Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gruodžio 28d. 08:11

Keistos formos miškas Japonijoje – 50 metų trunkančio eksperimento rezultatas

Miškas Japonijoje
Japonijos žemės ūkio, miškininkystės ir žuvininkystės ministerijos nuotr. / Miškas Japonijoje

Praėjus beveik pusei amžiaus nuo eksperimento pradžios, viename Japonijos miške medžiai auga išskirtine forma. Iš viršaus žiūrint į juos nori nenori į galvą lenda mintys apie ratus javų laukuose.

Nors pamačius tokį vaizdą gali kilti noras patikėti konspiracinėmis teorijomis, iš tiesų yra racionalus paaiškinimas.

Šie spiraliniai medžių dariniai suformuoti Japonijoje ir yra matomi net per „Google Earth“. Tai – prieš beveik pusę amžiaus pradėto eksperimento pasekmė.

1973 m. dokumente Japonijos Žemės ūkio, miškininkystės ir žuvininkystės ministerija aiškina, kad tyrėjai įvykdė projektą, kurio tikslas – išnagrinėti ryšį tarp medžių aukščio ir tarpų tarp jų. Eksperimentiniu mišku buvo pasirinkta teritorija netoli Ničinano miesto.

Viena iš eksperimento dalių – kedrų susodinimas dešimties laipsnių kampu taip, kad būtų suformuoti koncentriniai apskritimai. Turėjo būti dešimt tokių apskritimų, bet panašu, kad buvo susodinti du.

Praėjus beveik penkiasdešimčiai metų, medžiai suaugo į kone idealiai taisyklingus apskritimus, kurie gerai matomi iš viršaus.

Valdžios planuose buvo nukirsti šiuos medžius po penkerių metų, tačiau visuomenės susidomėjimas tokius planus gali pakeisti. Nuotraukos su neįprastos formos mišku greitai išpopuliarėjo ne tik Japonijoje, bet ir visame pasaulyje, tad valdžia dabar dar kartą svarstys, koks likimas laukia miško.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje