-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Japonija po pustrečių metų pertraukos vėl atveria sienas turistams

Japonija antradienį po pustrečių metų pertraukos vėl atvėrė sienas turistams, o pareigūnai tikisi, kad silpnos jenos suviliotų keliautojų antplūdis paskatins šalies ekonomiką.
Ruduo Japonijoje
Ruduo Japonijoje / 123rf.com nuotr.
Temos: 2 Japonija Turizmas

Įpusėjus rytui į Japoniją jau plūstelėjo turistai iš Izraelio, Prancūzijos ir Didžiosios Britanijos.

Šalis COVID-19 pandemijos pradžioje uždarė savo sienas ir tik neseniai pradėjo atsargiai priimti atvykėlius.

Birželio mėnesį pradėta leisti turistams lankytis grupėmis su gidais, o kiek vėliau reikalavimai buvo dar labiau sušvelninti, įtraukiant savarankiškų ekskursijų paketus.

Nuo antradienio bevizis režimas atnaujintas keliautojams iš 68 šalių ir teritorijų, panaikinti atvykstančiųjų skaičių apribojimai bei reikalavimas įsigyti kelionių paketus.

Visgi kai kurios taisyklės išliks galioti, o turistai privalės pateikti skiepų įrodymą arba neigiamą koronaviruso testo, atlikto likus trims dienoms iki išvykimo, rezultatą.

Prieš prasidedant pandemijai, Japonijos vyriausybė buvo nustačiusi 40 mln. lankytojų tikslą 2020-aisiais – metais, kai Tokijas turėjo surengti vasaros olimpines žaidynes.

123rf.com nuotr. / Osaka, Japonija
123rf.com nuotr. / Osaka, Japonija

2019 metais Japonija sulaukė rekordinio 31,9 mln. užsienio lankytojų skaičiaus, tačiau 2021-aisiais šis skaičius sumažėjo iki 250 tūkst. atvykėlių.

Japonijoje vis dar galioja daugelis sveikatos apsaugos gairių, padėjusių šaliai apriboti mirčių nuo COVID-19 skaičių iki maždaug 45,5 tūkst. – gerokai mažesnio rodiklio nei daugelyje kitų išsivysčiusių šalių.

Gyventojai tebedėvi veido kaukes, nors jos nėra privalomos, o parlamentas ketina priimti teisės aktus, leidžiančius viešbučiams neteikti paslaugų tiems klientams, kurie atsisako dėvėti veido kaukes ar laikytis kitų sveikatos taisyklių.

Veido kaukės dėvimos ne tik patalpose ir viešajame transporte, bet net ir lauke, nors vyriausybė teigia, kad jos nebūtinos lauke neperpildytose vietose.

123RF.com nuotr. / Japonija
123RF.com nuotr. / Japonija

Rankų dezinfekavimo priemonių galima rasti prie daugelio įmonių įėjimų, o plastikinės pertvaros taip pat dažnai naudojamos restoranuose.

Kitas svarbus pokytis turistams bus silpnas jenos kursas, kurios kursas JAV dolerio atžvilgiu svyruoja apie 145 jenų už vieną JAV dolerį. Tokio lygio nebuvo regėti jau du dešimtmečius.

Vyriausybei jau teko kartą įsikišti, kad palaikytų nacionalinę valiutą, o ministras pirmininkas Fumio Kishida paminėjo jenos silpnumą kaip veiksnį, kuris, kaip jis tikisi, pritrauks turistų.

Pasak kelionių agentų, paklausos tikrai netrūksta.

Po to, kai rugsėjį buvo paskelbta apie planuojamą sienų atvėrimą, „prašymų tiesiog plūstelėjo, neturime pakankamai laiko išnagrinėti visus juos“, teigė Paryžiuje įsikūrusios kelionių agentūros „Destination Japan“ atstovas Antoine'as Chanthavongas.

Vis dėlto, bent jau kol kas, bilietai nėra pigūs, degalų kainoms sparčiai kylant, o oro linijų bendrovėms tenkant rinktis aplinkinius maršrutus, kad išvengtų Rusijos oro erdvės.

Be to, nepaisant visos paklausos atsigavimo, mažai tikėtina, kad turistų skaičius greitu metu pasieks 2019 metų lygį.

Prieš pandemiją keliautojai iš Honkongo ir Kinijos sudarė 37 proc. visų užsienio lankytojų Japonijoje ir generavo 44 proc. pajamų iš turizmo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius