Dabar populiaru
Publikuota: 2019 kovo 15d. 13:41

Keleivis oro linijoms turės sumokėti 6,5 tūkst. eurų už į variklį paleistas monetas

Shenzhen Airlines
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Shenzhen Airlines

Teismas nusprendė, kad Kinijos pilietis avialinijoms turės sumokėti 50 tūkst. juanių (6,5 tūkst. eurų) už tai, kad prieš lipdamas į variklį įmetė monetų – esą tai atneš sėkmę skrydžio metu.

Keleivis, kuris pristatomas tik pavarde Li, lipdamas trapu į variklį įmetė dvi monetas. Dėl tokio jo poelgio teko atšaukti visą skrydį, kadangi monetos variklyje sukėlė problemų dėl saugumo.

„Shenzhen Airlines“ keleiviams teko laukti kito skrydžio per visą naktį.

Incidentas įvyko 2017 m. liepą Uhano tarptautiniame oro uoste – viename iš didžiausių oro uostų centrinėje Kinijoje. Keleiviai turėjo skristi į Šenjangą.

Li aiškino, kad jis taip meldė sėkmingos kelionės – esą jį tam įkvėpė pokalbis su kitais žmonėmis oro uoste. Keleivis monetas į variklį įmetė lipdamas, apie 22.20 val. vakaro. Kiti keleiviai tai pastebėjo ir informavo įgulą.

Nedelsiant buvo pasiųsti darbuotojai, kad variklyje surastų monetas. Skrydis buvo atšauktas, atlikta nuodugni saugumo patikra.

Li buvo policijos sulaikytas oro uoste. Avialinijos jį padavė į teismą, reikalaudamos daugiau nei 70 tūkst. juanių žalos atlyginimo.

Pirmosios instancijos teismas visą sumą priteisė, tačiau Li pateikė apeliaciją. Antrosios instancijos teismas Li nurodė sumokėti 50 tūkst. juanių (6,5 tūkst. eurų).

Daug kinų tiki, kad monetos metimas į tam tikrą objektą – pradedant statulomis ir baigiant varpais šventyklose – atneš sėkmę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:19
00:58
01:38

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje