Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2018 birželio 13d. 08:01

Kaip atrodo muziejus, kuriame šiaurės korėjiečiai mokomi nekęsti JAV

Amerikiečių karo žiaurumo muziejus Sinčone
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Amerikiečių karo žiaurumo muziejus Sinčone
Antradienį įvykęs JAV prezidento Donaldo Trumpo ir Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno susitikimas yra tikrai istorinis – šių šalių vadovai susitiko pirmą kartą per kelis dešimtmečius. Per juos buvo daug – ir kritikos, ir atvirų grasinimų, ir begalė priešiškos propagandos.

Šiaurės Korėjoje antiamerikietiškos nuotaikos skatinamos dar vaikystėje – tai vienas iš šios šalies piliečių nacionalinio identiteto pamatų. Per valstybinę televiziją, mokyklose vaikai mokomi nekęsti JAV ir tikėtis konflikto tarp abiejų šalių. Jo metu, anot valstybinės propagandos, Amerika bus sunaikinta.

Viena iš antiamerikietiškos propagandos priemonių yra Amerikiečių karo žiaurumo muziejus Sinčone. Muziejuje iki smulkių detalių pasakojama apie 1950 m. esą įvykdytas Sinčono žudynes. Aiškinama, kad tuomet Pietų Korėjos ir JAV pajėgos sistemingai išžudė apie 35 tūkst. civilių. Tokių kaltinimų nepatvirtina nei istorikai, nei nevyriausybinės organizacijos. Istorikų teigimu, Korėjos karas buvo itin žiaurus, tačiau nėra jokių įrodymų apie tokio masto žudynes.

„Skerdynės, kurias Sinčone įvykdė amerikiečiai imperialistiniai agresoriai, parodė, kad jie yra kanibalai, žudynėmis siekiantys malonumo“, – 2014 m. sakė šiame muziejuje apsilankęs Kim Jong Unas.

Šio Šiaurės Korėjos propagandinio muziejaus lankytojams vedamos ekskursijos su gidu – rodomos instaliacijos, vaizduojančios JAV ir Pietų Korėjos karių vykdytus kankinimus ir smurtą. Paveiksluose – žiaurios masinių žudynių scenos. Šiaurės korėjiečiai čia vaizduojami kaip kankiniai, narsiai pasitinkantys mirtį.

Ekskursijos kulminacija – vieta, kurioje pasižadama atkeršyti už žiaurumus. Lankytojai kviečiami išsakyti savo neapykantą JAV rėkiant antiamerikietiškus šūkius.

2017 m. šiame muziejuje apsilankė AFP fotografas, kuris įamžino, kas yra rodoma ekspozicijose. Įspėjame – kai kurie vaizdai gali šokiruoti.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

19:03
03:55
01:01

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Kiekvienas gali

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Interviu 15MAX
15MAX
15MAX
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje