Logika paprasta. Nuodingos pelės sumažins gyvačių populiaciją. Sumažėjus gyvačių skaičiui, padaugės paukščių, kurie yra pagrindinis gyvačių maistas. Kai bus daugiau paukščių, jie vėl galės naikinti vorus, kurie dėl sparnuočių populiacijos nepakankamumo yra užplūdę Guamą.
Kovo pabaigoje iš karinių oro pajėgų Guame Anderseno bazės dar kartą pakilo sraigtasparnis, kurio krovinys – negyvos pelės su paracetamoliu. Jos buvo išmėtytos salos vietose, kur klesti rudosios medžių gyvatės. Jau ne vienerius metus vykdoma tokia operacija, siekiant sumažinti gyvačių populiaciją saloje.
Gyvatynas Guamo saloje ne tik gąsdina gyventojus, bet ir daro didelę žalą ekologijai bei ekonomikai. Rudosios medžiuose gyvenančios gyvatės yra invazinė rūšis, kuri į salą netyčia buvo atvežta po Antrojo pasaulinio karo. Ją atskraidino tos pačios JAV karinės oro pajėgos, kurios dabar šių gyvių bando atsikratyti.
Gyvatės čia greitai suklestėjo ir tapo pagrindiniu grobuonimi, kurio mėgiamiausias patiekalas – paukščiai. Grėsmė kilo net 10-iai iš 12-os čia gyvenančių paukščių rūšių. Dvi rūšis gyvatės jau išnaikino.
Greitai paaiškėjo, kad paukščiai ne tik čiulbėdavo ir džiugindavo akį, o atliko labai svarbų vaidmenį gamtoje – jie naikino saloje gyvenančius vorus. Sparnuočių skaičiui drastiškai mažėjant, vorų populiacija žaibiškai išaugo. Skaičiuojama, kad jų saloje yra kone 40 kartų daugiau nei panašiose vietovėse kituose žemės kampeliuose.
Ne tik gyventojai patys nenori gyventi su gausybe vorų ir gyvačių. Kaip parduoti salos, kaip patrauklios turistinės krypties, įvaizdį, kai čia šeimininkauja gyviai, kurie didelei daliai žmonių kelia siaubą? Turizmas yra viena svarbiausių salos ekonomikos sričių.
Gyvačių įkandimas nėra nuodingas, ir paprastai jos vengia žmonių, tačiau keli milijonai jų sukelia kitas problemas – pavyzdžiui, nutraukia elektros laidus.
Mokslininkai sugalvojo originalų būdą, kaip suvaldyti gyvačių populiacijos augimą. Paprasčiausias paracetamolis rudosioms medžių gyvatėms yra nuodai, todėl mokslininkai sumanė jo prileisti į negyvas peles ir jas sušerti ropliams.
Pelėms taip pat padaromi nedideli kartotiniai parašiutai, kad jos užsikabintų ant medžių šakų, kur grobio ir ieško gyvatės. Pirmą kartą tokia operacija įvykdyta 2012 m., ir vėliau buvo kartojama. Paskutinį kartą pelių desantas išmestas kovo viduryje, tai vėl bus kartojama vasarą.
Vakarinėje Ramiojo vandenyno dalyje, Marianų archipelagui priklausanti Guamo sala priklauso JAV. Trečdalį salos teritorijos užima JAV karinė bazė.