Dabar populiaru
Publikuota: 2019 lapkričio 5d. 10:52

Kinijos provincija uždarė visus stiklinius tiltus

Aukščiausias pasaulyje stiklo tiltas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Aukščiausias pasaulyje stiklo tiltas

Stikliniai Kinijos tiltai kalnuose pritraukia minias turistų, tačiau po kelių incidentų viena Kinijos provincija nusprendė visus juos uždaryti kilus nerimui dėl saugumo.

Kinija iš viso turi apie 2,3 tūkst. stiklinių tiltų ir takų vaizdingose vietovėse. Jie itin populiarūs, nes suteikia progą keliaujant jais pasigėrėti fantastiškais vaizdais – kalnais, kriokliais ir bedugne po kojomis.

Nors visuomet tikinama, kad stikliniai tiltai yra saugūs, tačiau ant jų įvyko ne vienas incidentas – įskaitant dviejų žmonių žūtis ir nemažai sužeidimų. Vienas lankytojas žuvo, kai paslydo ant stiklinio paviršiaus ir susitrenkė galvą.

Hebėjaus provincija Kinijos šiaurės rytuose priėmė sprendimą dėl nelaimingų atsitikimų lankytojams neleisti lipti ant 32 stiklinių tiltų, takų ir apžvalgos aikštelių.

Uždarytas ir stiklinis tiltas Hongyagu, kuris dar visai neseniai buvo ilgiausias stiklinis tiltas pasaulyje. Jo ilgis – 488 m, plotis – 4 m, o struktūra driekiasi 218 m virš slėnio su dviem stačiais skardžiais. Tiltas buvo atidarytas 2018 m. liepą.

Tiesa, ilgiausiojo titulą jis prarado šiemet. Kitoje Kinijos provincijoje pavasarį atidarytas 518 metrų tiltas iš stiklo. Stiklinė konstrukcija sukurta turtingajame Huasi kaimelyje, Dziangsu provincijoje. Tiltas nutiestas pramogų parke „Huaxi World Adventure Park“, virš žemės jis pakilęs maždaug 100 metrų.

Uždarytas ir Rytų Taihangšane esantis stiklinis takas kalnuose, kuris turėjo ir specialiųjų efektų. Lankytojai buvo gąsdinami, neva stiklas po jų kojomis sutrūkinėja.

Kinijos valdžia nori atlikti išsamius kiekvienos tokios stiklinės struktūros saugumo patikrinimus, ir tik tada šias lankytinas vietas vėl atverti žmonėms. Kiek tai gali užtrukti, neprognozuojama.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

02:07
04:15
01:33

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje