Dabar populiaru
Publikuota 2022 10 06, 14:45

Ketvirtadienį streikuoja Vokietijos pigių skrydžių bendrovės „Eurowings“ pilotai

Tūkstančiai Vokietijos pigių skrydžių bendrovės „Eurowings“ klientų ketvirtadienį susidūrė su kelionių sutrikimais, nes dėl pilotų streiko vežėja atšaukė daugybę skrydžių.
„Eurowings“ orlaivis
„Eurowings“ orlaivis / 123RF.com nuotr.

„Lufthansa“ patronuojama įmonė teigė, kad maždaug pusė iš 516 suplanuotų skrydžių atšaukti dėl įtakingos profsąjungos „Cockpit“ organizuoto streiko, kuris paveiks iki 30 tūkst. keleivių.

„Eurowings“ pilotai reikalauja sutrumpinti maksimalų skrydžių laiką ir pailginti poilsio laikotarpius, tuo metu įmonės vadovybė tokius reikalavimus laiko „neproporcingais ir neatsakingais“.

„Nepaisant dviejų būsimų atlyginimų padidinimų per ateinančius keturis mėnesius, sieksiančių gerokai daugiau nei 10 proc., „Cockpit“ reikalauja 14 papildomų poilsio dienų per metus, taip pat penkiomis valandomis sumažinti maksimalų savaitės darbo valandų skaičių“, – pažymėjo vežėjos finansų skyriaus ir žmogiškųjų išteklių departamentų vadovas Kai Duve.

Pasak jo, dėl to 20 proc. „Eurowings“ skrydžių taptų „neįmanomi“.

Kiek anksčiau šią savaitę apie streiką paskelbusi „Cockpit“ teigė, kad derybos nutrūko, o kolektyviniai veiksmai yra vienintelis būdas įgyvendinti pilotų reikalavimus.

„Cockpit“ atstovas Matthiasas Baieris sakė, kad „Eurowings“ „reguliariai stumia darbuotojus iki didžiausių leistinų ribų“.

Profsąjunga teigė esanti atvira tolimesnėms deryboms.

Europos aviacijos sektorių pastaraisiais mėnesiais sukrėtė virtinė pilotų, skrydžių palydovų ir antžeminio personalo streikų.

123RF.com nuotr. / Lėktuvai
123RF.com nuotr. / Lėktuvai

Didelė infliacija paskatino reikalavimus kelti atlyginimus, o sektoriuje vis dar trūksta darbuotojų po to, kai per koronaviruso pandemiją buvo atleisti tūkstančiai jų.

„Lufthansa“ pilotai praėjusį mėnesį sutiko nestreikuoti bent iki kitų metų birželio pabaigos pagal susitarimą dėl atlyginimų, pasiektą su oro linijų bendrove.

„Eurowings“ teigė besitikinti, kad penktadienį skrydžiai iš esmės vyks kaip suplanuota.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje