Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kelionės traukiniais – būdas pažinti Europą

Kelionė
„Shuterstock“ nuotr. / Kelionė
Šaltinis: 15min
0
A A

Europos šalių geležinkeliai siūlo daug vaizdingų kelionių maršrutų – Alpių viršūnės, Balkanų šalys, šiltieji Europos kurortai ir kitos nuostabios vietos. Nors Lietuvoje keliavimas traukiniais nėra labai populiarus, tačiau kitose Europos šalyse tai ypač mėgstamas kelionių transportas.

Traukiniai – viliojantis būdas keliauti

Kelionės traukiniais atveria daugiau galimybių pamatyti vietas, į kurias ne visada nuskrisite lėktuvu ar nenuvažiuosite automobiliu.

Įsigijus pigius tiesioginių skrydžių lėktuvų bilietus į pasirinktą miestą, galima rinktis dar vieną kelionės tikslą traukiniais. Lankydamiesi Belgijos sostinėje Briuselyje, keliautojai gali aplankyti Briugę. Viešint Milane galima rinktis dar daugiau krypčių – Nica, Verona, Venecija, Sinke Tere.

„Nors pastaraisiais metais padaugėjo keliaujančių su pigių skrydžių bendrovėmis, keliavimas traukiniais ir toliau išlieka vienas patogiausių būdų pažinti Europą, nes traukiniai pasiekia atokesnes vietoves, kelionės metu galima pro langą stebėti nuolat besikeičiančius vaizdus, naudotis mobiliuoju ryšiu ir internetu, atvykti tiesiai į miesto centrą, negaišti laiko eismo kamščiuose, registracijoms bei bagažo atsiėmimui. Be to, keliaujant traukiniu nereikia nerimauti dėl netinkamų oro sąlygų, galinčių sutrikdyti eismą.“ – pasakoja „Zigzag Travel“ kelionių agentūros rinkodaros vadovė Daiva Bartusevičiūtė.

Labiausiai pamėgtos šalys kelionėms traukiniu yra Prancūzija, Italija, Ispanija, Portugalija, Šveicarija, tačiau dažniausiai, ypač jaunimas, renkasi bilietą kelionei po visą Europą.

Bilietai ir rezervacijos

Keliaujant traukiniais galite rinktis įvairių tipų bilietus. Tai gali būt ne tik vienkartiniai tam tikro maršruto bilietai, tačiau ir bilietai skirti kelioms kelionėms tam tikroje šalyje, regione, ar net didžiojoje dalyje Europos.

Vis dažniau keleiviai renkasi „InterRail Pass“ bilietus. „InterRail suteikia visišką pasirinkimo laisvę.

Tai galimybė bet kurioje stotyje iššokti iš traukinio ir sustoti susipažinti su naujomis vietovėmis, nebijant nukrypti nuo suplanuoto kelionės maršruto.

Tai ir galimybė keisti maršrutą kada nori. Šis keliavimo būdas jau turi gerbėjų mūsų šalyje, jų kasmet daugėja. Lankstumas, nuotykiai ir prieinama kelionės kaina – pagrindinės „InterRail“ populiarumo priežastys. Dažniausiai su „InterRail Pass“ ryžtasi keliauti jaunimas, tačiau keliauja ir šeimos.“ – tvirtino D.Bartusevičiūtė

Įsigijus bilietus dažnai būna svarbu pasirūpinti ir papildoma vietos traukinyje rezervacija. Rezervacija ne visada yra privaloma, tačiau keliaujant kai kuriais traukiniais ji būtina.

Iš Lietuvos kelionės prasideda lėktuvu arba autobusu

Kadangi išvykimas traukiniais iš Lietuvos nėra patogus, dauguma keliautojų traukiniais iš Lietuvos renkasi maršrutus, prasidedančius užsienio miestuose.

Dažniausiai lietuviai keliones pradeda iš Varšuvos, iki kurios itin pigu nusigauti autobusu.  Dar vienas būdas – skristi į pasirinktą Europos miestą ir iš ten kelionę tęsti traukiniu.

Pamėgti maršrutai ir keliavimo galimybės

„Labiausiai pamėgtos šalys kelionėms traukiniu yra Prancūzija, Italija, Ispanija, Portugalija, Šveicarija, tačiau dažniausiai, ypač jaunimas, renkasi bilietą kelionei po visą Europą ir nuo Lenkijos kerta senąjį žemyną iki Portugalijos“, – pasakoja D.Bartusevičiūtė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje