Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klimkevičius žygiu žemaitukais iki Juodosios jūros paneigs istorinį mitą (nuotraukos)

Legendinį žygį entuziastai pakartos su garsiaisiais žirgais – žemaitukais
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Legendinį žygį entuziastai pakartos su garsiaisiais žirgais – žemaitukais.
Šaltinis: 15min
0
A A

Dešimt raitelių ir penkiolika užsispyrusių žemaitukų rudenį leisis Vytauto Didžiojo keliais iki Juodosios jūros. Giedriui Klimkevičiui ir jo tėvui kilusia idėja bus atgaivinta Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) laikotarpio istorija, Europai ir pasauliui pademonstruota ištverminga žemaitukų veislė ir paneigtas istorinis mitas, kad Vytautas Juodojoje jūroje šiuos žirgus pagirdė.

„Mes žirgų Juodojoje jūroje tikrai negirdysime – nebent numaudysime“, – šypsodamasis tikino raitelių komandos vadovas Vaidas Ruibys.

Rugsėjo 8 dieną, kai buvo numatytas Vytauto Didžiojo karūnavimas, raiteliai su žirgais, lydimi 25 aptarnaujančio personalo komandos narių, išjos į keturiasdešimt dienų kelionę per Lietuvą ir Baltarusiją į Ukrainą. Jodami apie 50 kilometrų kasdien, žygio dalyviai aplankys svarbius LDK istorinius objektus ir, kaip žada, atgaivins istoriją.

„Kartą bendravome su tėčiu ir jis prisiminė, kad Odesoje prie Juodosios jūros matė lentą, kurioje parašyta, kad čia buvo atžygiavęs Vytautas Didysis. Tada tėtis man pasakė: „Tai imk ir tu nujok!“ Įsikabinau šios minties ir pusę metų nepaleidau, – šypsodamasis prisiminė žygio iniciatorius G.Klimkevičius. – Mūsų misija – nauju žvilgsniu pasižiūrėti į LDK istoriją, parodyti, kokia didelė tai buvo valstybė. Taip pat Europai ir pasauliui norime parodyti Lietuvos žirgininkystės pasididžiavimą – žemaitukus, kurie nėra pakankamai įvertinti.“

Keturkojai žygio dalyviai aktyviai ruošiami būsimai kelionei: kasdien treniruojami 4 valandas, maitinami daugiau nei kilogramu avižų, o didelė dalis jų specialiai šiam žygiui buvo iškastruoti.

„Be karo žirgų – žemaitukų, nebūtų buvusios ir LDK. Tai tobula veislė: jais galima joti į bet kurią vietą, kur karšta ar šalta, jie puikiai įveikia pelkes, nes moka išsilaikyti ant kupstų, ir ėda labai nedaug, – komplimentų šiems ristūnams negailėjo Vilniaus žirgyno direktorius Stasys Svetlauskas. – Mes juos specialiai paruošėme šiam žygiui ir kastravome, nes kitaip nebūtų įmanoma jais joti – jie labai užsispyrę ir konkuruojantys tarpusavyje.“

Žygio metu žemaitukų ištvermę tirs Lietuvos veterinarijos akademijos specialistai. O apie visą kelionę ir LDK palikimą bus kuriamas dokumentinis filmas. Jis bus pristatytas ne tik Lietuvoje, bet ir Baltarusijoje, Ukrainoje, kitose Europos šalyse.

Juliaus Kalinsko/15 minučių nuotr./Legendinį žygį entuziastai pakartos su garsiaisiais žirgais  žemaitukais
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Legendinį žygį entuziastai pakartos su garsiaisiais žirgais – žemaitukais

 

Temos Jūra
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje