Dabar populiaru
Publikuota: 2017 kovo 3d. 17:08

JAV gyvenanti lietuvių pora į kelionę po pasaulį su dviračiais leidosi su 11 mėnesių dukra

Diana Aleknaitė ir Žilvinas Usonis, netradicinių kelionių „You Go Wild Adventures” įkūrėjai, į kelionę po pasaulį leidosi su dviem vaikais
Asmeninė nuotr. / Diana Aleknaitė ir Žilvinas Usonis, netradicinių kelionių „You Go Wild Adventures” įkūrėjai, į kelionę po pasaulį leidosi su vaikais

Diana ir Žilvinas gali ilgai pasakoti apie savo aistrą kelionėms, kuri prasidėjo porai nusprendus leistis į ketverių metų kelionę dviračiais aplink pasaulį. Jiedu ėmė taupyti: atsisakė romantiškų vakarienių mieste, laisvalaikio pramogų.

Sako, kad taupė taip stipriai, kad net skiepus užsisakė iš Lietuvos ir susileido patys. Taip surinko apie penkiolika tūkstančių dolerių. Išdalino likusius nereikalingus daiktus, nupirko dviratį Dianai ir ėmė ruoštis, rašoma LNK laidos „Bus visko“ pranešime spaudai.

Gyvenimas ant dviejų ratų minant pedalus pasirodė dar sudėtingesnis, nei buvo galima manyti prieš išvykstant. Lietus, šaltis, karštis ir nuolatinis raumenų skausmas tapo kasdienybe. Sunkiausia buvo susitaikyti su vienatve. Ištisus metus kasdien minant po 9 valandas nuo ankstaus ryto iki kol saulė nusileis didžiąją laiko dalį teko praleisti pačiam su savimi.

Asmeninė nuotr./Diana Aleknaitė ir Žilvinas Usonis, netradicinių kelionių „You Go Wild Adventures” įkūrėjai, ir jų kelionės
Asmeninė nuotr./Diana Aleknaitė ir Žilvinas Usonis, netradicinių kelionių „You Go Wild Adventures” įkūrėjai

Trejus ar net ketverius metus turėjusi trukti kelionė nutrūko vos įpusėjus. Pora jau buvo beveik pasiekusi etapą, kuriame baigę pervažiuoti Lotynų Ameriką turėjo pirkti bilietus ir skristi į Pietų Afrikos Respubliką. Visi planai pasikeitė ir kelionę teko atšaukti, kai Diana pasijuto besilaukianti.

Pora priėmė sprendimą grįžti atgal į Čikagą ir tikėjosi Dianai pagimdžius kelionę tęsti toliau. Sako, vaiko gimimas tėvų nepadaro neįgaliais. Tačiau vos gimus Benui, netruko pastoti antrą kartą ir gimė Adelė. Kai mažajai sukako 11 mėnesių, pora ryžosi vėl susikrauti visas kuprines ir sėsti ant dviračio Nikaragvos link, tik šįkart jau su abiem vaikais.

Žilvinas prisimena, kaip keliaujant link Gvatemalos baigėsi maistas ir dvi dienas nebuvo galimybės jo niekur įsigyti. Juokauja, kad vaikai buvo gyvi vandeniu ir saulės energija, tačiau per tris savaites išmokę prisitaikyti, keliautojai sako, kad, turbūt, nėra geresnės tėvystės mokyklos nei toks laikas praleistas visiems drauge.

Vedini savo aistros, Diana ir Žilvinas nusprendė įgyvendinti didžiausią svajonę - gyvenimą paversti viena ilga, nenutrūkstama kelione ir ėmė organizuoti netradicines ekspedicijas visame pasaulyje „You Go Wild Adventures”.

Asmeninė nuotr./Kelionės akimirka
Asmeninė nuotr./Kelionės akimirka
Asmeninė nuotr./Kelionės akimirka
Asmeninė nuotr./Kelionės akimirka
Asmeninė nuotr./Netradicinių kelionių „You Go Wild Adventures” įkūrėjų kelionės akimirka
Asmeninė nuotr./Netradicinių kelionių „You Go Wild Adventures” įkūrėjų kelionės akimirka
Asmeninė nuotr./Diana Aleknaitė
Asmeninė nuotr./Diana Aleknaitė
Asmeninė nuotr./Geriausia – nakvynė po žvaigždėtu dangumi
Asmeninė nuotr./Geriausia – nakvynė po žvaigždėtu dangumi

Atsirado šimtai norinčių bent kelioms savaitėms patirti tai, ką patyrė ši pora, pažinti svečias šalis bei jų kultūras, laiko mašina sugrįžti kelis šimtmečius atgal į civilizacijos nepaliestus džiunglių kaimelius. Pora įsitikinusi, kad šių laikų civilizacija sumenkino dvasinį pasaulį, žmonės tapo priklausomi nuo materialių turtų ir pamiršo tikrąsias vertybes.

Apie tai pora pasakos šeštadienį 17.30 val. LNK laidoje „Bus visko“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

00:46
01:42
00:37

Esports namai

Lietuviškas verslas

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje