už naktį priklausomai nuo sezono.

Miramalfi Hotel 4*
ADRESAS: Via Salvatore Quasimodo 3, 84011 Amalfi

Netoli Amalfio – gražus keturių žvaigždučių viešbutis su baseinu ir vaizdinga panorama į miestą. Nakvynė 150-500 Eur už naktį priklausomai nuo sezono.

Holidays Baia Amalfi 3*
ADRESAS: Via Matteo Camera 5, 84011 Amalfi

Turi 8 kambarius ir vieną kambariuką su didele terasą į visą Amalfio uostą. Tik to kambariuko dušas nėra labai naujas. Vienintelė bėda, kad yra 3 aukšte, be lifto, o senoviniai laiptai gan aukštoki. Mėgstantiems sportuoti tinka. Beje, visai šalia miesto, beveik mieste, nereikia taksi, pasiekiama pėstute per 3 minutes. Geriau rašykite tiesiogiai, norėdami užsisakyti. Kainos super geros – 80-150 Eur už naktį priklausomai nuo sezono.

Vestuvės Italijoje
Komentarai: 3

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje