Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 12d. 12:20

Kipras Lietuvą priskiria C kategorijai – turistų nebeįsileis

Fig Tree Bay, Kipras
123rf.com nuotr. / Kipras

Kipras praėjusią savaitę paskelbė sugriežtintą karantiną, kuris tęsis tris savaites. Išaugus užsikrėtusiųjų COVID-19 skaičiui, vakarais galioja komendanto valanda, o dienomis namus leidžiama palikti tik gavus leidimą. Turistų iš Lietuvos Kipras kurį laiką taip pat neįsileis.

Kipras valstybes skirsto į tris kategorijas – A, B ir C. Iš A kategorijos šalių atvykstantiems keliautojams prieš kelionę tereikia iki išvykimo gauti elektroninę Kipro skrydžio kortelę (Cyprus Flight pass), iš B kategorijos – turėti neigiamą COVID-19 testą. Iš C kategorijos šalių leidžiama atvykti tik išimtiniais atvejais.

Lietuvos ambasada Graikijoje pranešė, kad sausio 13 dienos Lietuva įtraukiama į C šalių kategoriją.

Skrendant iš C kategorijos šalies atvykti leidžiama tik:

– Kipro Respublikos piliečiams ir jų šeimoms;

– Nuolatiniams Kipro gyventojams ir jų šeimoms;

– Diplomatams ir tarptautinių misijų darbuotojams;

– Turintiems specialius leidimus asmenims.

Jeigu sąlygas atitinkate, prieš atvykstant reikia turėti užpildytą „Cyprus flight pass“, pateikti įrodymą dėl neigiamo COVID-19 testo, atlikto ne anksčiau kaip 72 val. iki skrydžio, rezultato, taip pat visi atvykę turės saviizoliuotis 14 dienų.

Daugiau informacijos apie taikomus reikalavimus galite rasti anglų kalba čia.

Skrydžius iš Lietuvos į Kiprą organizuodavo „Ryanair“ ir „WizzAir“, tačiau pastarųjų oro linijų kalendoriuje matyti, kad artimiausias skrydis yra tik kovo mėnesį. „Ryanair“ skrydžius atnaujinti kol kas ketina tik balandį.

Paskelbus sugriežtintą karantiną, Kipre viešasis gyvenimas tapo labai apribotas. Privaloma dėvėti apsaugines veido kaukes tiek uždarose patalpose, tiek lauke. Draudžiami asmenų susibūrimai viešose ir privačiose erdvėse.

Draudžiamas bet koks asmenų judėjimas lauke nakties metu tarp 21:00 val. ir 5:00 val. Tarp 5.00 val. ir 21.00 val. judėjimas leidžiamas tam tikrais žemiau nurodytais atvejais, apie išėjimą iš namų informuojant trumpąja SMS žinute numeriu 8998. Žinutėje įrašoma viena iš aštuonių judėjimo priežasčių (skaičius), asmens tapatybės dokumento numeris bei zip kodas (keturių skaitmenų pašto kodas). Leidžiama siųsti iki 2 žinučių per parą. Priežastys:

  1. vykimas į vaistinę, pas gydytoją, atlikti Covid-19 testo ar vakcinuotis;
  2. vykimas apsirūpinti pirmojo būtinumo prekėmis;
  3. vykimas į banką (jei paslauga neteikiama elektroniniu būdu);
  4. vykimas į valstybės ar savivaldos instituciją, kai to negalima išvengti;
  5. vykimas su tikslu suteikti pagalbą jos reikalingiems asmenims;
  6. individualus sportas nenutolstant nuo namų, neviršijant 2 asmenų kartu skaičiaus
  7. vykimas į ceremoniją ar apeigas (laidotuves, vestuves, krikštynas), jose leidžiama dalyvauti tik artimiausiems giminaičiams neviršiant 10 asmenų skaičiaus;
  8. kita neišvengiama ir galima pagrįsti, įvertinant galiojančius pandeminius ribojimus, priežastis.

Atsakymų į dažniausiai užduodamus klausimus dėl naujų ribojimų šalies viduje sąrašą galite rasti anglų kalba čia: https://www.pio.gov.cy/coronavirus/uploads/8012021_questionsandanswersEN.pdf

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Talentingi vaikai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje