Dabar populiaru
Publikuota: 2021 vasario 19d. 17:00

Klaipėdos kruizinis sektorius gali atsigauti anksčiau, nei tikėtasi: „Turime norinčių plukdyti vakcinuotus keleivius“

Kruizinis laivas "Aida Vita"
J.Andriejauskaitės/15min.lt nuotr. / Kruizinis laivas "Aida Vita"

„Aš būčiau optimistiškesnė kruizinio laivų sezono planuotoja“, – sako Uosto direkcijos tarptautinių ryšių ir protokolo vadovė Kristina Gontier. Bendraudama su kitų uostų ir turizmo sektoriaus kolegomis ji brėžia šviesesnę šio sezono perspektyvą. Uosto direkcijos 2021 metų kruizinės laivybos sezono sąraše – 55 laivai. Klaipėdos turizmo informacijos centro direktorė Romena Savickienė sako, kad nors vakcinavimas įpūtė nemažai vilties, jog šis sektorius jau ims atsigauti, visgi spėja, kad kruizinių laivų Klaipėdoje šį sezoną sulauksime negausiai.

Pirmasis kruizinis laivas Uosto direkcijos sąraše – gegužės 9-ąją kelionę suplanavęs britiškasis „Spirit of Adventure“. Tačiau dėl pavasarį registruotų laivų vizitų labai abejojama. Manoma, jog kruizinių lainerių galbūt bus galima sulaukti vasarai įsibėgėjus – liepą ar rugpjūtį.

„Yra kruizinė kompanija „Saga“, kuri turi realius norus atvykti į Klaipėdą su vakcinuotais keleiviais iš Didžiosios Britanijos. Keleiviai būtų vyresni, apie 50–60 metų, visi vakcinuoti, bet kol kas net ir žinant šią informaciją tai skamba tarsi iš fantastikos pasaulio. Kyla daug klausimų, jei toks laivas ir atvyktų. Pavyzdžiui, ar bus galima keliauti tarp savivaldybių? Kokius reikalavimus kels uostas, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras atvykusiems?

Pagal šiuo metu galiojančius reikalavimus, vakcinuoti, persirgę koronavirusu žmonės gali vykti be saviizoliacijos laikotarpio, bet nėra aiškaus algoritmo, kaip viskas galėtų būti. Planuojama, bet kiek ir ko bus tiksliai, turbūt niekas negalės atsakyti, priklausys nuo Vyriausybės potvarkių“, – kalbėjo Klaipėdos turizmo informacijos centro direktorė R.Savickienė.

Vakcinuoti asmenys grėsmės nekeltų, tačiau aiškumo, ar jie galės išvykti iš Klaipėdos, nėra.

Ji ketina kreiptis į ministeriją ir aiškintis situaciją, ar, atplaukus kruiziniam laivui su vakcinuotais keleiviais, šie galės judėti tarp savivaldybių, jei toks draudimas nebus išnykęs. Paprastai turistai mielai lankosi Palangoje, Kuršių nerijoje ar Šilutėje. Vakcinuoti asmenys grėsmės nekeltų, tačiau aiškumo, ar jie galės išvykti iš Klaipėdos, nėra.

Prognozuoja keletą laivų

R.Savickienė sako, kad nors į Klaipėdą užsiregistravusių atvykti kruizinių laivų sąraše jų yra kone šešios dešimtys, tiek laivų vargu ar atvyks į uostamiestį.

„Visi tikisi, kad greit praeis vakcinavimas, bet esam realistai – plosim, jei turėsim bent 10 laivų. Tai bus atskaitos taškas nuo balto lapo. Gegužę sezonas greičiausiai neprasidės, nebent būtų išskirtinės sąlygos tokiems kaip „Saga“ su vakcinuotais žmonėmis. Optimistiškai žiūrime, jei kruizinis sezonas prasidės liepą, bus smagu. Viską vertinam realiai. Tikėtis, kad visas atvykstančias grupes sudarys tik vakcinuoti keleiviai, nelabai realu“, – mano vadovė.

Žvelgia optimistiškai

Uosto direkcijos atstovė Kristina Gontier sako esanti optimistiškesnė. Po naujų metų, moters teigimu, šioje rinkoje juntamas sujudimas.

„Kruizinės registracijos ne senos, o naujos, viskas realu. Aš būčiau optimistiškesnė kruizinio sezono prognozuotoja. Manau, vakcinacija duos teigiamą poveikį, ji įsibėgėja, su ja susijęs ir pozityvumas. Jei vakcinavimas įvyks, gali formuotis naujas sąrašas, šalis juk nedidelė, kritinė masė bus paskiepyta. Praėjusiais metais kai kurie laivai spontaniškai formavo nedideles keleivių grupes, trečdalis ar pusė laivo, skambindavo į uostus ir klausdavo, ar priimsit. Mes nepriėmėm jų, prašėsi, bet tokia buvo Lietuvos pozicija“, – sakė K.Gontier.

Pasak jos, nedideli uostai, tokie kaip Klaipėda, turizmo kontekste išliks populiarūs, nes juose tiesiog saugiau. Iš čia galima saugiai nuvykti į Palangą ar Kuršių neriją, kur taip pat nėra gausu žmonių.

Anot K.Gontier, plačiąja prasme kruizinių laivų sektorius pasaulyje neatsigaus, kol neatsinaujins kelionės JAV. Kol kas rytinėje ir vakarinėje pakrantėje stovintys kruiziniai laivai negali palikti savo uostų.

„Ten nuotaikos prastos, kol kas laivams neleidžiama išvykti iš jų bazių JAV. Tokios bendrovės kaip „Carnival“, „Royal Carribean“ laukia pagerėjimo. Situacija ten sudėtinga, bet Europos kruizinės linijos – italų „Costa“, Vokietijos „Aida“ ir kelios kitos – visai geromis nuotaikomis gyvena. Europos bendrovės žada plaukti. Pirmas laivas Klaipėdoje gegužę nemanau, kad būtų realu, bet nuo birželio vidurio, manau, visai tikėtina“, – sakė K.Gontier, kontaktuojanti su kruizinių linijų atstovais, taip pat šiuos laivus vienijančiomis asociacijomis.

Laukia vakcinų

R.Savickienė sako, jog ministerijos ketina teirautis ir kitu opiu klausimu – dėl turizmo sektoriaus darbuotojų vakcinavimo.

„Kurioje eilėje yra turizmo sektorius? Ar gidai šį sezoną bus vakcinuoti? O turistinių autobusų vairuotojai, muziejų darbuotojai? Turizmo sektorius yra vienas labiausiai nukentėjusių, jei norime prikelti, turėtų būti skirtas prioritetas. Sanatorijų darbuotojai priskiriami prie medicinos personalo, skiepijami anksčiau, bet viešbučių darbuotojai, kultūrininkai kol kas yra bendroje eilėje kaip ir turizmo centro darbuotojai. Sektorius nukentėjęs, jį reikia skatinti ir kelti. Galėtų būti svarstomas pagreitinimas, kaip ir kavinių darbuotojams“, – kalbėjo vadovė.

Kurioje eilėje yra turizmo sektorius? Ar gidai šį sezoną bus vakcinuoti? O turistinių autobusų vairuotojai, muziejų darbuotojai?

Nepaisant miglotos situacijos, turizmo agentūros dirba kartu su kruizinėmis linijomis ir kuria įvairius maršrutus, vadinamuosius „burbulus“.

„Kruizinės kompanijos rašo reikalavimus, kad būtų puiku, jei galerijose nebūtų svetimų žmonių. Jei įmanoma, vaikštant Teatro aikštėje, kad nebūtų švenčių, būtų atskirti atvykusių turistų ir vietinių žmonių srautai. Tai būtų daroma ne tik dėl kruizų, bet dėl abiejų pusių, ir vietiniai jaustųsi saugiai, ir atvykėliai. Yra pageidavimas būti daugiau gamtoje. Kuriami maršrutai, nes, be jokios abejonės, visi nori pradėti. Kiekvienas žingsnis labai svarbus“, – kalbėjo R.Savickienė.

Komentarai: 3

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje