Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 1d. 07:58

Kaip „Google Maps“ atrodo gatvė, jungianti Rusiją ir Šiaurės Korėją

Rusijos-Šiaurės Korėjos pasienis
„Google Maps“ nuotr. / Rusijos-Šiaurės Korėjos pasienis

Per beveik 15 metų „Google Maps“ yra sužymėję kone visą pasaulį, bet kai kurios šalys vis dar draudžia jos keliuose naudoti 360 laipsnių kameras. Viena iš tokių yra Šiaurės Korėja, bet neilgą sieną su ja turinti Rusija tokio draudimo neturi, rašo „Business Insider“.

Ilgiausios Šiaurės Korėjos sienos yra su Kinija šiaurėje bei pietuose – su Pietų Korėja. Trečioji kaimynė yra Rusija, su kuria Kim Jong Uno valdoma šalis turi tik 17 km bendrą sieną. Tai yra trumpiausia Rusijos tarptautinė siena.

Abi šalis jungia Korėjos ir Rusijos Draugystės tiltas (Družny tiltas), kuriuo eina traukinio bėgiai. Būtent šiuo tiltu, tikėtina, praėjusią savaitę Kim Jong Unas vyko į susitikimą su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu.

Kim Jong Uno šarvuotas traukinys praėjusią savaitę atvažiavo į Chasano stotį Primorės krašte prie sienos su Šiaurės Korėja.

„Scanpix“/AP nuotr./Kim Jong Unas Vladivostoke
„Scanpix“/AP nuotr./Kim Jong Unas Vladivostoke

Kadangi Rusija 2013 m. „Google Maps“ automobiliui leido gana arti privažiuoti prie pasienio, žemėlapyje galima patyrinėti, kaip atrodė Lineinajos gatvė, einanti visai šalia Šiaurės Korėjos teritorijos.

Pasinaudojus „Street View“ įrankiu, galima „privažiuoti“ taip arti pasienio, kad matytųsi šiek tiek Tumanajos upės, kuri eina tarp abiejų šalių. Taip pat matosi Šiaurės Korėjos pusėje stovintys du bokštai – vienas riestu stogu, o kitas primenantis kontrolės bokštą.

„Google Maps“ nuotr./Rusijos-Šiaurės Korėjos pasienis
„Google Maps“ nuotr./Rusijos-Šiaurės Korėjos pasienis

„Business Insider“ pažymi, kad nuotraukos darytos 2013 m., ir jose matomi žali laukai dabar gali atrodyti visai kitaip. 2017 m. buvo pasirodę vaizdai, kaip į šias vietas Rusija siunčia karinę techniką.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Talentingi vaikai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje